Dr Jerzy Jaśkowski – Wiarygodność informacji o skażeniach radiacyjnych na przykładzie katastrofy w Fukushimie. cz.II


Kontynuując opis katastrofy w Japonii , przedstawiamy na poniższym wykresie chronologię wydarzeń. Wyraźnie widoczny jest niewytłumaczalny odstęp czasu pomiędzy “trzęsieniem “ziemi a zniszczeniem reaktora. Tłumaczenia fizyków jądrowych o rzekomej Japonia-chronologia-wydarzen-i-wielkosc-skazen-fot-za-JJawarii sieci energetycznej nie wytrzymują konfrontacji z rzeczywistością. Sprowadzenie agregatu prądotwórczego odpowiedniej mocy, to kwestia w tak technicznie rozwiniętym kraju, ok 2 godzin. Jak natomiast usiłują wmówić społeczeństwu “specjaliści” to właśnie brak prądu spowodował zniszczenie reaktora.

Ryc. Wykresy przedstawiają chronologię wydarzeń oraz wielkość skażeń.

Tak więc pomimo, że wyniki pomiarów sejsmicznych wskazują, iż największe wstrząsy notowano w Sendai, to nie doszło tam do zniszczenia elektrowni atomowej. Natomiast zniszczeniu uległa elektrownia położona o ok. 80 km dalej w Fukushimie. Jest to sprzeczne z podawanymi wielkościami dotyczącymi zarówno siły wstrząsu jak i wysokością fali tsunami. Pokazywano w mass mediach fałszywe dany emitując obrazy z Sendai jako efekt działania fali w Fukushimie. Pokazywane zdjęcia i filmy ewidentnie wskazują na minimalną siłę wstrząsów w Senadi i Fukushimie, ponieważ słupy elektryczne, drewniane konstrukcje nie narażone na wodę nie wykazywały zniszczeń.

Japonia-Skazone-i-opuszczone-miasteczko-Namie-Nie-ma-zadnych-sladow-trzesienia-ziemi-fot-za-JJPo drugie; dziwnym trafem to właśnie elektrownia atomowa w Fukushimie od dwu lat miała być wyłączona, ze względu na stan techniczny, korozję itd. W minionym okresie tych dwu lat, było 27 wyłączeń z powodu awarii. Zdziwienie także budzi fakt, że koszt likwidacji ruin elektrowni przejął rząd japoński a nie firma, która budowała i zarabiała na elektrowni.

Skażone i opuszczone miasteczko Namie. Ani śladu trzęsienia ziemi!

Zdjęcie obok przedstawia miasteczko w terenie “trzęsienia” ziemi jak można sprawdzić brak jakichkolwiek śladów trzęsienia po odpłynięciu wody. Samochody, barierki metalowe nie były ani poprzesuwane ani pogięte.

W internecie znajdują się setki takich zdjęć udowadniających,że ŻADNEGO wielkiego trzęsienia ziemi nie było. Komentarze tzw. rządowych specjalistów miały za zadanie sianie dezinformacji i odwrócenie uwagi społeczeństwa.

Japonia-Wielkosc-trzesienia-ziemi-11-marca-2011-fot-za-JJ

Ryc. 4 pokazuje wielkość trzęsienia ziemi w Japonii 11 marca 2011 roku w kolejnych punktach pomiarowych.

Wbrew twierdzeniom ekspertów PAA, nigdzie przy brzegu wyspy siła wstrząsów nie przekraczała 4 w skali Richtera. Jak nas zapewniali specjaliści z CLOR-u I PAA, fizycy jądrowi, elektrownia była budowana z wytrzymałością zaprojektowaną na 7.5 w skali Richtera. Okazało się, że pomimo tego, iż energia była 1000 razy mniejsza to budowla nie wytrzymała i doszło do zniszczenia reaktorów i budynków. Chyba, że przedstawiciele przemysłu jądrowego sugerują działanie innych sił. [ youtub; japan tsunami in sendai.m4v]. Na powyższym filmiku wyraźnie słychać, że syreny włączono w czasie zalewania miasta Sandai, a nie przed dojściem fali tsunami do miasta.

Także twierdzenia o wysokiej 15 metrowej fali , które to informacje pojawiły się ok. 3 tygodnie po trzęsieniu ziemi nie wytrzymują w konfrontacji z faktami. Po pierwsze elektrownia znajdowała się na podwyższeniu 10 metrów nad poziomem morza. Była otoczona murem o wysokości 5.7 metra. Fala tsunami, która doszła do Fukuschimy miała około 1-2 metrów wysokości.

Twierdzenie, więc, że to woda zniszczyła elektrownie jest bezpodstawne. W telewizji dokonywano manipulacji pokazując zalane tereny Sandai i okolic jako tereny miasta Fukushimy.

Japonia-Mapa-szybkosc-i-zasieg-rozprzestrzeniania-sie-chmury-radioaktywnej-Fukushima-fot-za-JJ

Mapa pokazuje szybkość i zasięg rozprzestrzenianie się chmury radiacyjnej.

Już po tygodniu promieniowanie dotarło do USA. Po dwu tygodniach chmura radioaktywna dotarła do Polski. Nasze stacje ostrzegania milczały.

Obecnie po roku. Eksperci z Kalifornii podali do wiadomości≤że katastrofa w Fukushimie spowodowała zgon ponad 14 000 obywateli Kalifornii i ok 1500 dzieci.

Jak wiadomo, polscy specjaliści nie potrafili podać strat biologicznych ani po Czarnobylu ani obecnie!

Informacja o trzęsieniu ziemi o sile 9 w skali Richtera pojawiła się dopiero 14 marca 2011r. i wypłynęła z Departamentu Spraw Wewnętrznych USA [16].

Z tego samego źródła była również informacja i legenda o najcięższym trzęsieniu ziemi od 130 lat w Japonii, etc.

Japonia-Wielkosc-skazenia-radioaktywnego-mierzone-w-Monachium-od-11-marca-do-11-maja-2011-fot-za-JJPodane obok dwie ryciny pokazują wielkość skażenia radioaktywnego na wysokości Monachium, od 11 marca do 11 maja 2011. Jak widać koncentracja radionuklidów w powietrzu wynosiła do 100 Bq/m3. W tym czasie CLOR i PAA podawały skażenie niższe o 1000 razy.

Japonia-Wielkosc-skazenia-radioaktywnego-mierzone-w-Monachium-od-10-do-12-maja-2011-fot-za-JJ

Ryc. 1 – 2 , przedstawiają wyniki pomiarów notowane w Monahium

Kolejny wykres prezentuje wielkość promieniowania mierzonego w Monachium w dniach od 10 do 12 maja. Były ono rzędu ponad 100 Bq/m3. W Polsce nadal nie notowano wzrostu.

Obecnie promieniowanie w Monachium nie przekracza 1-3 Bq/m3 [23].

Prowadząc logiczne rozumowanie musielibyśmy przyjąć, że promieniowanie spada, przebywając dystans ok. 1000km od Monachium do Warszawy około 1000 razy. Ale od Monachium do Tokio tj. ok. 10 000 km musiałoby się podnieść 10.000 razy, czyli przekraczałoby 1000 000 Bq/m3. Wbrew rodzimym ekspertom takiego promieniowania w Fukushimie nie notowano.

Poniżej streszczenie wywiadu udzielonego przez prof. Chr. Busby, oddającego wagę problemu.

Ekspert Komitetu Europejskiego d.s Skażenia Radioaktywnego prof. Christopher Busby w kolejnym wywiadzie dla Russia Today, potwierdził, że już trzy reaktory w elektrowni Fukushima uległy stopieniu (tzw. meltdown).W momencie gdy awaria się rozpoczęła było to rozpatrywane jako najgorszy scenariusz. Paliwo w reaktorach stało się tak gorące, że przeszło w fazę ciekłą – to co się dzieje wewnątrz jest „radioaktywnym piekłem”, które prawdopodobnie przedostaje się też na zewnątrz. W rzeczywistości sytuacja jest jeszcze gorsza, bowiem zaszły wybuchy jądrowe – potwierdzają to proporcje izotopów jakie wydostały się z reaktorów. Procesy reakcji jądrowych nadal zachodzą, cząstki radioaktywne pojawiają się już nawet w USA i w Europie, a samo promieniowanie sięga Tokio. Wielki szacunek należy się pracownikom elektrowni, którzy z heroizmem już od 2 miesięcy narażają swoje życie. Właściwie to nie ma innego wyboru – ograniczenie promieniowania na terenie elektrowni jest praktycznie niemożliwe. Firma TEPCO, która zarządza elektrownią od samego początku ukrywała to co się naprawdę działo w reaktorach – kontrolę nad elektrownią powinien przejąć rząd japoński. Jest jednak już za późno by móc cokolwiek zrobić, sytuacja wymknęła się spod kontroli. Jest to obecnie problem globalny, 9 miesięcy w ciągu których Japończycy obiecali rozwiązać problem było wyssane z palca, wszystkie pomysły jak to zrobić są według profesora niedorzeczne. Rozwiązanie musi być drastyczne, elektrownia powinna zostać przykryta kopułą by ograniczyć wydostawanie się cząstek radioaktywnych, które dokonują skażenia całej półkuli północnej.

Busby: Fukushima reactors a raging radioactive inferno
Za: http://www.youtube.com/watch?v=Vz4I5rb3_BM

Przedstawimy poniżej, także list kongresmena USA , Ron Wydena do Ambasadora Japonii w sprawie organizowania pomocy niezbędnej do likwidacji skażeń po katastrofie. Kongresmen stwierdza, że wyraźnie jest widoczna skala zniszczeń i możliwych konsekwencji przekraczająca możliwości rozwiązania problemu przez jeden kraj.

Japonia-List-Ron-Wyden-USA-to-Ichiro-Fujisaki-ambasador-Japoni-w-Waszyngtonie-April-16-2012-fot-za-JJW tej sytuacji “wymazanie” tematu katastrofy w Fukushimie z dzienników prasowych ma ewidentny aspekt polityczny, związany z projektem budowy elektrowni jądrowej w Polsce. Problem jest bardzo poważny, ponieważ po likwidacji większości czasopism naukowych po 1990 roku, praktycznie brak możliwości informowania społeczeństwa o ewidentnych katastrofach środowiskowych i ich skutkach na zdrowie populacji.

outreach.eri.u-tokyo.ac.jp [17 . 18, 19, 20].

 

Podsumowanie:

1.Obecnie ocenia się, że ilość radioaktywnego cezu, który wyciekł z dotkniętych tsunami elektrowni atomowej jest o równe 168 atomowych bomb zrzuconych na Hiroszimę pod koniec II wojny światowej, [agencja jądrowy w Japonii podała tę informację w piątek 26.kwietnia], to jakie będą skutki takiego skażenia?[21]

“Pytanie: Dlaczego na przedstawianych na Youtubie filmach, drogi są pełne ludzi, ludzie nie próbuje uciekać wiedząc o zbliżającym się tsunami ?

Czy to możliwe, że naród i rząd Japonii, nie spodziewali się tsunami i system ostrzegawczy nie zadziałał? Syreny Tsunami Blare, włączają się 40 minut przed dotarciem fali do lądu. Niewytłumaczalne jest, w przypadku prawdziwego tsunami, że system nie zadziałał.

Należy rozważyć: na znajdujących się w Youtube filmach i publikowanych zdjęciach, parkingi są pełne samochodów, wszyscy w pracy, nikt nie próbuje uciekać. Dlaczego nie zadziałał system ostrzegawczy wybudowany za miliony dolarów?. AMBUSH!.” [22]

Celem pracy nie była analiza katastrofy w Fukushimie, a tylko pokazanie wybranych fragmentów istotnych dla społeczeństwa w Polsce.

Niestety analiza prezentowanego materiału wskazuje jednoznacznie, że nie nastąpiły żadne zmiany w przekazie wiadomości dotyczących ochrony środowiska. Nadal instytucje opłacane przez społeczeństwo zamiast wykonywać zadania ochronne wprowadzają ludność w błąd.

W tej sytuacji najprostszym ale nieosiągalnym zadaniem byłaby likwidacja PAA.

PS. Z ostatniej chwili, Trwają intensywne rozmowy pomiędzy wysokiej rangą przedstawicielami Rządu Japonii a ich odpowiednikami Rzadu Rosji i Chin w sprawie ewakuacji ok 20 milionów Japończyków albo na Sachalin albo na Wyspy Kurylskie Z powodu możliwości kolejnej katastrofy jądrowej w Fukuschimie tzw Syndromu Chińskiego. Rozmowy są bardzo zaawansowane i już powstała strefa wolnego handlu na Sachalinie.

Piśmiennictwo.

1. http://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzynarodowa_Agencja_Energii_Atomowej 
2. http://outreach.eri.u-tokyo.ac.jp/eqvolc/201103_tohoku/eng/#aftershock
3. http://www.youtube.com/watch?v=vbBk0Y6cQZQ
4. http://www.youtube.com/watch?v=D7crIPPhmVI.
5. http://english.kyodonews.jp/news/2011/03/77451.html
6. http://www.tepco.co.jp/en/press/corp-com/release/11040901-e.html
7. http://english.kyodonews.jp/news/2011/03/77478.html
8. http://www.tepco.co.jp/en/press/corp-com/release/11040901-e.html
9. http://www.youtube.com/watch?
10. v=0catEdRqGX4&feature=mfu_in_order&list=UL
11. http://english.kyodonews.jp/news/2011/03/79704.html
12. http://english.kyodonews.jp/news/2011/03/79755.html
13. http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=en&ie=UTF-8&sl=auto&tl=en&u=http://atmc.jp/pu_plant/&prev=_t&rurl=translate.google.com&twu=1&usg=ALkJrhijU4n37XF1rAEgKeRW1rWenimT5A
14. http://english.kyodonews.jp/news/2011/03/80539.html
15. http://www.tepco.co.jp/en/press/corp-com/release/11040901-e.html
16. .http://www.usgs.gov/newsroom/article.asp?ID=2727&from=rss_home tel 703-648-4299
17. http://outreach.eri.u-tokyo.ac.jp/eqvolc/201103_tohoku/eng/pictures-of-tsunami/
18. http://www.usgs.gov/newsroom/article.asp?ID=2727&from=rss_home 
1
9. http://userdisk.webry.biglobe.ne.jp/004/522/62/N000/000/000/129989828305916228945_sea_depth_and_center.png
20. http://standardization.at.webry.info/201103/article_7.html
21. http://theintelhub.com/2011/08/28/officially-declared-nuclear-nightmare/#respond
Dr-Jerzy-Jaskowski-fot-tvinfo.pl22. http://www.japantimes.co.jp/text/nn20120312a1.html?cid=nlc-dailybrief-daily_news_brief-link8-20120312
23. http://www.lfu.bayern.de/strahlung/ifr_messdaten/daten/index.htm
24. Na youtube znajduje się dodatkowo ok 50 000 filmów i filmików przedstawiwjących nakręcone różnym sprzętem i z różnych miejsc obrazy tragedii. Jednakże wszytkie przeczą oficjalnym wersjom.
25. http://asrltd.com/japan/ szczególnie niebezpieczne są miliony ton radioaktywnej wody rozchodzące się po oceanach.
26. http://www.youtube.com/watch?v=MyTTrj4wKMU&feature=fvwrel
27. http://www.youtube.com/watch?v=NW7vENdDu1o&feature=related
28. http://www.youtube.com/watch?v=qOlL2kbKGFQ&feature=related
29. http://www.civil.tohoku-gakuin.ac.jp/yoshida/Earthquake/IndexE.html
30. http://www.youtube.com/watch?v=KTtbh5jIM9k&feature=channel&list=UL

Dr. Jerzy Jaśkowski

[email protected]

Przeczytaj Cz. I opracowania:

POLISH CLUB ONLINE, 2012.06.05

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek