Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie doliczyło się: „nieliczni Polacy w czasie Holocaustu ratowali Żydów.”


Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Fot. warszawa.wiki.com
Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.  Fot. warszawa.wiki.com

Aleksander graf Pruszyński
Batorego 37 m 1 – Warszawa 02 591

Prezydent Warszawy
Pani H. Gronkiewicz-Waltz

Szanowna Pani.

W odpowiedzi na mój list do Pani, dotyczący chamstwa w Muzeum Żydów Polskich, które powstało dzięki Pani hojności, dostałem list od p/o dyrektora tej instytucji.

Nie był łaskaw nawet słowem przeprosić mnie za to, że mnie wyrzucono z jego budynku. Czyli chamstwo będzie tam nadal królowało, więc muzeum powinno zwać się Oborą Żydów Polskich, a on nosić tytuł Oborowego.

Dlatego nie mogłem odwiedzić tej “obory”, ale ktoś bliski był tam i widział film jaki tam serwują zwiedzającym mówiący, że nieliczni Polacy w czasie Holocaustu ratowali Żydów.

Czy zdaniem Pani Prezydent słowo nieliczni dobrze obrazuje pomoc Polaków w tym czasie Żydom jeśli Muzeum Matriologii Yad Vashem odznaczyło do dziś 6 394 rodaków medalem za ratowania Żydów?

Film ten zapomina, że tylko w Polsce i za Bugiem za ratowanie Żydów, nawet sprzedanie im bochenka chleba groziła kara śmierci i za to Niemcy zamordowali do 3000 Polaków.

Film pomija istnienie w Polsce, jedynej w Europie organizacji ratowania Żydów – Żegoty, uhonorowanej medalem Yad Vashem oraz ukrywa skrzętnie, że mordowanie Żydów było możliwe tylko dzięki kolaboracji z Niemcami 22 tysięcy Żydów.

Aleksander graf Pruszyński
Warszawa 13 czerwca 2013

Za: 92. Informacje USOPAŁ 13.06.2013 (VI.13.616)

*    *    *

Poniżej wcześniejszy list Aleksandra Pruszyńskiego do pani Hanny Gronkiewicz-Walc, Burmistrza Warszawy z którego dowiadujemy się, że autor został wyrzucony z MŻP ponieważ chcial przekazac tam książki o pomocy jakiej Polacy udzielali Żydom, których w stołecznym muzeum nie było. Jak można dowiedzieć się z portalu Warszawa.wikia.com aktualnie obowiązki dyrektora muzem pełni  Andrzej Cudak, który wcześniej był pełnomocnikiem ratusza ds. organizacji Euro 2012. (wg/PCO)

*    *    *

Warszawa 29 kwietnia 2013
Aleksander graf Pruszyński

Prezydent Warszawy Pani Hannna Gronkiewicz-Walc
Kopia listu do Burmistrza Warszawy

Miasto Stołeczne pod Pani egidą przekazało na nowo otwarte Muzeum Żydów Polskich bodaj 250 mln złotych.

W Muzeum tym jest księgarnia-sklep ponad 100 metrów kw. gdzie nie ma ani JEDNEJ książki poświęconej ratowaniu Żydów przez Polaków.

Przekazałem kierowniczce sklepu 24 kwietnia kilka tytułów książek na ten temat między innymi książki dr Kurek pt. „Dzieci żydowskie w klasztorach” oraz Stefana Kropówki pt. “Dam im imię na wieki” wydane przez SS  Loretanki w Rembertowie oraz Wydanej przez IPN książki pt. „Pomoc Polaków dla ludności żydowskiej na Rzeszowszczyźnie”.

Następnego dnia chciałem DARMO przekazać tam 15 sztuk książki pt. “Las Sprawiedliwych”, byłego dyrektora Żydowskiego Instytutu Historycznego pana Szymona Datnera, które osobiście wydałem.

Książki te, dwa egzemplarze załączam, nie tylko nie zostały przyjęte, ale kierowniczka wezwała ochroniarza, by wyrzucił mnie z Muzeum.

Nie wiem jak mam postąpić dalej, ale kto jak kto, ale Pani Prezydent powinna wiedzieć o tak PIĘKNYM zachowaniu się tej DAMY.

Kończąc chciałem podziękować Pani za złożenie kwiatów pod pomniczkiem Żegoty koło pomnika Bohaterów Getta, gdzie było ze sto wieńców i wiązanek, ale pod pomniczkiem Żegoty tylko….3.

Za: http://wirtualnapolonia.com/2013/05/08/aleksander-graf-pruszynski-w-sprawie-muzeum-zydow-polskich/

Więcej tekstów Aleksandra graf Pruszyńskiego ….

POLISH CLUB ONLINE, 2013.06.13

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek