Czy grozi nam kolejny rozbiór Polski?


Na portalu KRESY.PL zamieszczone jest artykuł “Rosja wymieni Kaukaz na Białoruś i Ukrainę” Artioma Stockija z “Ekspres Gazeta”/eg.ru  przetłumaczony przez Aleksandrę Bożyk. Temat jest interesujący. Dotyczy prognozy granic między państwami w Europie w roku 2035.

Jak podano poważne instytucje i osoby były źródłem informacji:

Na podstawie przeprowadzonej serii analiz źródeł jawnych CIA, GRU i szeregu instytutów badawczych, a także prac Alvina Tofflera, Zbigniewa Brzezińskiego i Samuela Huntingtona, geopolityczni eksperci ułożyli prawdopodobną mapę Europy 2035 roku. – informuje Artioma Stockij w swoim artykule.

Autor zaprezentowal trzy mapy Europy:

1. -    Europa Zachodnia.
2. -    Europa Środkowa.
3. -    Europa Wschodnia.
 
Europa srodkowa porgnoza ASZgodnie z oposaną prognozą rozpadnie sie Wielka Brytania. W 2013 w Szkocji będzie przeprowadzone referendum w celu aprobaty oderwania się od WB. Prognoza mówi rowniez o zjednoczeniu Irlandii.

Od Madrytu mają uwolnić się Basowie i Katalończycy.  Francja nękana podziałami etnicznymi ma znaleść rozwiązanie w przegonieniu wszystkich mieszkańców imigrantow na poludnie. A Niemcy mają sobie dokooptować Lotaryngię.  Zmiany mają również nastąpić między Belgia a Holandią.

W Europie Środkowej największym beneficjentem mają być Niemcy, którzy dostaną od nas Śląsk i Pomorze, a Federacja Rosyjska daruje im Prusy Wschodnie.

Mapa Europie Środkowej. Zrodlo: KRESY.PL

 

Polsce ma pozostac znacznie mniejszy dostęp do Bałtyku. Bez Szczecina, Koszalina i Słupska. Częśc zachodnia Ukrainy, która przyjmnie miano Glicji ze stlicą we Lwowie, od południowego wschodu okroi nas zabierając tereny po lubelski Chełm włącznie.
Oskubana Ukraina będzie musiała obejść się bez dostępu do Morza Czarnego. A turyści udający sie dotychczas nad Morze Czarne do  bułgarskiego Burgas  wyląduja w Turcji. Białoruś jako obwód wejdzie w skład Federacji Rosyjskiej. Pozostaną na mapie Litwa, Łotwa i Estonia. Na Kaukazie Rosja ma zrezygnować ze swoich wpływów.

Przytoczyłem tu jedynie pewne rejony Europy bardziej z nami zwiazane. W swoim artykule Artiom Stackij opisuje oczekujące nas przemiany znacznie dokładnie.

Eksperci, którzy opracowali mapę, radzą, aby nie brać jej zbyt poważnie i nie oczekiwać  100 – procentowego prawdopodobieństwa. Szczegółowe zmiany terytorialne są możliwe tylko w przypadku zbieżności  ogromnej ilości czynników. Jednak prawdopodobieństwo tego, że w 2035 roku, mapa polityczna Europy będzie przypominała powyższy model jest całkiem duże. – asekurujaco kończy Stackij swoj artykuł.

Pelny tekst znajdą Państwo na portalu KRESY.PL pod linkiem:

Działanie polskich rządów i dyplomacji w ostatnim ćwierćwieczu jak najbardziej moga budzic obawy; nasuwac wnioski świadczące o tym że nasza  łajba tonie. Na zabranie sie na przyslowiowa szalupę i zycie w miarę dobre maja jedynie swoi I silniejsi. Oczywiscie finansowo silniejsi. Reszta bedzie musiala zadowolic sie okruchami z panskiego stolu. Do czego zreszta wladza juz od okraglostolowego przekretu nas przyzwyczaja.

Gra operacyjna “Okrągły stół” została przeprowadzona w naszym kraju bardzo sprawnie. Bez większego oporu majątek Polski wypracowany przez pokolenia, do którego mimo dużych ubytków społeczeństwo dorzuciło wcale nie mało po II wojnie sw., funkcjonariusze peerelowscy podzielili między sobą w roznorodny I jak sa przekonani w legalny sposob. To co jeszcze zostało zapewne zdążą rozgrabić zanim prognozowane zmiany wejdą w życie.

Ślask i Pomorze, tak zreszta jak Warmia i Mazury już przejmowane są przez Niemcow przy akceptacji rządzących.

Jak podkreślił w swoim wystąpieniu w TV Trwam prof. Jacek Bartyzel rewlucje nie muszą być krwawe. Zmiany mogą być wprowadzane drogą dewastacji kultury, moralności i to już się dzieje. Nowe zorganizowanie swiata wraz z ujawnieniem sie rzadu swiatowego to tylko kwestia czasu. Nam zostanie, jak wielu juz to zauwaza, “zaproponowany” kolejny rozbior Polski.  Czyzby mialy spelnic sie slowa sowieckiego ministra Wiaczesława Mołotowa, żeby „Polska, ten pokraczny bękart traktatu wersalskiego, przestała istnieć"?

Waldemar Glodek
www.polishclub.org
2013.02.06

POLISH CLUB ONLINE, 2013.02.06

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek