Shema Israel – “Cierpienie Niewinnych – Celebracja Symfoniczno – Katechetyczna”


Kard-Dziwisz-Shema-Israel-20130623TV Trwam 23 czerwca br. przeprowadziła transmisję z uroczystości jaka obyła się w Oświęcimiu o nazwie “Cierpienie Niewinnych – Celebracja Symfoniczno – Katechetyczna.”

W uroczystości tej, której jednym z celebrantów był Metropolita Krakowski kard. Stanisław Dziwisz wzięli licznie udział biskupi i księża krakowscy.

Kazdorazowe wplatanie duchownych katolickich do celebracji uroczystości judaistycznych to nieporozumienie stwarzajace kompromitujące sytuacje.

To, że Pan Jezus został ukrzyżowany jest wynikiem działania Żydów. I nie ma znaczenia czy zrobili oni to bezpośrednio swoimi rękoma, jak uczono mnie za młodu, czy też jak to podawane jest w uwspółcześnionej wersji, tłumaczonej wg słownika “politycznej poprawności”, dokonali tego wynajęci rycerze.

 

Zrodlo: http://www.youtube.com/watch?v=7IySUD7i5sk#at=14

Tak czy owak, Pana Jezusa ukrzyzowano, a Krzyż jest cierpieniem dla Żydów tak dużym, że nie mogą oni znieść jego obecności w czasie celebrowania swoich uroczystości.

Dyrygent-oczekuje-na wyjscie-za-scene-kard-Dziwisza-20130623Należałoby przypuszczać, że kard. Dziwisz spędzając dziesiątki lat w Watykanie miał okazję o tym się dowiedzieć.

Zatem zastanawiające jest co spowodowało, że Metropolita Krakowski dał się wmanipulować w sytuacjię z której znalazł ostatecznie wyjście spędzając czas za sceną.

W załączonym wycinku transmisji widać jak dyrygent nie rozpoczyna zapowiedzianej – nie przez kogo innego, a przez biskup Krakowa kard. Stanisława Dziwisza pieśni Shema Israel -  czekając do czasu aż  Kardynał schowa sie na secenicznym zapleczu! O tempora, o mores!

Po zakończeniu hierarcha wrócił chyłkiem i usiadł na swoim tronie jakby nic sie nie stalo.
Oczekiwałem, że Pasterz powracając zaintonuje:
 
-    Boże coś Polskę przez tak liczne wieki…

Na widowni była wystarczająca ilość biskupów i księży aby ratować sytuację. Kto wie, może chór by podchwycił… No ale na takie wejscie potrzeba ks. Natanka, ktorego kuria krakowska bardzo nie lubi, a szczegolnie jej lider.

Jak daleko kard. Dziwiszowi do odwagi Artura Rubinsteina, który w 1945 roku grał koncert na uroczystej inauguracyji powołania Organizacji Narodów Zjednoczonych w San Francisko. Pianista wchodząc na scenę udekorowana powiewającymi flagami zwycięzców II wojny światowej zauważył że nie powieszono flagi Polski. Niezwłocznie poinformował o tym widownię i zapowiedział, że z tego powodu koncert rozpocznie odegraniem polskiego hymnu narodowego, co też uczynił przy aplauzie zebranej publiczności.

Na temat „Cierpienie Niewinnych-Celebracja Symfoniczno-Katechetyczna” przeczytasz również na portalu GazetaWarszawska.com   Tam tez znajdziesz kilka slow o doktorze honoris causa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Kiko Arguello, ktory ma awersje do Krzyza.

Waldemar Glodek
www.polishclub.org
Modesto, Kalifornia

POLISH CLUB ONLINE, 2013.07.01

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek