Krystyna Pawłowicz, Poseł na Sejm RP: Oświadczenie


prof-pawlowiczList podpisany przez 40 osób związanych z lewicowymi i genderowymi środowiskami akademickimi, będących stroną w sporze o związki homo- seksualne, piętnuje mnie za oczywiste stwierdzenia prawne i naukowe.

Zarzuca mi wymyślone przez sygnatariuszy zdarzenia i sytuacje (np. „porównanie człowieka do małpy”), bezpodstawnie i absurdalnie pomawia o antysemityzm, o „sprzeniewierzenie się prawdzie” czy „wielokrotne obrażanie posłanki Anny Grodzkiej”. Celem autorów, którzy w swym Liście jaskrawie mijają się z prawdą i łatwo sprawdzalnymi faktami, jest sterroryzowanie i zastraszenie mnie, jak też innych osób chcących rozmawiać o regulacji prawnej związków homoseksualnych. Celem autorów Listu jest też uniemożliwienie nam korzystania z konstytucyjnej wolności wypowiedzi.

List osób z lewicowych i genderowych środowisk naukowych jest nadużyciem prestiżu i statusu pracownika naukowego.

List posługuje się insynuacjami, jest wzorowym przykładem nawoływania do nienawiści i aktów agresji ze względu na przekonania.

Oświadczam więc, że jeśli wezwania sygnatariuszy Listu do przemocy, będące formą szczucia, spowodują jakąkolwiek krzywdę pracownikom mojego biura i mnie osobiście, będzie to obciążało moralnie każdego z tych sygnatariuszy z osobna.

Zamiast terroryzować opinię publiczną, należałoby podjąć otwartą dyskusję i spytać Polaków, czy życzą sobie – na koszt katolickiego społeczeństwa – uchwalenia ustawy zrównującej sytuację homoseksualistów ze statusem małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, chronionego przez art. 18 Konstytucji RP.

Dziękuję też wszystkim, którzy solidaryzują się ze mną i wspierają mnie w tej walce o wolność wyrażania poglądów.

Krystyna Pawłowicz, Poseł na Sejm RP

Za: www.WirtualnaPolonia.com , 5 stycznia 2013

POLISH CLUB ONLINE, 2013.02.04

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek