Marek Mojsiewicz: Najlepszy werbownik agentów STASI był blisko Tuska.


stasi2Wczoraj generał Krzysztof Bondaryk , szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego podał informację o 300 pracownikach obcych wywiadów wśród 2000 dyplomatów . To oczywiście wierzchołek góry lodowej, bo gdzie są pracownicy wywiadu pracujący po przykrywką fundacji, przedsiębiorstw, przedstawicielstw handlowych. O sieci Polaków , zwerbowanych agentów nie wspominając . Dla przykładu służby litewskie podały, że w tym małym kraju dział około 3 tys agentów tylko wywiadu rosyjskiego . Czechy również w swoim raporcie dotyczącym obcej agenturalnej aktywności na terenie Czech stwierdzili jej znaczne nasilenie.

Najbardziej jednak interesująca jest informacje z konferencji Bondaryka, które podaję za Rzeczpospolitą ” Zapowiedział, że ABW przygotowuje projekt zmian prawnych modyfikujących definicję szpiegostwa, by z nim skutecznie walczyć. Jednak ze statystyk wynika, że spadła liczba prowadzonych przez tę służbę śledztw dotyczących szpiegostwa. W 2009 r. było sześć takich postępowań, w 2010 – cztery. Raport wskazuje, że istotną sprawą była odbudowa radiokontrwywiadu zajmującego się m.in. analizowaniem przesyłanych w eterze informacji. Obce służby w dalszym ciągu wykorzystują łączność radiową w celach wywiadowczych.”…” Bondaryk nie chciał wskazywać, kto doprowadził do likwidacji radiokontrwywiadu.”…(źródło)

Nie wiadomo , czy śmiać się , czy płakać . Polskie służby nie mogą skutecznie przeciwdziałać aktywności wywiadowczej , werbowania agentów , przejmowania kontroli nad decyzjami politycznymi i gospodarczymi polskich urzędników i polityków bo …nie mamy definicji szpiegostwa. To znaczy mamy, ale taką , która jak sam Bondaryk stwierdził nie pozwala nam ze szpiegostwem skutecznie walczyć . To tak jak by jej nie było . A dlaczego polskie służby nie mogą i nie mogły skutecznie zwalczać szpiegostwa , najlepiej ilustruje to inna informacja o likwidacji radiokontrwywiadu . Krasnoludki rządzą w Polsce. Do takiego wniosku można dojść po usłyszeniu od Bondaryka ,że albo nie wie, albo nie chce wskazać tego idioty lub „ konsultanta” obcych służb , który radiokontrwywiad zlikwidował.

Każdy mądry wie o co chodzi. Skrajna nieudolność Tuska i jego rządu, czy jak sugeruje Kaczyński spłata podejrzanych zobowiązań rządzących , których wyjaśnienie będzie wymagało powołania specjalnych komisji jak rozumiem śledczych komisji sejmowych oraz pracy innych organów

Aby zilustrować problemy jakie ma Polska z kluczową dla suwerenności politycznej , gospodarczej, technologicznej ochroną najwyższych ale nie tylko organów władzy w Polsce przypominam bardzo interesujący artykuł jaki ukazał się w tygodniku Forum w okolicach 20 lutego 2010 roku . Poniżej kluczowe fragmenty .

„Tygodnik Forum „STASI w PRL. Według Urzędu ds. Akt STASI w Polsce w czasach PRL działało przynajmniej 500 agentów STASI. Szpiclowaniem sąsiedniego kraju przez NRD rozpoczęło sie wraz z wyborem w roku 1978 kardynała Wojtyły na papieża. S TASI infiltrowało przede wszystkim Solidarność. W czasie stanu wojennego pośród kurierów Solidarności , którzy przesyłali wiadomości z Polski na Zachód byli też agenci STASI. STASI działało w Polsce niezależnie od polskiej bezpieki. Większość zgromadzonych wówczas materiałów podobno zniszczono. Jednak badaczom z dawnego Urzędu Gaucka i obecnego pod rządami Birthler udało się ustalić tożsamość części ówczesnych agentów” ..” wiadomo ,że lista szpiegów STASI na całym świecie znajduje sie od dawna w posiadaniu CIA Dopiero w 2003 roku Amerykanie przekazali część tych informacji rządowi RFN” ..”. Udało się już ustalić nazwiska niektórych posłów do Bundestagu, którzy kiedyś pracowali dla STASI ”…”Agent STASI Detlef Ruser / Henryk/ , który mieszkał w Polsce zbliżył sie do środowiska , które wydawało solidarnościowe pismo „Samorządność „ między innymi do Donalda Tuska .Spotykał sie z redaktorami pisma , przychodził na spotkania Klubu Myśli Politycznej im Konstytucji 3 Maja…tekst pochodzi z tygodnika Forum

Najważniejsza refleksja jaka mi się pojawiła . Jakie „wrażliwe” materiały na Tuska i jego współpracowników zebrał Ruser/ Henryk/

Pod spodem mój komentarz do tych informacji sprzed roku , który uważam za jeszcze bardziej aktualny , podkreślający wyłaniający się ze słów generał Bondaryka postępujący rozkład państwa polskiego. Bo inaczej nie można nazwać sytuację w której ochrona kontrwywiadowcza nie działa , obce służby jak powiedział Kaczyński „hulają po Polsce „ bo nie ma ….definicji prawnej

Oficjalnie ustalono jedynie część z ponad 500 Polaków , bedących agentami STASI i pracujących dla Niemiec Wschodnich. Jaka część tych agntów przejęły zjednoczone Niemcy. Czy „ zaginione” teczki są teraz jednym z najbardziej wartościowych aktywów niemieckich służb. Warto zwrócić uwagę na fakt infiltrowania środowiska Tuska ,a być może i jego samego przez agentów STASI. Jeśli CIA posiada pełna dokumentację , to dlaczego nie udostępniła tych bardzo newralgicznych danych stronie polskiej. W jaki sposób amerykanie i Niemcy wykorzystuja agentów STASI. Gdzie w strukturach państwa polskiego są ci agenci poustawiani. Czy są w Sejmie, rządzie, na kluczowych stanowiskach w administracji , kościele, wymiarze sprawiedliwości.

Czy agenci STASI uczestniczyli w pracach nad uchwaleniem wadliwej Konstytucji , czy mają wpływ na precedensowe orzecznictwo dotyczące zwrotu niemieckich majątków . Czy funkcjonują w różnego rodzaju organizacjach lobbujących zgodnie z niemieckimi interesami.

Każdy system , a takim jest państwo polskie powinien dążyć do wykluczenie wpływów zewnętrznych, mogących doprowadzić do podejmowania niekorzystnych decyzji. Dopuszczenie do przejęcia przez podmioty zagraniczne większości banków, mediów , telekomunikacji, przemysłu cementowego , hutniczego, upadku stoczni jest dowodem na istnienie takiego lobby wykorzystującego również agentów STASI.

Do tego dochodzi zacofanie technologiczne Polski. Weźmy ostatni zwrot jaki dokonuje się w przemyśle samochodowym i energetycznym. Mówię o rewolucji samochodów elektrycznych .Rząd nie tylko nie pomaga w rozwoju rodzimego przemysłu, ale również opóźnia prace nad budową elektrowni jądrowych , bez których ten przemysł nie będzie mógł się rozwinąć. Szerzej o skutkach wprowadzenia samochodów elektrycznych miedzy innymi dla miast ,energetyki , urbanistyki napisałem w poprzednich notkach.

Wszyscy politycy odmieniaja na różne sposoby słowo modernizacja. Zresztą słusznie. Polska jest krajem zacofanym. W jakim stopniu działania niewykrytych agentów STASI przyczyniły sie do tegoż zacofania. I czy agenci ci dopuszczą do rozpoczęcia procesów modernizacyjnych Polski.

Prawdopodobnie najlepsza metodą była metoda jaką PiS zastosowała w sprawie WSI. Czyszczenie do gołej ziemi. Również z agentów STASI. Tylko jak wyczyścić Sejm . Niemcy dostali od Amerykanów wykaz agentów , w tym członków Bundestagu. Może Amerykanie mogliby i nam przekazać wykaz polskich agentów STASI , w tym posłów na Sejm i członków rządu.

Marek Mojsiewicz

Doktryna Mojsiewicza” to doktryna opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego , Federalnego Państwa Europejskiego

Doktryna Mojsiewicza synteza polityki jagiellońskiej i polityki piastowskiej czytaj tutaj

Moje Poglądy „ Linki

  • "Sędziowie wybierani w wyborach bezpośrednich , powszechnych" link
  • Children first. Dzieci przede wszystkim link
  • „Legalizacja narkotyków „ link
  • „ Okręgi jednomandatowe „ link
  • „System Prezydencki „ link
  • „Referendum jako IV władza „ link
  • „Samorządy „ link

Marek Mojsiewicz

Za: http://mojsiewicz.salon24.pl/286278,najlepszy-werbownik-agentow-stasi-byl-blisko-tuska

Wybor zdjecia wg/PCO

POLISH CLUB ONLINE, 2012.11.03

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek