Nadwiślańska hucpa w stylu: klapa – goździk i micha, kapucha, mniam, mniam.


Zaczynano od góry.
Zaczynano od góry.

W ostatnich dniach zbiegły się dwie sprawy istotne dla mediów nad Wisłą.

Jedna z nich to przesłanie do Krajowej Rady Radiofoni i Telewizji, czyli do imć pana Dworaka 2 milionów 404 tysięcy 759 podpisów w obronie TV Trwam.

Ponieważ urzędnicy państwowi jakim jest KRRiT nie mają nawet ochoty otwierać kopert i tych głosów poparcia liczyć, co wynika z wcześniejszych wypowiedzi szefa KRRiT i jego świty można przypuszczać, że tych głosów uzbierało się znacznie więcej.

Ojciec Tadeusz przewidział niechęć do wpływającej korespondencji od Polaków nadwiślańskiego urzędu. Dlatego, dla kontroli nad liczbą popierających poprosił wszystkich wysyłających aby kopie listów do KRRiT przesyłali do Torunia. W ten sposób imć pan Dworak został detalicznie obnażony a jego ignorancja w stosunku do 2,5 miliona telewidzów stacji katolickiej jest wystarczającą przesłanką aby stwierdzić, że reprezent nadwiślańskiej władzy ma w głębokim poważaniu miliony Polaków.

Drugą sprawą jaką chce się zająć, wiążąca sie z pierwszą, to maskarada (to za Naszym Dziennikiem) jaką na okoliczność 20. lat istnienia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zorganizował prezydencki sztab w Warszawie.

Odznaczenia miały być „podziękowaniem i podkreśleniem zasług dla rozwoju polskich, wolnych i demokratycznych mediów” – czytamy w Naszym Dzienniku.

Ostro potraktowała nagradzanie ludzi o wątpliwych zasługach dla rozwoju wolnych mediów w Polsce poseł Elżbieta Kurek, była przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, o czym czytamy w Naszy Dzienniku:

…Złoty Krzyż Zasługi otrzymała m.in. Agnieszka Ogrodowczyk, dyrektor departamentu KRRiT. Odgrywa ona ważną rolę w procesie przyznawania koncesji na nadawanie cyfrowe, który wzbudza ogromny sprzeciw i wiele wątpliwości wśród milionów osób. O sprawie Ogrodowczyk wielokrotnie informował „Nasz Dziennik”, m.in. w artykułach pt. Prokuratura wezwie Ogrodowczyk czy Nadawcy staną przed komisją?” . 

Na wiadomość o przyznaniu wyróżnienia z okazji 20-lecia KRRiT,  kilka dni przez medalowa hucpą pan redaktor Wojciech Reszczyński w wywiadzie dla Radia Maryja powiedział, że:  

…trudno mu sobie wyobrazić siebie w roli odznaczonego w momencie, w którym TV Trwam „jest prześladowana”, a KRRiT nie przyznała tej stacji miejsca na multipleksie. W jego ocenie Rada dyskryminuje medium związane z o. Tadeuszem Rydzykiem.

– KRRiT nie stoi na straży wolności słowa ani pluralizmu. A poza tym biernie, bezczynnie przygląda się od lat likwidowaniu mediów publicznych, które są własnością wszystkich Polaków… – stwierdził zasłużony, wieloletni pracownik Radia i Telewizji Polskiej.

Propolska, obywatelska postawa pana redaktora Reszczyńskiego ma uzasadnienie również we wcześniej przytoczonej liczbie 2,5 miliona niechcianych przez KRRiT głosów.

Zastanawiające jest dlaczego tylko On jeden zauważył nieprawidłowości w nadwiślańskich mediach, reszta parafrazując Jana Pietrzaka wystawia piersi do ceremoni klapa – goździk i zadawala ich micha, kapucha, mniam, mniam. I w ten sposób globalna maszyna kastrują nas dzień po dniu z polskości.

Waldemar Glodek
www.polishclub.org
M
odesto, CA

Zdjecie: Prezydent Bronisław Komorowski, były prezydent Aleksander Kwaśniewski, były premier Tadeusz Mazowiecki i minister edukacji Katarzyna Hall podczas uroczystości wręczania Orderów Orła Białego. Fot. Jacek Turczyk/PAP

POLISH CLUB ONLINE, 2013.06.18

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek