HansKlos: Demokracja i eksterminacja czyli petrodolar


kalasznikow-ak47-fot-hansklos.blogSpojrzałem na słońce skrywajace się za wierzchołkami drzew i zacząłem rozmyslać na temat cywilizacji. Tow. Stalin, Gruzin z pochodzenia, mordował był i rozstrzeliwał bez opamiętania. W NKWD, w zależnosci od okresu było od 50 do 68% Rosjan (przy około 80% Rosjan w populacji ZSRR). Jesienią 1938 roku szefem NKWD został Beria, który organizował masowy terror na ziemiach II Rzeczypospolitej. W sumie w więzieniach i obozch NKWD na Zachodniej Ukrainie zamordowano ok. 21 tysiecy obywateli Rzeczypospolitej, na terenach Zachodniej Białorusi ok 16.5 tysiaca, zaś na terenie Wileńszczyzny ok 2.5 tysiaca. Na szlakach ewakulacyjnych zmarło ok 20 tysięcy obywateli Rzeczypospolitej. Łącznie z rąk przedstawicieli organów NKWD zostało zamordowanych ponad 55 tysiecy obywateli II Rzeczpospolitej. Dużo, nawet jak na dyktaturę. Zupełnie inaczej się sprawa miała z demokratycznie wybranym Hitlerem. Ten w samej tylko Warszawie, jak najbardziej demokratycznie wymordował ponad 200 tysiecy obywateli II Rzeczypospolitej i zorganizował maszynę do masowej eksterminacji milionów innych. Jak dumnie opisywał to w swoich pamietnikach Frank, na obszarze Generalnej Guberni mordowano do 2000 obywateli Rzeczypospolitej dziennie, o "osiągnięciach" w postaci zamordowania profesorów takich uczelni jak Uniwersytet Jagieloński, Warszawski czy Lwowski nie wspominając. Niesamowite jak na "cywilizowany i demokratyczny" naród niemiecki. Nie to, aby jedna zbrodnia usprawiedliwiała inną, ale znaj proporcje mocium panie i wypiłem za rosyjską i słowiańską duszę.

Popatrzyłem raz jeszcze na zachodzące słońce i wypiłem szklaneczkę bimbru zaduszę zmarłych. – Ta zachodnia cywilizacja jest przereklamowana – zabrzmiały mi w uszach słowa Stirlitza.

Popatrzyłem raz jeszcze na zachodzące słońce i przyszła mi do głowy myśl nie nowa, że szerzenie demokracji na świecie chyba powinno kwalifikować się jako ludobójstwo. W końcu zabijać można nie tylko za pomocą specjalistycznych zakładów utylizacji ludzi, finansowanych nota bene przez wielkie niemieckie i amerykańskie korporacje, ale i poprzez huminitarne akcje z użyciem bombowców, czy system finansowy. Weżmy dla przykładu taki petrodolar, którego stworzenie spowodowało rozkwit największego produktu eksportowego USA – dolara który wszystkie kraje świata musiały gromadzić aby móc dokonać zakupu ropy z krajów OPEC. Naftowa rezerwowa waluta świata spowodowała, że amerykańskie skarbce pękały w szwach, rosła sprzedaż obligacji i amerykańskich papierów skarbowych. USA, a w zasadzie FED wyspecjalizował się w drukowaniu zielonych banknotów po znikomym koszcie aby móc je zamieniać na ropę naftową uzyskiwana w ten sposób własciwie za darmo. Nic więc dziwnego, że najnowsze postanowienie FEDu zakłada utrzymanie polityki darmowego pieniądza do końca wszechświata, a przynajmniej do czasu, aż zawali się światowa gospodarka. Rynki na zapowiedź nowego strumienia "papierowych pieniedzy" zareagowały entuzjastycznie, a złoto zdrożało.-) Też bym tak zareagował, jakbym mógł pożyczyć kasę po zblizonym do zera koszcie i kupić coś, co ma wartość zdecydowanie różną od zera.-)

Teraz mamy sytuację tragikomiczną, niczym zabójstwo Papały aby ukraść mu samochód ("W kraju w którym co czternasta kradzież Daewoo kończy się zabójstwem właściciela lepiej po prostu tej marki nie kupować. Wiem że to dobry samochód i Papała bronił go jak własnego dziecka, ale nie przeginajmy"-) Zachód nałożył sankcje na zakup irańskiej ropy, a iran w odwecie przestał sprzedawać ropę na Zachód.-) Teraz Iran sprzedaje swoją ropę w oparciu o złoto i lokalne waluty, co zupełnie nie przeszkadza Indiom, Chinom, Korei Płd czy Rosji. Skutkiem tego będzie wyprzedaż amerykańskich papierów dłużnych, która zaleje świat strumieniem bezużytecznych dolarów, a te powracając do USA doprowadzą ten kraj do hiperinflacji. W tej sytuacji tylko nowa wielka wojna może znów przekierować zainteresowanie na obligacje skarbowe i bony USA.-) Już teraz coś się zmienia i jedna z agencji obniżyła ranking JP Morgan na A, ropa znów zaczyna drożeć. W tej sytuacji warto byłoby przypomnieć sobie rozmowę Niemca i Szwajcara po II wojnie światowej – Mieliśmy ogromne wojsko przy waszej granicy. Dwa razy więcej żołnierzy niż obywateli waszego kraju. Mogliśmy was zaatakować. Co byście wtedy zrobili?Kazalibyśmy naszym obywatelom strzelać dwa razy częściej.-

Gdy papierowy pieniądz zastapił w grabieży obywateli obce wojska, warto w domu mieć złotego kałasza, lub zwykłego kałasza i garnek złotych monet.-)

HansKlos

Za: HansKlos.blog, 29 kwietnia 2012

POLISH CLUB ONLINE, 2012.05.03

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek