Waldemar Jan Rajca: „Gdy czas odbierze mowę ptakom”


Waldemar Jan Rajca
Waldemar Jan Rajca

Gdy czas odbierze mowę ptakom – śpiewa pani Natasza Urbańska – Józefowicz w przepięknej piosence ”Śpiewka 1920”, pochodzącej z filmu „Rok 1920. Bitwa Warszawska”. Film jest agitką sanacyjną, scenariusz pisali panowie „piłsudczycy” Cisek i Hoffman. Ale pani Natasza Urbańska – Józefowicz odegrała rolę tancerki wzorowo. Film psują również panowie Szyc i Olbrychski, który nie wie kiedy ze sceny ma zejść. Gra w prawie każdym nowo nakręconym filmie. Swoje role zagrali dobrze panowie: Adam Ferency i Bogusław Linda. No i sceny batalistyczne w 3 D.. Interesujące…. Musical POLITA – w roli głównej z Nataszą Urbańską-Józefowicz – też jest w technice 3D.. Bardzo interesujący. .POLITA w Bitwie Warszawskiej w 3D – to też mogłoby być interesujące..

Dlaczego wspominam o Bitwie Warszawskiej, która – dzięki generałowi Rozwadowskiemu – została przez nas wygrana? No i wysiłkowi wszystkich którzy w Bitwę się zaangażowali? Dowódców i żołnierzy – premiera Witosa. I wszystkich patriotów, dla których ważne były losy ojczyzny – po świeżo odzyskanej wolności. Nie dali się bolszewikom, którzy już stali pod Warszawą. Olbrzymi wysiłek został nagrodzony, ale losy bohaterów układały się potem różnie. Witos na emigrację, Rozwadowski prawdopodobnie otruty, Sikorski w niełasce. Piłsudczycy budowali mitologię swojego wodza. Chłopi pluli na polskich żołnierzy, bo przez nich nie było co jeść. Tak uważali. Wtedy czas odebrał mowę ptakom..

I znowu mamy Bitwę Warszawską. Pani Hanna Gronkiwicz – Waltz i cała Platforma Obywatelska – zagrożona. Będzie referendum odwoławcze – podpisy zebrane. Czy Państwo potrafią sobie wyobrazić trwogę wszystkich 50 000 działaczy Platformy Obywatelskiej obsiadającej państwo? Jaki to musi być strach w przypadku porażki w Bitwie Warszawskiej. Co przeżywa pani prezydent Warszawy, która rozesłała – na rachunek warszawiaków – 100 000 listów, w których prosi o wybaczenie za swoje rządy..? Ale trzeba przyznać, że Pan Bóg ją zupełnie opuścił… Jeszcze z nią był – jak była w zjednoczeniu Chrześcijańsko – Narodowym i nawiedzał ją Duch Święty. Otworzyła tunel wzdłuż Wisły raniuteńko – a po południu znowu była nawała i tunel wzdłuż Wisły – zalało.. Każdego – w takiej sytuacji – by krew zalała.. Gdyby tunel był pod Wisłą…. Chociaż…. – lepiej jak jest obok Wisły, bo gdyby był pod Wisłą, to mogłyby ją zalewać wody Wisły.. A tak tylko wody deszczowe. Pan prezydent Piskorski miał głowę, żeby zbudować tunel wzdłuż Wisły.. 100 000 wysłanych listów do mieszkańców Warszawy – to będzie ze 100 000 złotych z budżetu warszawskiego Ratusza. Referendum ma kosztować 7 milionów złotych. Ale się będzie chyba opłacało? Ile pompek robi Chuck Norris? – Odpowiedź: „ wszystkie!”

Na razie czas odbiera mowę ludziom.. Pan premier jakoś dziwnie milczy. Coś tam bąknął o osiągnięciach pani prezydent Gronkiewicz – Waltz, ale wielkiego zaangażowania w jej obronę nie widać. Pani Julia Pitera za to bardzo broni swojej koleżanki partyjnej. W końcu obie były na wspólnym bilbordzie podczas ostatnich bachanaliów wyborczych. Są jak dwie siostry – zresztą chyba jakoś podobne do siebie. Mam na myśli lanie wody. Lały, lały – no i jak to się skończyło? Zalało tunel obok Wisły. Wcześniej Trasę Toruńską.. A Warszawiaków już krew zalewa.. A ptaki nadal śpiewają..

Odebrało też mowę panu Sierakowskiemu z lewackiej „Krytyki Politycznej”.. Dostał od władz Warszawy siedzibę na rogu Nowego Światu i Świętokrzyskiej, w bardzo dobrym punkcie Warszawy, dostał dotację z Ministerstwa Kultury zarządzanego przez Platformę Obywatelską – to teraz… No właśnie co robić teraz? Obcinać teraz rękę, która przyniosła dary? Bezpośrednio od burmistrza Bartelskiego kiedyś związanego z prawicą i Kolibrem.. Może trzeba będzie oddać lokal, a nie daj Boże pieniądze pobrane z Ministerstwa Kultury na propagowanie – Nowego Wspaniałego Świata – w wersji skrajnie lewicowej. I to za nasze pieniądze przepompowane – przepraszam za słowo, bo strażacy znowu wypompowywali wodę z tunelu – z Ministerstwa Kultury, wcześniej tam wpompowane – znowu przepraszam za słowo strażaków – z Ministerstwa Finansów „Krytyka Polityczna” – to przybudówka frakcji Puławian w PZPR, której już nie ma, ale ludzie z PZPR – jeszcze są.. I frakcje nadal są.. Tylko trochę odmłodzone.. Bolszewicy i Mienszewicy.. Młode kadry decydują lepiej od starych.. ”Krytyka Polityczna” – to tacy młodzi bolszewicy. Przeszedł czas, że Bolszewicy wymordowali Mienszewików.. To jeszcze za czasów bolszewika Lenina.. Potem bolszewików wymordował Człowiek ze Stali.. A potem mordował jak popadło.. I tak kilkadziesiąt milionów..(!!!!)

Pan Sławomir Sierakowski nie będzie brał udziału w referendum odwoławczym.. No pewnie, że nie.. Ale Mienszewicy z SLD popierają.. A Bolszewicy – nie! Znowu podział na Lewicy.. A Europa Plus? Której tak naprawdę nie ma, ale w studiach radiowych i telewizyjnych – jest – jak najbardziej. Jest fatamorgana.. Ale tymczasowo zniknął pan poseł Ryszard Kalisz, bolszewik jak się patrzy.. Przyszedł czas, że odebrało mu mowę.. Ale na ostatniej Paradzie Miłości chyba był.. Dobrze, że nie mieszka w Federacji Rosyjskiej, bo wkrótce będzie zakaz propagowania zła na ulicach.. Trzeba będzie zapłacić grzywnę i odsiedzieć swoje. To samo będzie dotyczyć obcokrajowców…  Nareszcie ktoś z jajami wziął się za zakaz propagowania zła i podnoszenia go do rangi cioty – pardon- cnoty..

Blady strach wylał się na lewaków europejskich, jakoś dziwnie milczą. W czasie gdy czas odbiera mowę ptakom.. Bo nawet ptaki nie mogą już patrzeć na to co się dzieje w Polsce, gdzie bolszewicy wywracają wszystko do góry nogami.. Bo bolszewicy to nie tylko „Krytyka Polityczna”, Europa Plus, ale także Platforma Obywatelska, oprócz kilku posłów ratujących w Platformie resztkę zdrowego rozsądku.. Podziwiam pana Johna Godsona.. Popatrzcie Państwo.. Mądry Murzyn ratuje honor Platformy Obywatelskiej. Nie zgodzi się na związki partnerskie jako homoseksualne – i już. Niech go pan Donald Tusk wyrzuci z Platformy Obywatelskiej, ale on zdania nie zmieni – jako był pastor chrześcijański. Powinien wypełnić deklarację członkowską do Kongresu Nowej Prawicy.. Liczy się mądrość, a nie kolor skóry.. Byłby się nam przydał, bo lewactwo nie mogłoby go atakować. Zawsze moglibyśmy powiedzieć, że są rasistami, tak jak oni wyzywają nas od ”faszystów”..

A tymczasem na granicy z Obwodem Kaliningradzkim zmiany. Wolno przekraczać granicę tylko raz w tygodniu(????) Bo tamtejsi tubylcy jeżdżą gremialnie po paliwo w cenie 3 złote za jeden litr, podczas gdy w Polsce takie samo paliwo, i też jeden litr – kosztuje 5,5o złotych. No to nie wolno i już. Co z tym małym ruchem granicznym, o którym Platforma Obywatelska kłamała jak najęta..? Że będzie wymiana obopólna – ale nie mówiła, że tylko raz w tygodniu. Dobrze, że nie raz w miesiącu.. Albo raz w roku. Mieszkańcy przygraniczni powinni się zorganizować przeciwko władzy jak tylko potrafią.. Kupić trochę starych samochodów na chodzie i przekraczać granicę codziennie – codziennie kto inny za kierownicą innym samochodem. Żeby tylko się nie dać złapać w wyprawie po benzynę.. Jak po złote runo. W demokratycznym państwie prawnym. I przydałoby się zwiększyć pojemność baków..
Wygląda na to, że przy granicy z Federacją Rosyjską władza III Rzeczpospolitej odbiera mowę ptakom – a ludziom możliwość zarobku i swobodnego przemieszczania się.

„Śpiewka 1920″ – to naprawdę przepiękna piosenka patriotyczna. I dlatego nigdy – w demokratycznym państwie prawnym nie będzie przebojem. Dopóki rządzą demokratycznym państwem prawnym jego wrogowie.. Pani Gronkiewicz – Waltz mówiła, że pan „Donald Tusk przeszedł przez kryzys suchą nogą”(???). Tylko zalało tunel..
…a ptaki się temu wszystkiemu przyglądają ze zdziwieniem i z otwartymi dziobami.. Przecież nie można latać jak orzeł mając skrzydła wróbla..

PS.
Cały czas nie ma Internetu. Przepraszam.

WJR

Źródło: Orwell 2006 – Blog Waldemara Jana Rajcy, 24/06/2013

POLISH CLUB ONLINE, 2013.06.25

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek