Kapitan Nemo: Czy Donaldinio zasili polską kadrę ?


Donaldino w akcji - za Kapitan Nemo blog - niepoprawni.plEksperci piłkarscy doszli do wniosku, że przyczyną klęski reprezentacji Polski w piłkę nożną na Euro 2012, był fakt że mieliśmy tylko jednego napastnika, a w dodatku nie było w polskiej drużynie rozgrywającego, który podawał by piłki do Lewandowskiego. Osamotniony Lewandowski robił co mógł, ale wiele nie mógł. W sytuacji rezygnacji z prowadzenia drużyny narodowej przez Franza Smudę – trzeba zatem już dzisiaj podjąć decyzję, kto poprowadzi drużynę Polski do tak oczekiwanego przez społeczeństwo zwycięstwa. Tylko z pobieżnej oceny możliwych kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski wynika, że najlepiej by sobie z tym poradził Donald Tusk, który i tak większość czasu spędza na boisku piłkarskim niż w kancelarii premiera.

Nie jest żadną tajemnicą, że Donald Tusk jest piłkarskim profesjonalistą, zaś premierką zajmuje się w wolnych chwilach, jako amator. Nie jest także tajemnicą, że wszystkie mecze piłkarskie prowadzone przez Donalda Tuska – reprezentacja Polski wygrała, czego przykładem był ostatni tryumf we Włoszech, gdzie drużyna pod wodzą Donalda Tuska rozgromiła reprezentację Włoch w stosunku 7:2 ! Ten wielki tryumf reprezentacji Polski pod wodzą Donalda Tuska przemilczały jednak propisowskie media, zaś państwowa telewizja nie przekazała nawet transmisji tego meczu w HD !

A było co oglądać ! Bo gdyby TVP pokazała ten mecz, to okazałoby się, że Polska ma drugiego napastnika na miarę Lewandowskiego – a nawet lepszego. Bo temu napastnikowi wszyscy pozostali piłkarze podają piłkę, byle tylko strzelił gola ! Ponadto, ten zapomniany przez Franza Smudę zawodnik cieszy uznaniem całej Europy, zwłaszcza zaś Angeli Merkel – a nie tak jeszcze dawno temu – samego prezydenta Francji !

Tym zawodnikiem jest oczywiście Donald Tusk, który ma piłkarską ksywkę Donaldinio z Kaszub. To Donaldinio strzelił Włochom dwie bramki z podań polskiego Schettino i zawodnika Arabskiego ! To Donaldino z Kaszub znany jest całemu polskiemu społeczeństwu z perfekcyjnych „kiwek”, więc skoro potrafił wykiwać 38 milionów Polaków, to przecież z łatwością wykiwałby reprezentację Czech w piłkę nożną ! Ale Smuda niestety nie dostrzegł, że posiadamy piłkarski brylant, który potrafi wykiwać całą Europę…

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że zdarzają się sytuacje, gdy selekcjoner reprezentacji jest równocześnie jej napastnikiem, skoro zdarzyła się już sytuacja, że reprezentacyjny napastnik jest także premierem kraju. Wystarczy teraz byśmy zamienili Latę na Muchę, by selekcjoner Tusk ustalił nową reprezentację piłki nożnej z dwoma napastnikami: Lewandowskim i Donaldinio i ofensywnym pomocnikiem Grzegorzem Schettino. Oczywiście, nie zabrakło by w tej drużynie Kuby Błaszczykowskiego oraz zawodnika Arabskiego, który ma polski paszport.

Trzeba też wspomnieć o wzmocnieniu obrony naszej reprezentacji w piłkę nożną w niezawodnego libero, którego Franz Smuda – nie wiedzieć dlaczego – także nie uwzględnił w kadrze na Euro 2012. Tym zawodnikiem jest Ryszard Kalisz, podpora reprezentacji Polski, kierowanej przez selekcjonera Donalda Tuska. Wystarczy wspomnieć o walorach stopera Kalisza, który w każdej sytuacji strzeleckiej przeciwnika – zasłania przeciwnikowi ca. 40% światła bramki, stanowiąc trudną do pokonania przeszkodę.

Selekcjoner Tusk będzie miał więc w czym wybierać, ustalając nowy skład na czekający nas we wrześniu mecz z Anglią. Wybór Tuska na selekcjonera polskiej reprezentacji popierają już dzisiaj liczne środowiska w Polsce, licząc że w tej sytuacji (a więc przy równoległym zajmowaniu się w wolnym czasie Tuska premierką) – nie zostanie dodatkowo opodatkowany Tytoń – jak to już zapowiadał min. Rostowski, a zarazem fan Geniusza Kaszub. Nie należy też zapominać, że w związku z likwidacją polskiego przemysłu, zaś zbudowaniem tysiąca „Orlików” – polska powinna się stać piłkarskim zagłębiem, gdzie każdy – zamiast chodzić do pracy, większą część czasu spędzać będzie na boisku piłkarskim – kierując się przykładem Donalda Tuska. Dlatego wybór przyszłego selekcjonera przez prezesówkę lub też prezesę Muchę, stojącą na czele odpolitycznego PZPN, nie powinien nastręczać większych kłopotów…

Kapitan Nemo

Za: NIEPOPRAWNI.PL, Kapitan Nemo – blog 18.06.2012

POLISH CLUB ONLINE, 2012.06.18

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek