Dr Stanisław Kazanecki – Za kilka dni rocznica JEGO zejścia ku nam. Stąd te reflekcje


reading-bible_1

Drodzy  mi ,   

10. XII. 12

Za  kilka dni    rocznica  JEGO  zejścia  ku  nam. Stąd te reflekcje :     
                                                                               

W całym  kosmosie ( a więc i u nas ), od zarania czasów, mają  miejsce  dwa współrzędne elementy -  zjawiska : tworzenia i niszczenia.

Ten   dwustronny   proces   obrazujemy   pojęciami  " Stwórca "  i  " Burzyciel".

Bez stwórcy bylibyśmy tylko bezbarwną materią, a bez burzyciela świat, już teraz, byłby rajem. Elementami, instrumentami tej walki  jest np współistnienie dnia  i nocy -  życia  i  śmierci – zdrowia  i  choroby – dobra  i  zła – prawdy  i  kłamsta  – radości  i  smutku -  miłości  i  nienawiści -  pokoju  i  wojny…..  One  istnieją w  każdym z nas, ale w różnej tak jakości  jak  ilości.

Stwórca,  w tej  wojnie  toczonej z  Burzycielem  od szeregu wieków  i  zdając sobie sprawę  z  chwilowej ale  wyraźnej przewagi  (na naszym małym globie) tego co  negatywne  nad  tym  co pozytywne, tego co szatańskie nad tym co boskie, obserwując mętne czy  skrośne zachowanie się masy ludzkiej  mimo otrzymanego, za pośrednictwem ducha  Mojżesza, d a r u  Dekalogu,  widząc gdzie ludzka masa się kieruje – wysłał nam swego  SYNA  i  dla  wskazania  (czy przypomnienia) nam   drogi właściwej, podarował  nam dwa przykazania   mi ł o ś c i.

Czy dzisiaj, po  dwóch  tysiącach lat, jakość  i  ilość tego co  w ludziach  pozytywne  wzrosło,  a  to  co  podłe -  zmalało  ? 

——————-

Żyjemy   w jakiejś wirtualnej rzeczywistości  i  to nie tylko w Europie, ale w całej naszej rzekomo grecko – łacińsko – chrześcijańskiej cywilizacji, nasiąkniętej dziś brudami reszty świata, świata bez ruguł, bez zasad,  w prawie  bezgranicznej "wolności" nadmiar której zabija wolność o którą długi szereg pokoleń walczyło. Mimo  wrażenia że żyjemy w faktycznej wolności -  psychicznie jesteśmy jakby zamknięci w  toczącym się procesie zakłamania  i  egocentryzmu  i  to na wszystkich szczeblach, wszystkich społeczeństw.

Znajdziemy  "wytrych" by wyjść  z  tego  psychicznego więzienia ?.

Nie sposób mi uwierzyć że  ON  o nas zapomni. .

Problemowi  zakłamania  i  egocentryzmu  poświęciłem  conajmniej  trzy  opracowania z których conajmniej jedno Wam wysłałem : iść razem w problemach pierwszej  wagi; idąc razem  przymykać oczy na istniejące między nami różnice drugorzędne;  zamykać  oczy na  różnice  trzeciorzędne.

Nie jestem sam który ten temat wałkował. Jeśli  reakcje przyjazne i pozytywne są rzadkie, a   masse media i szary ogół nie reagują jak należy, to zapewne i poprostu dlatego że nie wiadomo jak się do tego zabrać. Czekamy  na  geniusza który nas poprowadzi…..Czekając każdy z nas robi to co może. Ty, przy już bliskiej wiośnie, siejesz  uśmiech do jutra. Ja dorzucam pewną dozę realizmu.

Mimo  wszystko – wierzymy właśnie w Jutro.

S t. K.
10.XII.12

Wybor zdjecia wg/PCO

POLISH CLUB ONLINE, 2012.12.10

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek