Skargi Palestyńczyków na izraelskie praktyki nie interesują UEFA


2013_UEFA_European_Under-21_Football_ChampionshipW przyszłym miesiącu w czterech miejscowościach Izraela odbędą się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej zawodników do 21 lat. Jest to jeden z ważniejszych turniejów piłkarskich.

Jak twierdzi prezes Palestyńskiego Związku Piłki Nożnej praktyki stosowane przez izraelskie służby kontrolne uniemożliwiają przejazdy na zawody między strefą Gazy i West Bank sportowcom, trenerom i osobom towarzyszacym przybywającym z różnych krajów na pojedynki z Palestyńczykami co nie spełnia wymogów stawianych przez miedzynarodowe władze różnych dyscyplin.

Palestyńczycy uważają, że aktualnie działania Izraela są znacznie bardziej restrykcyjne niż te jakie były kiedy  prezes FIFA Blatter i szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Jacques Rogge widzieli przebywając z wizytą w tym regionie w 2011 i 2010 roku.

W ostatnim tygodniu sekretarz generalny UEFA Gianni Infantino stwierdził, że z chwilą kiedy władze piłkarskie Europy uznały, że można przydzielić Izraelowi ten turniej to nie widzą potrzeby przeniesienia go gdzie indziej.

My mamy dla odmiany swoje doświadczenie z tym jak izraelscy porządkowi nie umieli albo nie chcielu utrzymać właściwego porządku na meczu tenisowym między Izraelem i Polską w Tel Awiwie, kiedy to kibice ubliżali siostrom Radwańskim przez cały mecz.

wg/PCO

Za: http://sports.yahoo.com/news/soccer-fifa-help-solve-palestinian-sports-dispute-israel-155952373.html

POLISH CLUB ONLINE, 2013.05.29

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek