KEP: Odrzucenie przez KRRiT kolejnego wniosku Telewizji Trwam o uzyskanie koncesji na multipleksie oznaczałoby wyraźną dyskryminację wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce.


tv-trwam-fot-glogowek.comKEP popiera Telewizję Trwam

Biskupi obradujący na Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski po raz kolejny poparli starania Telewizji Trwam o koncesję na naziemne nadawanie cyfrowe. Wydali dziś w tej sprawie oświadczenie. „Biskupi polscy zgromadzeni w Warszawie na 361. Zebraniu Plenarnym KEP po raz kolejny popierają prośbę Fundacji "Lux Veritatis" do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie” – głosi oświadczenie KEP.

Biskupi zwracają w nim uwagę, że jest to zgodne z oczekiwaniami milionów obywateli naszej Ojczyzny „w imię wolności słowa w przekazie medialnym”. „Stosowne wnioski w tej sprawie przesłane zostały przez sygnatariuszy na ręce Przewodniczącego KRRiT. Oczekują tego wierni Kościoła Katolickiego w Polsce oraz Jego Pasterze w imię prawa i zasad demokratycznego państwa” – napisali księża biskupi.

Jednocześnie przypomnieli, że Telewizja Trwam od 10 lat ofiarnie służy dziełu pogłębiania wiary w Ojczyźnie i poza jej granicami, pełniąc swą posługę ewangelizacyjną. „Stanowi także pomoc w odczytywaniu rzeczywistości religijnej, społecznej i informacyjnej naszej Ojczyzny. Odrzucenie przez KRRiT kolejnego wniosku Telewizji Trwam o uzyskanie koncesji na multipleksie oznaczałoby wyraźną dyskryminację wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce” – konkludują księża biskupi.

za: www.naszdziennik.pl (pn)

***
Oczekują tego miliony obywateli

Warszawa, dnia 6 marca 2013 roku

Biskupi polscy zgromadzeni w Warszawie na 361. Zebraniu Plenarnym KEP po raz kolejny popierają prośbę Fundacji „Lux Veritatis” do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie.

Oczekują tego miliony obywateli naszej Ojczyzny w imię wolności słowa w przekazie medialnym. Stosowne wnioski w tej sprawie przesłane zostały przez sygnatariuszy na ręce Przewodniczącego KRRiT.

Oczekują tego wierni Kościoła Katolickiego w Polsce oraz Jego Pasterze w imię prawa i zasad demokratycznego państwa.

Telewizja Trwam od 10 lat ofiarnie służy dziełu pogłębiania wiary w Ojczyźnie i poza jej granicami, pełniąc swą posługę ewangelizacyjną. Stanowi także pomoc w odczytywaniu rzeczywistości religijnej, społecznej i informacyjnej naszej Ojczyzny.

Odrzucenie przez KRRiT kolejnego wniosku Telewizji Trwam o uzyskanie koncesji na multipleksie oznaczałoby wyraźną dyskryminację wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce.

Podpisali: Pasterze Kościoła Katolickiego w Polsce

za: www.naszdziennik.pl (pn)

Zrodlo: http://www.katolickie.media.pl/polecane/kosciol-o-mediach/4333-kep-popiera-telewizj-trwam , 07 marca 2013

POLISH CLUB ONLINE, 2013.03.08

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek