Lewackie bojówki zaatakowały uczestników marszu ku czci Wyklętych! Mieli nóż i pałki


lublin-monitoringZamaskowana grupa mężczyzn napadła na przechodniów, którzy wracali z marszu ku czci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie. Napastnicy byli bardzo agresywni – bili swoje ofiary pałkami i butelkami. Jak informują śledczy, motywem ataku były prawdopodobnie odmienne poglądy ideologiczne.
W piątek około godz. 23 policjant obsługujący kamery monitoringu miejskiego zauważył w okolicach kiosku przy ulicy Długosza podejrzaną grupę mężczyzn. – Byli ubrani w ciemne kurtki, a na głowach mieli kominiarki. Twarze zasłonili szalikami. W rękach trzymali butelki i pałki – relacjonuje kom. Renata Laszczka-Rusek z biura prasowego KWP w Lublinie.

Zamaskowani napastnicy zaatakowali idących od strony ul. Lipowej młodych mężczyzn, którzy wracali z marszu w Dzień Żołnierzy Wyklętych. Wywiązała się bójka. – Uzbrojeni napastnicy byli agresywni, bili i kopali pokrzywdzonych, uderzali ich pałkami i butelkami – dodaje Laszczka-Rusek. – Policjanci zatrzymali 7 mężczyzn, zabezpieczyli gaz pieprzowy, pałki oraz rękawice taktyczne.

Wszyscy napastnicy zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Trzech z nich w wieku od 30 do 35 lat zostało tymczasowo aresztowanych, usłyszeli zarzuty udziału w bójce. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych, motywem ataku mogły być odmienne poglądy ideologiczne.

za: www.fronda.pl (pn)

***
Lewackie bojówki atakują. Bandyci uzbrojeni w nóż i pałki

akcesoriaW centrum Lublina grupa zamaskowanych mężczyzn napadła przechodniów, którzy wracali w piątek z Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Napastnicy byli bardzo agresywni. Bili swoje ofiary pałkami i butelkami. W ocenie policji, motywem ataku mogły być „odmienne poglądy ideologiczne. Napastnicy już wpadli w ręce policji.

W piątek około godz. 23 policjant obsługujący kamery monitoringu miejskiego zauważył w okolicach kiosku przy ulicy Długosza podejrzaną grupę mężczyzn. – Byli ubrani w ciemne kurtki, a na głowach mieli kominiarki. Twarze zasłonili szalikami. W rękach trzymali butelki i pałki – relacjonuje w rozmowie z „Kurierem Lubelskim” kom. Renata Laszczka-Rusek z biura prasowego KWP w Lublinie. Po chwili grupa mężczyzn ruszyła w kierunku centrum.

Dyżurny komendy wysłał do centrum Lublina wywiadowców i policjantów z Oddziału Prewencji KWP w Lublinie. Zamaskowani napastnicy zaatakowali idących od strony ul. Lipowej młodych mężczyzn, którzy wracali z marszu w Dzień Żołnierzy Wyklętych. Wywiązała się bójka. – Uzbrojeni napastnicy byli agresywni, bili i kopali pokrzywdzonych, uderzali ich pałkami i butelkami – dodaje Laszczka-Rusek. Policjanci zatrzymali 7 mężczyzn, zabezpieczyli gaz pieprzowy, pałki oraz rękawice taktyczne.

Wszyscy napastnicy zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Trzech z nich w wieku od 30 do 35 lat zostało tymczasowo aresztowanych, usłyszeli zarzuty udziału w bójce. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych motywem ataku podejrzanych mogły być odmienne poglądy ideologiczne – informuje Laszczka Rusek.

Zaatakowani wracali z Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wszystko wskazuje na to, że atak nie był przypadkowy – pisze „Dziennik Wschodni”. Na filmie widać, że napastnicy przygotowują się do niego: wywijają kurtki na lewą stronę, żeby nie zostać rozpoznanym. Z nieoficjalnych informacji wynika, że podawali się za związanych ze środowiskami lewackimi.

za: niezalezna.pln (pn)

***
Donaldzie Tusku, będziesz milczał?

Lewackie bojówki zaatakowały uczestników Marszu ku Czci Niezłomnych. Uczestnicy bojówek byli uzbrojeni m.in. w noże, nunczako, gaz pieprzowy, butelki i metalowe pałki. Pytanie weryfikacyjne, które pozwoliło napastnikom ustalić, czy ofiary należy zaatakować, było proste. Czy uczestniczyli w marszu. Przyznanie się skończyło się łomotem.

– Byli agresywni, bili i kopali pokrzywdzonych, uderzali ich pałkami i butelkami – poinformowała policja. Skąd wzięła się ta nienawiść dla współczesnego „stronnictwa Wyklętych”? Czy moglibyśmy winić za to Agorę (wydawcę „Wyborczej”), która na portalu Gazeta.pl Armię Czerwoną podpisała „Wyzwoliciele”? Pytaniem pozostaje, czy premier zabierze głos w tej sprawie. Zdążył przecież już wyrazić swoje oburzenie na tańce przed wykładem prof. Środy, niech teraz znajdzie w sobie niezbędną odwagę.

Samuel Pereira

Za: http://www.katolickie.media.pl/polecane/wydarzenia/4324-lewackie-bojowki-zaatakoway-uczestnikow-marszu-ku-czci-wykltych-mieli-no-i-paki

Zdjecia za www.kurierlubleski.pl / wybor wg.PCO

POLISH CLUB ONLINE, 2013.03.05

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek