USOPAŁ – O wyborach w Wenezueli


USOPAL-naglowek115.10.2012

Szanowni Państwo

W dniu 7 października 2012 roku w Wenezueli, odbyły się wybory prezydenckie, które dla Polaków powinny być przykładem, że trzeba iść do głosowania i bronić swoich interesów! W Wenezueli nie ma obowiązku udziału w wyborach, tak jak jest to w naszym kraju, a mimo to do głosowania poszło ponad 80% społeczeństwa!

A co dzieje się w naszej kochanej Ojczyźnie? W wyborach uczestniczyło ponad 50% ludności, większość kandydatów to antypolacy i rezultatem tego jest niszczenie Polski, sądy nie są wolne, a Polacy muszą wyjeżdżać do pracy za granicą, bo w kraju jej nie ma, zniszczono i wyprzedano gospodarkę, wprowadzono wielu obcokrajowców na stanowiska w organizacjach państwowych i prywatnych.

Po internecie krąży nagranie, masowo oglądane w Wenezueli i w Ameryce Łacińskiej, wyemitowane i zamieszczone przez jedną z wenezuelskich telewizji, które jest świadectwem, że Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej i jeszcze nie potwierdzony ambasador pan Kulesza, czynnie zajmowali się propagandą i popieraniem jednego z kandydatów na prezydenta, obywatela wenezuelskiego, Enrique Caprilesa Radonskiego, który nie ma nic wspólnego z naszą dzisiejszą Ojczyzną.

USOPALAmbasada Polska nie może się zajmować takimi sprawami, to nie jest jej funkcja! Nie może w sposób czynny mieszać się w politykę wewnętrzną danego kraju. Jej obowiązkiem jest wspieranie i pomaganie obywatelom polskim mieszkającym w Wenezueli, dbanie o współpracę między Polską i Wenezuelą, tak kulturalną, jak i handlową. Ambasada Polska powinna otaczać opieką Rodaków, którzy tam żyją i popierać organizacje polskie i patriotyczne. Tego, jak widać, ambasada nie robi, angażuje się natomiast w wybory w obcym kraju. To jest nieprawdopodobne!

Ale znamy już bardzo dobrze działania Ministra Sikorskiego, który opublikował w sposób bezczelny „czarną listę”, i prześladuje Polaków zamiast ich bronić. Widać bardzo wyraźnie, że polski minister Spraw Zagranicznych, antypolski Sikorski, ma widać inne zainteresowania niż reprezentowanie w odpowiedni sposób spraw polskich za granicą.

Mamy nadzieję, że już w bliskiej przyszłości zmieni się ta sytuacja i Państwo Polskie nie będzie miało takich wrogich sobie ministrów, że w nowych wyborach zmieni się parlament i rząd! Tego życzymy sobie i wszystkim naszym Rodakom z całego serca. Bo to jest nasz kraj i nasza Ojczyzna.

Redakcja USOPAŁ
http://www.usopal.pl/

Za:  http://www.usopal.pl/usopal/1490-o-wyborach-w-wenezueli

POLISH CLUB ONLINE, 2012.10.15

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek