Zniszczono pomnik płk. Ryszarda Kuklińskiego.


plk. Ryszard Kuklinski - foto - interPłk. Ryszard Kukliński na stałe zapisał się w historii Polski. Przekazal Ameykanom tajne dokumenty wojskowe, w tym liczne dotyczące przygotowywania się komunistów do zniszcenia narodowego zrywu Polakw, jakim w swej początkowej istocie był ruch “Solidarność” . Obszerne materiały dotyczące planowanych ruchów wojsk Układu Warszawskiego przekazane do Stanów Zjednoczonych pozwoliły prezydentowi Reganowi prowadzić skuteczne działania dyplomatyczne i w efekcie byly przyczynkiem zburzenia belińskiego muru; odsłonięcia żelaznej kurtyny ku uciesze umęczonych narodów wschodniej Europy.

Aczkolwiek dzisiejsze oceny przemian jakie później w Europie nastąpiły dokonywane są w zależności od politycznych potrzeb, nie mniej faktem jest że Soviet Union w tamtym kształcie przestał bezpowrotnie istnieć. W czym jest bezsporna zasługa płk. Ryszarda Kuklińskiego.

Rządzący nad Wisłą sowieccy namiestnicy skazali płk. Kuklińskiego na śmierć. Nie doznali satysfakcji wykonania tego haniebnego wyroku na Pułkowniku, pocieszając się zabójstwem jego dwóch synów przez nieznanych sprawców.

Podtrzymywana przez postkomunistów i im usłużnych idiotów ocena dokonań płk. Kuklińskiego w walce z sowieckim komunizmem w kategorii bohater czy zdrajca jest działaniem w celu odwrócenia uwagi od zbrodniczej działalności watahy przestępców przeciwko Polakom pod wodzą sowieckich ludzi z Jaruzelskim i Kiszczakiem na czele. Nic nie wybieli ich zaszarganych życiorysów. Dlatego też kolejne mioty tego tałatajstwa niszczą, malują a nawet ukrycie zabijają a policja szuka żeby nie znaleść, prokuratura oskarża aby krzywda się nie stała, a o ile już dojdzie do sprawy to sąd skaladajacych sie z wychowanków tamtych lat poczeka na przedawnienie albo uda że karze.

Płk. Ryszard Kukliński jest Honorowym Obywatelem Krakowa. W 2006 roku w Krakowskim Parku Jordana odsłonięto Jego popiersie. W ciągu ostatnich miesięcy zostało ono zdewastowane po raz drugi. Nieznani sprawcy pomalowali postument farbą i napisali na nim “zdrajca” jak informuje Rzeczpospolita. Internetowy Info-Horyzont analizuje pismo zauważając jego charakterystyczne ksztalty nasuwające podejżenie o wykonanie napisu przez osobę piszacą po rosyjsku.

A co na to pracujacy za polskich policjantów, prokuratorów i sędziów funkcjonariusze panstwowi z ministrem Jarosławem Gowinem na czele?

Waldemar Glodek
2012.02.11

*   *   *

Korespondencja z Krakowa:

Plk Ryszard Kuklinski pomnik 11-02-2012 CPlk Ryszard Kuklinski - pomnik 11-02-2012 DW nocy z 10/11 lutego doszło do kolejnego przypadku dewastacji pomnika-popiersia Pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Policjanci zabezpieczyła na miejscu ślady. Są przeprowadzane szczegółowe badania przez specjalistów kryminalistyki. Wszczęto śledztwo w tej sprawie. Ze względu na dobro śledztwa policja nie udziela informacji .

Sprawcy napisali sprayem "zdrajca" i przekreślone słowo"pułkownik". Napisali też słowo "CIA" i narysowali symbol jednego z ugrupowań prawicowych.

Wydaje się, że autorem tych napisów jest jeden człowiek, wskazuje na to tak samo zarysowana litera „Z” w obu napisach 13grudnia 2011 i 10/11luty 2012. W najnowszym napisie litera R wygląda już normalnie, natomiast napis wygląda na niedokończony – można by go odczytać jak „ZDRAMC”. Jeśli jednak porównamy rosyjskie „J” do litery przypominającej „M” w napisie odnajdziemy podobieństwo.

Napisy odkrył prezes Towarzystwa Parku im. dra Henryka Jordana Kazimierz Cholewa, który przyszedł rano, by przygotować to miejsce do zaplanowanego przed południem złożenia kwiatów.

Krakowianie pamiętają o Pułkowniku R. Kuklińskim. Homilia o. Jerzego Pająka wygłoszona w czasie Mszy św. w 8 rocznicę śmierci.

Andrzej Lorenc
Przewodniczący Koła Sympatyków
Płk R.Kuklinskiego w Krakowie
12 lutego 2012

*    *    *

Przeczytaj rowniez:

 

POLISH CLUB ONLINE, 2012.02.11

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek