Dr Jerzy Jaśkowski: Cukrzyca a sprawa polska! Cz.IV


100 % ludzi w Polsce posiada umiejętność czytania i pisania
                               98% nie wie  w jakim celu.   -  jj

 

Przeczytaj:      Czesc I      Czesc II     Czesc III

Czesc IV

Szczepionki pneumokokowe =    epidemia cukrzycy!

Zdziwienie budzi fakt, niewymieniania przez regionalnych specjalistów i konsultantów możliwości powstawania cukrzycy insulinozależnej  u dzieci z powodu szczepień.

Vaccine. 2012 Nov 19;30(49):7123-9. doi: 10.1016/j.vaccine.2012.09.032. Epub 2012 Sep 26.
. BMJ 2012 17 września, 345: e5823. doi: 10.1136/bmj.e5823.
Arch Dis Child. 1975 wrzesień, 50 (9) :749-50.Sinaniotis CA , Daskalopoulou E , Lapatsanis P , Doxiadis S .
Br J Clin Pract. 1975 May; 29 (5) :119-20,Dhar HL , Dhirwani MK , Sheth UK .
. J Pediatr 1975 kwiecień, 86 (4) :654-6.Sultz HA , Hart BA , Zielezny M , Schlesinger ER .
. Kinderarztl Prax 1975 Mar; 43 (3) :101-7.Schneider H .
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed
Behring Inst Mitt 1984 lipiec; (75) :83-8.Otten , Helmke K , T Stief , Mueller-Eckhard G , Willems WR , Federlin K .

Ptof Teresa Jackowska - Fot za jj    Mało tego, np. pani profesor Teresa Jackowska , konsultant wojewódzki w dziedzinie pediatrii w woj. mazowieckim, dodatkowo kierownik Kliniki Pediatrii CMKP w Warszawie lub odwrotnie,   wręcz nawołuje w Rynkach Zdrowia 23.11.2012 godz.14.54,  do zwiększenia finansowania szczepień przeciwko pneumokokom. Wręcz ubolewa, że Polska jest jednym z ostatnich krajów UE , które nie wprowadziły jeszcze obowiązkowych szczepień przeciwko pneumokokom. Pani Profesor twierdzi, że zarówno względy ekonomiczne jak i epidemiologiczne  przemawiają za obowiązkiem szczepienia dzieci do 2 lat przeciwko pneumokokom.Prof Ewa Bernatowska

    Wtóruje jej inny ekspert pani profesor Ewa Bernatowska, tym razem konsultant z dziedziny immunologii oraz ekspert WHO, załamując ręce, że jesteśmy na ostatnim miejscu w Europie w finansowaniu szczepień obowiązkowych. Pani profesor E. Bernatowska wręcz apeluje o priorytetowe traktowanie szczepień przeciwko pneumokokom wskazując, że tylko radni woj. świętokrzyskiego stanęli na wysokości zadania wprowadzając bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom [Rynek Zdrowia 03.11.2012.godz.9.08]. 

Dr Marek Posobkiewicz    Jeszcze dalej idzie inny celebryta dr Marek Posobkiewicz z-ca Głównego Inspektora Sanitarnego, wykazujący się od pewnego czasu kompletną nieznajomością historii medycyny twierdząc, że  gdyby nie szczepienia to większość z nas mogłaby nie żyć [ Rynek zdrowia 03.11.2012.godz.9.08]. Jak powszechnie wiadomo epidemie zniknęły w związku z wprowadzeniem kanalizacji, czystej wody pitnej i odpowiedniego leczenia. Z powodu szczepionek natomiast mamy co rusz lokalne epidemie, jak np. w roku 2010 w Indiach po szczepieniu  przeciwko chorobie Heinego-Medina zachorowało 47500 zaszczepionych dzieci. Nawet jak na warunki indyjskie  to bardzo duża tragedia. Oczywiście ani firma -producent szczepionek, ani WHO organizator, żadnych kar ani odszkodowań płacić nie muszą.

     Podobnie w tych samych “Rynkach” w tym samym stylu, wypowiada się p. prof. Leszek Szczenborna, Kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii Uniwersytetu Medycznego z Wrocławia. 

Dr Wojciech Matuszewski      Także prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych  dr Wojciech Matuszewicz  przekonuje, że priorytetem powinny być obowiązkowe szczepienia przeciwko pneumokokom.

Jak się to ma do współczesnej nauki opartej na dowodach.

Evidence-based medicine  http://scienceblogs.com/insolence/2012/11/16/evidence-based-medicine-more-than-a-coin-flip/

     Czyli na zasadach obowiązujących w medycynie, a nie w  “Rynkach” od ok. 30 laty. Jak donoszą Nell Z Mille i Gary Goldman [000(00)09/01  2011] czym większa ilość szczepień dzieci w danym kraj, tym większy współczynnik śmiertelności dzieci. I podaje to porównując współczynnik śmiertelności niemowląt w takich krajach jak USA, Szwecja i Finlandia. W sumie dokonano porównania współczynnika śmiertelności w 34 krajach. Zależność była liniowa i współczynnik korelacji bardzo wysoki.

Taki dowód na pewno jest znany “naszym” ekspertom i  nie zniechęca ich od dawania niemowlakom kolejnej szczepionki.

    Ostatnio  znane czasopismo medyczne BMJ 06 czerwca 2010 roku ujawniło poważny konflikt interesów i związki pomiędzy ekspertami WHO, a przemysłem faramceutycznym. Po prostu eksperci WHO pracowali na kilku etatach stąd ich wnioski i stwierdzenia o nieszkodliwości szczepień, są co najmniej kontrowersyjne. Po publikacji BMJ która ujawniła fakt konfliktu interesów, WHO odmówiło podania nazwisk wszystkich swoich ekspertów. Świadczy to samo za siebie. Przecież WHO  nie jest jeszcze prywatną instytucją tylko rozdaje pieniądze wpłacane przez poszczególne państwa.  Stąd zawsze należy podchodzić bardzo krytycznie do wszelkich wypowiedzi ekspertów WHO. Wystarczy przypomnieć zalecenia ekspertów WHO z 1978 roku, kiedy to owi eksperci ogłosili koniec ospy,  a “nasze “ władze z Ministerstwa Zdrowia jeszcze spokojnie przez 3 lata ładowały w dzieciaki szczepionkę przeciwko ospie. Jak sobie policzymy ok. 600 000 dawek rocznie pomnożone przez 3 lata i pomnożone przez cenę jednej szczepionki a 40 zł to wychodzi parędziesiąt milionów złotych wyprowadzonych z państwowej kasy.

    Podobnie trudno ustosunkowywać się do twierdzeń p.prof. Ewy Bernatowskiej odnośnie braku związku zatrucia rtęcią, a występowaniem autyzmu. Sprawa ta jest już tak szeroko udokumentowana, że tylko brak czasu uniemożliwiający zapoznanie się z pracami naukowymi p.Profesor usprawiedliwia jej twierdzenia. W żadnym wypadku nie sugeruję, że robi ona to celowo wprowadzając w błąd opinię publiczną i Broń  Panie Boże ukrywa te dowody.

    Dla osób nie mających większego kontaktu z chemią przypomnę, że nawet Departament Obrony USA  kwalifikuje rtęć jako materiał niebezpieczny mogący po połknięciu lub wchłonięciu przez układ oddechowy lub skórę spowodować śmierć. Zatrucia rtęcią zostały powiązane z chorobami układu krążenia, autyzmem, drgawkami, opóźnieniem w rozwoju, stanami zapalnymi neuronów, nadpobudliwością, dysleksją i jeszcze kilku innymi.

    Oczywiście p. profesor Ewa Bernatowicz doskonale wie również, że FDA zakazało stosowania rtęci nawet w kosmetykach.  Ale nie zakazało wstrzykiwania do krwi, a jak wiadomo, co nie jest zakazane jest dozwolone, wtedy kiedy daje zysk.
Co to wszystko ma wspólnego z cukrzycą, a no ma!

    Pneumokoki to wprowadzona, wg zasad MK-ultra  CIA, nowa nazwa starej poczciwej dwoinki zapalenia płuc. Zapalenie płuc bakteryjne było problemem w XIX wieku, na długo przed erą antybiotyków. Na początku lat 90-ych, ubiegłego wieku zgodnie z prawami marketingu zmieniono szybko nazwę i zaczęto reklamować nowe rzekome zagrożenie.

     W “starych” podręcznikach choroba wywoływana przez dwoinkę zapalenia płuc zajmuje ok. 1/550 objętości podręcznika. I znajdujemy informację;  w zasadzie o braku powikłań.

    Jak podałem, zmiana nazwy i szczepienia mają już ponad 20 – letnią historię i możemy ocenić skutki takiego bezmyślnego działania. Otóż w piśmiennictwie naukowym znajdujemy coraz więcej prac udowadniających związek szczepień przeciwko pneumokokom z występowaniem cukrzycy u dzieci.

    I tak; w czasopiśmie medycznym Diabet Med. [czerwiec 2012 29(6)761] z pracy Ramondetti i wsp. wynika jasno, że szczepienia przeciwko śwince, różyczce  i chorobom wirusowym są związane z występowaniem cukrzycy typu I u dzieci.

W innej pracy [ Duderstadt Sk i wsp. 17 styczeń 2012 r.] znajdujemy  badania także szukające związku   pomiędzy szczepieniami, a cukrzycą wśród żołnierzy  armii amerykańskiej. Autorzy zalecają dalsze intensywne badania w tym  temacie. Dlaczego?  Dlaczego armia interesuje się takim związkiem?  Jakie obserwacje, czy też utajnione badania dają podstawy do prowadzenia kosztownych badań?

    Podobnie w materiałach Behring Inst.Mill 1984 ( 75) 83 znajdujemy prace starające się zwrócić uwagę na związek występowania cukrzycy ze szczepieniami.

I jak w dobrym kryminale trzęsienie ziemi na końcu. Otóż FDA podał, że szczepionki przeciwko pneumokokom mogą wywoływać epidemię cukrzycy wśród dzieci!!! Immunoterapii Classen , Inc. 08 listopada 1999 Balitimore.[ BMJ 1999,319;1133]. W grupie szczepionych dzieci cukrzyca była aż o 26% częstsza aniżeli w grupie nieszczepionych [ zero cukrzycy]. Autorzy tej pracy stwierdzają jednoznacznie, że dane są bardzo niepokojące ponieważ ryzyko wystąpienia cukrzycy przewyższa w sposób istotny domniemane korzyści.

    Czyli już przed 12 laty takie prace naukowe i oficjalne rządowe doniesienia były podawane, a “nasi”eksperci nadal twierdzą, że należy szczepić wszystkie dzieci.  I oczywiście to dla dobra maluchów skazujemy je na dożywotnie leczenie insuliną, a jednocześnie uszczuplamy ich dochody o ileś tam złotych miesięcznie. Przecież my chcemy ich dobra, a że dobro kosztuje to każdy wie.

    Dlaczego takie powikłanie występuje. Nie stanowi to specjalnej tajemnicy dla lekarzy. Już dawno zaobserwowano i udowodniono związek występowania cukrzycy u osób narażonych na działanie  metali ciężkich takich jak : rtęć, ołów, kadm czy aluminium. A “nasi” eksperci podają bezpośrednio do krwioobiegu zarówno rtęć jak i aluminium twierdząc, że to nic takiego. Mało tego, jako lekarze powinni wiedzieć, że rozwój bariery krew – mózg do 3 roku życia jest niezakończony. Tak więc wszelkie toksyny podawane do krwi MUSZĄ po prostu uszkadzać mózg.

    Nie na próżno gensek Wojciech Jaruzelski rozdał w pierwszym roku stanu wojennego 1320 nominacji profesorskich. Jak wiadomo obserwowaliśmy w stanie wojennym gwałtowny rozkwit nauki, a skutki tego rozwoju widzimy codziennie w wypowiedziach ekspertów.

Tylko co takie działania mają wspólnego z nauką?

    Jest jeszcze jeden ważny problem. Dlaczego istnieje tak wyraźna sprzeczność interesów pomiędzy przemysłem farmakologicznym, urzędnikami zdrowia publicznego,  a społeczeństwem? Sprawę wyjaśnia podkupywanie czołowych “ekspertów” przez firmy.

    Jak podała agencja Bloomberg:” Johnson & Johnson przekupywał lekarzy z Polski, Grecji i Rumunii [fila 2011-04-10, ostatnia aktualizacja 2011-04-11 08:44:21.0]
cyt:”Amerykański Departament Sprawiedliwości udowodnił, że koncert farmaceutyczny przez prawie dziesięć lat wręczał łapówki europejskim lekarzom oraz urzędnikom w Iraku. Za nielegalne zdobywanie zysku Johnson & Johnson (J&J) zapłacił ponad 70 mln dol.” – informuje Bloomberg
    Drugi co do wielkości sprzedawca produktów medycznych na świecie pieniędzmi oraz wycieczkami "przekonywał" europejskich lekarzy i administratorów szpitali, że ich produkty są najlepsze.

    Najbardziej skuteczne okazały się tego typu działania w Grecji. Jak podaje agencja Bloomberg, w latach 1998-2006 koncern zarobił tam ponad 24 mln dol. W Polsce proceder trwał w latach 2000-2006 i dał firmie 4,3 mln dol. W Rumunii natomiast zarobiono 3,5 mln dol. w latach 2000-2007.
    Ostatnio 18.10.2012. wp.pl podało, że we Włoszech śledztwo łapówkarstwa objęło 67 lekarzy.

pills-needles-cash-photo mdnews    Tak więc, jak starałem się to pokazać, koncerny farmaceutyczne doskonale wykorzystują sytuację społeczno-gospodarczą w Polsce i sąsiednich krajach wpychając co się da i jak się da. A usłużni “eksperci” umiejętnymi naciskami łatwo przekonują niewyedukowane społeczeństwo [ mów mi do ręki a nie do ucha] do przyjmowania i wydawania społecznych pieniędzy, bo to przecież nie moje!  Jak widać wszelkie te nobliwe stowarzyszenie medyczne wcale nie służą podnoszeniu kwalifikacji lekarzy,  ale głównie indoktrynacji lekarzy przez przedstawicieli przemysłu farmaceutycznego. Wystarczy zapoznać się z wpisem byłego komiwojażera farmacji, który twierdził w poważnym czasopiśmie Gazecie Wyborczej, że jeździł po obszarze mniejszym aniżeli województwo z aktówką wypełnioną 40 000 zł i rozdawał je bez pokwitowania odpowiednim osobom zwiększającym sprzedaż leków.

 

PS. 1 Dlaczego od ok. 15 lat GUS nie publikuje danych dotyczących zachorowań w rozbiciu na poszczególne powiaty? Przecież GUS utrzymuje się ze społecznych, naszych pieniędzy!  Podział na powiaty jest oficjalnym administracyjnym podziałem jeszcze w  istniejącym kraju.
Ktoś mu zakazał?

PS.2     Drzewiej lekarze wymieniali uwagi na tematy medyczne na stronach branżowych wydawnictw. Od ok. 20 lat brak polskich czasopism medycznych uniemożliwia taką wymianę. Jedynym sposobem informowania społeczeństwa jest internet.

PS.3 Od  maja 2012 roku ginie w internecie cała masa publikacji – pojawia się tekst : strona error albo pojawiają się napisy “W twoim kraju zabronione”. No ale oczywiście żadnej
cenzury nie ma!?

Piśmiennictwo

1. Blaylock R, 2004: Excitotoxicity: apossible central mechanism in fluoride neurotoxicity. Fluoride 37,2, 301-304,
2. Cohn PD, New Jersey Department of Health, Environmental Health servise, 1992, 1-17,
3. Feltman R.,Kosel G., Journal od Dental Medicine 1961, 16, 190-199,
4. Gradjesn P.,et al. 1992. National Cancer Institute.84,1903-9,
5. Gradjesn P.,et al. 2004. National Cancer Institute,96.802-803
6. Gadhia J.S. et al, Fluor, 2000, 33, 154-158,
7. Hoover RN et al, US Public health Service, 1990, F1 – F7 pp.
8. Jaśkowski J.,Leśnikowska-Osielska K., Wawrzyniak W. 2011: Skutki zdrowotne skażenia fluorem. Rewaluacja bezpieczeństwa publicznego IB i EN Gorzów Wlkp.
9. Jaśkowski J. ,Leśnikowska-Osielska K., Wawrzyniak W. 2010: Antropogeneous contamination of the Baltic Sea shown on example of Gdańsk’s Phosphorus Fertilizers Plant councils versus science. Trudy XI Międzynarodowa Konferencja młodych uczonych. 454-463
10.    Jaśkowski J., Leśnikowska-Osielska K. 2000: Skutki zdrowotne zanieczyszczenia odpadami przemysłowymi regionu pomorskiego na przykładzie fluoru. Dziecko w środowisku zagrożonym ekologicznie. Materiały IX Konferencji Naukowej, Legnica, 2-3 czerwca,
11.    Jaśkowski J., et al. raport o stanie zdrowia dzici w Gminie Gdańsk, 2000r.
12. Moulin JJ., 2000,International, Archives Occupational and Environmental Health 52,250-254.
13. Mullenih P.J. I inn. 1995: Neurotoxicology and Teratology. 17, 2, 169-177
14. Lu Y, Sun ZR, Wu LN, Wang X, Lu W, Liu SS. 2000: Effect of high fluoride water on inteligence in children. Fluoride; 33, 74-78
15. Paranati E. I inn. 2011: Intelligence quotients of 12-14 year old school children in a high and a low fluoride village in India. 44, 3, 168-172,
16. Romundstad P, et al. 2000,Scandynawian Journal of Work,26,461-469
17. Spittle B, 2011: Neurotoxic effects of fluoride. Fluoride 44,3 117-124
18. Splitte B. 2000: Fluoride and intelligence. Fluoride 33 ,2, 49-52
19. Schettler T et al,  Cambridge MA 2000,
20. Xiang Q, i inn. 2003:  Effect of  fluoride in drinking water on  children’s intelligence. Fluoride; 36, 2, 83-94
oraz ok. 200 pozycji dodatkowych u autora.

Dr Jerzy Jaśkowski
[email protected]  
SFMRM

Rozpowszechnianie wszelkimi sposobami jest zalecane, szczególnie pozostawianie w przychodniach lekarskich 
c.b.d.o.

Przeczyj wczesniejsze czesci artykul:

Inne artykuly tego autora:

POLISH CLUB ONLINE, 2012.12.03

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek