Biskup Alan Hopes nowym biskupem Wschodniej Anglii. Aborcjoniści boją się jego Różańca.


Papiez Franciszek i bp Alan Hope. Fot. Mazur / Catholicchurch
Papiez Franciszek i bp Alan Hope. Fot. Mazur / Catholicchurch

Biskup, który wnerwia aborcjonistów. Nowo wybrany biskup Wschodniej Anglii modlił się Różańcem przed kliniką aborcyjną

Biskup Alan Hopes, do niedawna pomocniczy biskup Westminsteru, został mianowany nowym biskupem Wschodniej Anglii. Posunięcie to najprawdopodobniej zirytuje grupy proaborcyjne, przyzwyczajone do mniej konfrontacyjnych biskupów Kościoła Anglikańskiego.

W poprzednim roku, British Pregnancy Advisory Service, jedno z najbardziej zajętych centrów aborcyjnych, zostało rozdrażnione  osobistym uczestnictwem biskupa Hopes’a w projekcie 40 Dni dla Życia, modlącego się na różańcu przed jedną z klinik BPAS w centrum Londynu.

Rzecznik BPAS powiedział gazecie Evening Standard, że „nie ma moralnego uzasadnienia” dla uczestnictwa biskupów w tej kampanii. Abigail Fitzgibbon, manager polityki dla dla BPAS mówił, że „wokalni” parlamentarzyści antyaborcyjni, podburzali protestujących. Powiedział, że „jeśli biskupi biorą w tym udział, to nie może zrozumieć w jaki sposób jest to moralnie uzasadnione, zwłaszcza kiedy kobiety już się zdecydowały”.

W kazaniu w zeszłym roku wygłoszonym w katedrze westminsterskiej, biskup przestrzegał: „Jakże zepsuty jest nasz własny świat przez takie napaści na godność ludzkiego życia – od łatwego odrzucania niewinnego życia w tragedii aborcji, do łatwego odrzucania życia, kiedy dociera do swojego zakończenia w tak zwanym „prawie do śmierci” lub „miłosiernym zabijaniu”.

– Jak również zepsuty jest nasz własny świat przez napaści na godności i świętą naturę małżeństwa i życia rodzinnego. Od samego zarania Bóg pokazuje nam, że rodzina jest świętą jednością daną przez niego by zapewnić stabilność rasie ludzkiej”.

Biskup powiedział, że dzisiejsze „pomysły na życie jednego z drugim”, „akceptacja niewierności i seksualnej niemoralności”, włączając w to intercyzę przedmałżeńską, którą Kościół postrzega jako naruszającą przysięgę małżeńską, są „symptomatyczne dla generalnego lekceważenia małżeństwa”. Biskup Hopes dodał, że żadne z tych, włączając propozycję rządową na rzecz utworzenia małżeństwa jednej płci, „nie może zastąpić idealnej rodziny – matki, ojca, dzieci – które intencjami Boga zapewniają stabilność dla społeczeństwa jako całości”.

Mianowanie biskupa Hopes’a jest kolejnym z tych jaby zamierzonych by przełamać schemat ultraliberalnej hierarchii Zjednoczonego Królestwa, która była szeroko krytykowana za swoje relatywistyczne spojrzenie na kwestie moralne i społeczne.

Na ostatnim wydarzeniu z cyklu 40 Days for Life, biskup Hopes mówił: – Razem z katolikami, kapłanami i świeckimi, i z innymi chrześcijanami, będę ofiarowywał me modlitwy za te kobiety, które rozważają aborcję i również modlił się będę by nasze społeczeństwo zaczęło szanować świętość życia nienarodzonego dziecka”.

– Wielu kapłanów i świeckich poświęciło już czas na modlitwę przed kliniką BPAS i cieszę się, że mogłem do nich dołączyć, co jest pokojowym i podyktowanym wartościami oświadczeniem sprzeciwu wobec „kultury śmierci” naszego społeczeństwa.

Biskup Hopes został ciepło przyjęty przez środowiska pro-life.

MCC/LSN

Za: http://www.fronda.pl/a/biskup-ktory-wscieka-aborcjonistow-nowo-wybrany-biskup-westminsteru-modlil-sie-rozancem-przed-kronika-aborcyjna,28826.html , 2013.06.13

Read in English . . .

POLISH CLUB ONLINE, 2013.06.13

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek