Tottenham Hotspur v Bolton Wanderers mecz przerwany. Fabrice Muamba w szpitalu w stanie ciężkim.

Fabrice-Muamba-Bolton-Wanderers-photo-Getty-Images-BBCW 42 minucie meczu pucharowego między Tottenham Hotspur I Bolton Wanderers doszło do nieszczęśliwego przypadku. Znajdujący się z dala od akcji, zawodnik Boltonu Farbice Muamba (23 lat) doznał niespodziwanie ciężkiej kontuzji . Utracił przytomność, przestał oddychać. Szok wśród zawodników. Publiczność zamilkła. Zabiegi na boisku nie przyniosły poprawy. Z murawy zawodnika zniesiono, po czym został przewieziony do szpiatala ciągle podtrzymywany sztucznym oddychaniem.

Sędzia meczu Howard Webb zakończył pierwszą połowę nie wznawiając gry po kontuzji Muamby. W trakcie przerwy podjął decyzję o zakonczeniu zawodów w 42 minucie gry.

Winik meczy na boisku w momencie przerwania zawodów 1:1. Braki strzelili w 6 min. Bale (samobojcza) dla Boltonu I w 11 minucie Walker strzelając gola dla Tottenhamu ustalił remisowy wynik.

wg/PCO

Za: Fox Sport TV, BBC

MailOnline, 18 marca 2012.

Kibice-Liverpool-zycza-Fabric-powrotu-do-zdrowia-fot-Ian-Hodgson-dailymail.uk

Lekarzom zabralo dwie godziny do przywrocenie pracy serca Fabrice Muamby. Zawodnik ciagle znajduje sie w krytycznym stanie w londynskim szpitalu London Chest Hospital. Podano, ze w niedziele nie bedzie juz zadnych nowych informacji.

Na Wyspie, przed niedzielnymi meczami zawodnicy I kibice wyrazili swoje wspolczucie I solidarnosc z Fabrice Muamba trzyciestominutowymi brawami zyczac mu szybkiego powrotu do zdrowia. Rowniez pilkarze Realu Madryt I innych druzyn europejskich wyrazili swoja solidarnosc z walczacym o zycie Muamba.

Zdjecia zwiazane z tematem mozna zobaczyc na MailOnline >  >  > tutaj

Read more in English >  >  >  here

Fabrice-Muamba-Bolton-Wanderers-photo-theoffside.comBolton Wanderers FC, Poniedzialek, 19 marca godz. 19:30 (czasu londyńskiego)

Lekarze zaobserwowali znaki poprawy stanu zdrowia Fabrice Muamby. Aktualnie serce jego pracuje już bez mechanicznego podtrzymywania oddechu. Rozpoznaje członków rodziny i poprawnie odpowiada na pytania. Ciągle jednak nie można jeszcze stawiać dłuższych prognoz odnośnie stanu jego zdrowia. Nadal znajduje się w stanie krytycznym i nadal musi być pod ścisłą kontolą lekarzy w szpitalu na intensywnej terapi. – czytamy na stronie internetowej Bolton Wanderers FC.