Stan wojenny. Smutna rzeczywistość.


ofiary-stan-wojenny-ipnZbliża się kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zarówno gen. Wojciech Jaruzelski jak i cała Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego (sic?) nie poniosła żadnych współmiernych do czynu konsekwencji, jedynie na co mogą się skarżyć to to, że przybyło im lat, włosy jednym wyszły, a innym posiwiały.

O tym jak w wyniku ich decyzji, rownież decyzji ich późniejszych pomazańców, wyglada dzisiejsza Polska można bylo odczuc osobiscie, przeczytać w wielu miejscach, zobaczyć wiele filmów i programów, a ci co mieszkają między Odrą i Bugiem, Bałtykiem i Tatrami znają to z życia codziennego.

W zwiazku ze zbliżającą sie smutną rocznicą stanu wojennego na adres Polish Club Online przychodzą listy zawierające indywidualne oceny tamtych dni a także oceny i analizy wydarzeń jakie miały miejsce w konsekwencji zastosowania siłowego rozwiązania, użycia wszelkich sił mogących służyć do zniewolenia od partyjnych, poprzez policyjne do wojskowych z wyprowadzeniem czołgów przeciwko społeczeństwu włącznie. Te listy, które w naszej ocenie będą najbardziej interesujące zamieścimy na naszych internetowych stronach.

Treść listów i komentarze są wyłącznie oceną i stanowiskiem w sprawie stanu wojennego piszących i wcale nie muszą pokrywać się z naszymi opiniami. Nie czujemy się włądni i nie podejmujemy się oceniać nadesłanych materiałów pod żadnym względem. Zdajemy sobie sprawe z tego, że wobec ogromnej ilości rozbieżnych stanowisk, często generowanych służbowo przez inżynierów dusz dla zagmatwania prawdziwego przebiegu wydarzeń, odczucia o tamtych dniach mogą być różne. Pozostańmy przy tym, że każdy z nas ma swój rozum i potrafi ocenić wedlug własnych kryteriów.

Zastrzegamy sobie prawo decydowanie które z tekstów zostaną wydrukowane, w całości czy też w części, bez podawania uzasadnienia.

Zapraszam do lektury

Waldemar Glodek
2011.11.30

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek