Márton Gyöngyösi (Wegry): Izrael jest państwem terrorystycznym


gyongyosi_budapeszt-21.02.2013Poseł Jobbiku Márton Gyöngyösi kontynuuje swój objazd Węgier, podczas którego tłumaczy, dlaczego media rozpętały nagonkę na jego partię, po tym jak chciał poznać listę członków parlamentu i rządu z podwójnym obywatelstwem Węgier i Izraela. Nacjonalista podtrzymuje słowa o tym, że Izrael jest państwem terrorystycznym.

W środę Márton Gyöngyösi spotkał się z mieszkańcami Budapesztu. W wypełnionej sali, tłumaczył, czemu w listopadzie zażądał informacji na wspomniany temat od rządu, przedstawił założenia polityki zagranicznej Jobbiku oraz powody, dla których Izrael atakuje węgierską partię. Organizatorzy podkreślali, że seria spotkań z Gyöngyösim, została wymuszona przez media, które nie chcą dopuszczać do głosu przedstawicieli Jobbiku. Według wyliczeń, ugrupowanie popierane przez ponad 20% Węgrów ma tylko około 2% czasu w mediach, podczas gdy balansująca na granicy progu wyborczego, ekologiczno-liberalna partia Polityka Może Być Inna, dostaje około 15% czasu antenowego.

Gyöngyösi powiedział, że po aferze, rozmawiał z imigrantami z czasów rewolucji 1956 roku, muszącymi uciekać z Węgier przed komunistycznymi prześladowaniami. Większość z nich poparła nacjonalistę, bowiem posiadanie podwójnego obywatelstwa, stwarza poważne przesłanki do sądów, iż jest się lojalnym wobec innego kraju. Poseł Jobbiku podkreślił również, że parlamentarzystą izraelskiego Knesetu, nie może zostać osoba która nie zrzeknie się drugiego paszportu. Wzniecano więc protesty przeciwko „nazistowskiemu” Jobbikowi , a tymczasem siedmiu parlamentarzystów Izraela, musiało zrzec się jednego ze swoich obywatelstw.

Parlamentarzysta nazwał „policją myśli”, protest na placu Kossutha w Budapeszcie, podczas którego wszystkie partie parlamentarne, od centroprawicy po lewicę, protestowały przeciwko jego słowom. Gyöngyösi ostrzega także przed zaplanowanym na maj, spotkaniem Światowego Kongresu Żydów i zapowiedziami polityków Fideszu. Poseł Jobbiku nazwał skandaliczną wypowiedź centroprawicowego posła Janosa Lazara, który stwierdził, że węgierska tożsamość narodowa powinna być częścią pamięci o Holocauście, a zapominanie o nim powinno być zabronione przez prawo.

Sprawa podwójnego obywatelstwa izraelsko-węgierskiego jest natomiast ważna, bo w opinii parlamentarzysty Jobbiku, Izrael jest terrorystycznym państwem na Bliskim Wschodzie, łamiącym notorycznie i bezkarnie prawa człowieka. Powstanie państwa żydowskiego było już niezgodne z prawem międzynarodowym, natomiast obecnie jest ono jedyną demokracją w tym rejonie, która przyjmuje jawnie rasistowskie akty prawne i niszczy Palestyńczyków z powodu ich pochodzenia. Gyöngyösi dodał, że Izrael prowadzi największy obóz koncentracyjny na Świecie, bowiem terytoria palestyńskie są odgrodzone, pilnie strzeżone i występują na nich problemy z żywnością i lekami.

Węgry, według polityka Jobbiku, są szczególnie zagrożone jeśli chodzi o bezpieczeństwa państwa. Przywołał on słowa prezydenta Izraela Szymona Peresa, który w 2007 roku powiedział, że Węgry, Polska i Rumunią  są wykupywane przez Żydów i nie spotykają oni najmniejszych oporów. Nacjonaliści żądali wówczas wyjaśnień i przeprosin, jednak natknęli się na ścianę milczenia.

Działacze Jobbiku podkreślają, że nie tropią nikogo ze względu na pochodzenie, ale jedynie z powodu syjonistycznych przekonań, zagrażających państwu węgierskiemu.

Źródło: Jobbik

MM

Za: http://narodowcy.net/gyongyosi-izrael-jest-panstwem-terrorystycznym/2013/02/22/

POLISH CLUB ONLINE, 2013.02.27

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek