Konferencja smoleńska w Warszawie


Od samego początku śledztwo prowadzone przez przeznaczone do tego stosowne polskie służby budziło wiele zastrzeżeń zarówno znawców przedmiotu, dociekliwych dzienniarzy i postronnych osób. Wielki ból z tego tytułu spotkał rodziny tragicznie poległych uczestników nieszczęśliwego lotu delegacji na uroczystości rocznicowe do Katynia z Prezydentem RP na czele.

Uniki jakie robi rząd premiera Tuska od początku dają wiele argumentów na to, że w czasie przygotowywania lotu do Smoleńska na 10 kwietnia 2012 roku bylo cos co rzuca bardzo złe światło na rządzącą w Polsce ekipę jak również na Bronisława Komorowskiego akualnie pełniącego urząd Prezydenta.

Odstępując od logicznie podstawowych obowiązków badania zdarzeń od poczatku, czyli od tego jak przebiegały przygotowania i start do lotu a ustawiając się w wygodnej pozycji za rosyjską tarczą i wasalskie przekazanie całego dochodzenia Moskwie zarówno premier Tusk jak i prezydent Komorowski stwarzają okoliczności, które daja powod nie tylko do domyslow mogących świadczyć przeciwko nim.

Sytuacja taka sprawia, że oceny fachowców zarowno w kraju jak i za granicami Polski są w wielu przypadkach rozbieżne. Co można łączyć bardzo ściśle z komfortem rozpoznawania spraw w takich przypadkach przez ludzi niezależnych i zastraszeniem do zabójstw przez nieznanych sprawców specjalistów w Polsce.

Mozna powiedziec, ze specjaliści nie powinni wobec tych utrudnień poddawać się emocjom i używać w dyskusji nad problem innych argumentów niż merytoryczne bo jedynie to pozwala przybliżyć czas kiedy dowiemy się coś więcej na temat tragicznego lotu. Jaki on był, kto i jak w nim uczestniczył. Ale korzenie tego sa glebsze. Panstwo nadal nie pozbylo sie macek sluzb roznej masci. Wiele wskazuje na to, ze w tej grze to sluzby rozdaja karty.

Poniżej przytaczam dwie informacje z różnych źródeł o tej same konferencji smoleńskiej, która ma dobyć się 22 października w Warszawie, a jej mottem jest cytat z Cypriana Kamila Norwida:

„Nie trzeba kłaniać się Okolicznościom,
a Prawdom kazać, by za progiem stały”

Jak informuja organizatorzy Transmisja na zywo z Konferencji Smolenskiej bedzie dostepna w dniu 22.X.2012 w godzinach: 9:00 – 19:00 na kanale, na http://smolenskcrash.com/live i na http://smolenskcrash.com/index.php/2012/index/pages/view/live.

Poniewaz nie wszyscy beda mogli transmisje zobaczyc na zywo – w tym Polonia ktora w calym swiecie interesuje sie przebiegiem rozpoznawania okolicznosci tragedii miejmy nadzieje, ze sprawozdania beda w internecie obecne na stale.

Waldemar Glodek, PCO
www.polishclub.org

*    *    *    *

Oszustwo Smoleńskie jest integralną częścią Zamachu Warszawskiego.

Konferencja smoleńska, która za parę dni otwiera swoje podwoje, jest częściową emanacją tego oszustwa, którego celem jest utrzymanie naszej uwagi po ruskiej stronie, gdzie 10 kwietnia 2010 roku nic tragicznego się nie wydarzyło.

Oszustwu Konferencji Smoleńskiej przewodniczy jej Przewodniczący: Prof. Dr hab. inż. Piotr Witakowski, AGH University of Science and Technology, Poland

Konferencja ma parametry:

http://www.konferencjasmolenska.pl/

Cel: Stworzenie forum dla przedstawienia interdyscyplinarnych badań dotyczących mechaniki lotu i mechaniki zniszczenia samolotu TU-154M w katastrofie smoleńskiej.

Termin: 22 października 2012 roku

Miejsce: Warszawa

Konferencja jest oszustwem, a to wynika z bardzo prostego faktu: Wszystkie katastrofy bada się od początku do końca, od startu, poprzez lot, do momentu rozbicia się samolotu.

Jaki start, taki finisz można by powiedzieć , zaś konferencja – swym porządkiem – temu po prostu przeczy. Nie podejrzewamy licznych profesorów, aby tego nie pojmowali. No chyba, że ktoś ma nawyk czytania od końca.

Już bezpośrednio, po akcji propagandowej katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia 2010 napisaliśmy w artykule pod tytułem:

„Na koniec: Najbardziej nieprawdopodobna wersja katastrofy samolotu 101.
czyli :

Kłamstwo wiarygodniejsze niż prawda

.   .   .

(-) Krzysztof Cierpisz

Wiecej: http://gazetawarszawska.com/2012/10/18/konferencja-smolenska-oszustwem/

 

*     *     *     *

 

18 referatów o Smoleńsku

Już w poniedziałek w Warszawie odbędzie się konferencja smoleńska, długo oczekiwane pierwsze niepolityczne i nieoficjalne, a jednocześnie fachowe i profesjonalne spojrzenie na katastrofę 10 kwietnia 2010 roku.

– Spośród 30 referatów, jakie były zgłoszone, Komitet Naukowy zakwalifikował do wygłoszenia 18. To dużo i harmonogram będzie bardzo napięty, żeby zdążyć w ciągu jednego dnia – mówi prof. Piotr Witakowski, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego. Jest kilka referatów z zagranicy. Jak się dowiedzieliśmy, zakwalifikowano m.in. referaty współpracowników Zespołu Parlamentarnego ds. Wyjaśnienia Przyczyn Katastrofy Smoleńskiej z USA prof. Wiesława Biniendy, dr. inż. Wacława Berczyńskiego i dr. Kazimierza Nowaczyka. Dwaj pierwsi wygłoszą je dzięki transmisji wideo, podobnie jak podczas posiedzeń zespołu parlamentarnego. Nie zgłoszono natomiast propozycji wystąpień osób znanych z obrony tez raportu komisji Millera, takich jak prof. Paweł Artymowicz z Toronto, lub nawet samych członków tej komisji.

Należy się spodziewać nowych wyników symulacji komputerowych ostatnich minut lotu Tu-154M, badań danych komputerów TAWS i FMS oraz rejestratora ATM, a także zupełnie nowych symulacji aerodynamicznych. Zapowiadają się też ciekawe analizy chemiczne próbek pobranych z miejsca katastrofy. Według doniesień prasowych pochodzą one także z fragmentów samolotu. Inny referat ma przedstawiać analizy wytrzymałościowe konstrukcji samolotu oraz przegląd obowiązujących standardów dotyczących parametrów skrzydeł kadłubów.

Żeby uniknąć zarzutów o stronniczą selekcję referatów, zastosowano metodę recenzowania zwaną "double black". Recenzenci nie znali nazwisk autorów zgłoszonych referatów ani autorzy – recenzentów. – Żadnych kryteriów pozanaukowych nie stosowaliśmy, chociaż były naciski, by pewnych osób nie dopuścić, a inne dopuścić, żeby pewne treści były, a innych żeby nie było. Jeśli to ma być konferencja naukowa, to tak nie może być. Nikt nie może pytać o poglądy w sprawach innych niż poruszane w referacie – wyjaśnia prof. Witakowski.

Na konferencję jako gości zaproszono rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej. Z myślą o nich wystąpienia w języku angielskim będą tłumaczone. Wszystkie prezentowane wystąpienia – najczęściej w rozszerzonej, dokładniejszej wersji – zostaną opublikowane. Konferencja ma być zasadniczo zamknięta dla mediów, natomiast planowana jest jej transmisja na żywo w internecie.

Piotr Falkowski

Zrodlo: http://www.naszdziennik.pl/wp/12682,18-referatow-o-smolensku.html

 

*    *     *    *

SMOLEŃSK: Profesor Jacek Rońda z przykrością informuje

Profesor Miroslaw Dakowski na swojej stronie przytacza list odmowe przyjecie jego referatu na konferencje (cytuja istotna czesc) [wg]:

Kraków 5.10.2012 r.

Profesor Mirosław Dakowski

Szanowny Panie Profesorze!

Z przykrością informuję, że Pana referat pt. „Informacje, jakie można uzyskać metodami logiki i fizyki o zdarzeniu smoleńskim 10/4” nie uzyskał pozytywnej opinii Komitetu Naukowego Konferencji Smoleńskiej i nie został przyjęty na Konferencję.

Profesor Jacek Rońda

 

Widzimy przyspieszenie. Nie to jest najważniejsze, że agentury wzięły się za łby. Lecz to, iż przy tej okazji muszą część tajemnic wypuścić z pysków. KORZYSTAJMY.

…A my czekamy na złamanie tajemnicy przez tych, którzy byli na Okęciu z 9 na 10 i 10 kwietnia. Chyba, że czekacie aż was Sowieciarze wystawią, co zrobią na pewno prędzej czy później.

Podaje na swoim portalu prof. Dakowski [wg]

Calosc: http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7346&Itemid=100

*    *    *    *

Na zdjeciu tablica upamietniajaca tragiczny lot do Smolenska 10 kwietnia 2012 r w Sankturium w Licheniu. Fot. wg/PCO

POLISH CLUB ONLINE, 2012.10.18

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek