David Ferrer – Jerzy Janowicz w finale Paris Master! Po pasjonujacej grze zwyciezylo doswiadczenie Hiszpana.


jerzy-janowicz-paris-master-2012-new.comTym razem jeszcze sie nie udalo.

Mimo przegranego meczu w finale Paris Masters możemy ufać Jerzemu Janowiczowie, że jeszcze nie raz pokaże nam dobra grę i sięgnie po zwycięstwa w finałach markowych turniejów w tenisie.

Rozegrany przed chwilą mecz naszego młodego tenisisty przyniósł nam wiele emocji. Były momenty… Aczkolwiek zakończyło się tak jak można było się spodziewać, chociaz zyczylismu mu zwyciestwa, David Ferrer wybronil się z mocnych serwów Janowicza to mimo tej porazki trzeba przyznać Jerzemu wielką wolę walki o zwycięstwo. A samo zagranie w finale dla 21-letniego tenisisty jest juz nobilitacja do elity.

Może był za mono spięty samym finałem, może dotychczasowe osiągnięcia przeciwnika troche naszego tenisistę hamowały od pelnego rozmachu I zamiany w sukces swoich wypracowanych zagrywek i silnego serwisu. Przyjdzie I na to czas.

Jak byśmy nie oceniali i podchodzili krytycznie to sukces jest duży. A przegranie w finale w niczym nie pomniejsza umiejętności tenisowych Janowicza. Poczekajmy na kolejne trunieje, na kolejne pojedynki i kolejne zwycięstwa.

Janowicz ten rok rozpoczal poza gorna 200 tenisistow, a jak mozna sie spodziewac po dzisiejszym pojedynku w poniedzialek znajdzie sie w pierwszej 30. Do niedzieli znajdowal sie na 69 pozycji I pokonal pieciu faworytow z pierwszej dwudziestki. W swiatowym rankingu Ferrer ma numer 5! Tym razem doswiadczenie Ferrera dalo mu zwyciestwo nad Polakiem.

Jak na dzisiaj mamy finalistę i faceta, ktróry swoim uderzeniami piłki potrafił nadawać jej predkość do 242 km/godzinę! Tymi mocnymi szybkimi serwami przypadł bardzo do gustu paryskiej publiczności. Na trybunach kortów w czasie wszystkich pojedynków miał dobry doping licznego grona polskich kibiców.

Mecz trwal 1 godzine I 27 minut.

Czekamy zatem na to co będzie dalej, a zapowiada się bardzo dobrze.

Fot. za news.com.au

Waldemar Glodek
www.polishclub.org
2012.11.04

Read in English: Ferrer clinches first Masters title in Paris

POLISH CLUB ONLINE, 2012.11.04

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek