Waldemar Jan Rajca: Ministerstwo Segregowania Śmieci


Waldemar Jan Rajca
Waldemar Jan Rajca

– powinno powstać jak najszybciej, żeby jakoś uporać się z ustawą śmieciową, która weszła w życie 1 lipca 2013 roku. Żeby rozwiązać jakiś problem, który generuje socjalizm śmieciowy i biurokratyczny, najpierw oczywiście trzeba problem stworzyć – a potem dopiero go rozwiązywać. Nigdy odwrotnie. I tu przy okazji rada: nie rozwiązywać problemu jak nie ma problemu. Platforma Obywatelska to jest najlepsza partia, która rządziła i rządzi Polską z tych okrągłostołowych, które rządzą dopiero od 24 lat. Strach się bać co będzie z Polską jak jeszcze porządzą z lat dwadzieścia ..  Nie dość, że oddali naszą suwerenność za posady w Unii Europejskiej – to jeszcze zaplątają nas w sterty śmieci, tak jak zrobili to ze śmieciowymi przepisami, których mamy zatrzęsienie. I niektóre wzajemnie sprzeczne..  Nie dość, że toniemy w śmieciach przepisów – to jeszcze dojdzie potop śmieciowy..  Ciekawi mnie – jak oni wykonują te sprzeczne przepisy? Może przy okazji powołania Ministerstwa Segregowania Śmieci powołać Krajowy Instytut Analizy Wykonywania Sprzecznych Przepisów – imienia oczywiście – Nikodema Dyzmy. ”Gdybyśmy mieli w kraju więcej takich ludzi jak pan Nikodem Dyzma, to inaczej byśmy stali. Potrzeba ludzi silnych” – twierdził jedne z bohaterów tej wspaniałej powieści opisującej socjalizm przedwojenny. Czas na powieść opisującą socjalizm obecny..

Nie wiem, czy sprawy śmieciowe nie spowodują, że „ obywatele”- niewolnicy w końcu się obudzą z letargu, do tej pory się przyglądając co inni ”obywatele” wyprawią z jego państwem. Nie ma normalnej decyzji nad którą można byłoby zakrzyknąć: ”No nareszcie!” Tak jak ten psychiatra, do którego przeszedł pan Michał Wiśniewski z Dodą i Nergalem – trzymając się za ręce. Bo nie wiem czy Państwo wiecie, że w Klwowie, niedaleko Potworowa, a ten jest niedaleko Radomia, a Radom niedaleko Warszawy – mieszkańcy protestują przeciwko obecności Doroty Rabczewskiej w ich miejscowości, w której odbywać się będzie coroczne „Święto Papryki”. I podczas tego „święta” pani Doda będzie darła biblię, pardon – oczywiście to pan Nergal pseudonim- Adam Darski – będzie darł biblię, ale nie w Klwowie, ale w Gdyni, bo sąd go uniewinnił od poprzedniego darcia…. Może dalej drzeć w Gdyni. Ale Koranu i Talmudu – drzeć nie wolno. Taki jest rozkaz..  Zresztą niechby spróbował.. Muzułmanie wrzuciliby mu granat za koszulę, a Żydzi – co najmniej obrzezali. Podczas procesu obrzezywania może trafić się pomyłka.. Zresztą czy Lucyferowi potrzebne są jaja?

Pani Doda, którą mój ulubiony dziennikarz państwowego radia, pan redaktor Roman Czejarek nazywa ”Dorotą”, będzie śpiewała i tańczyła w obrządku satanistycznym: jakieś rogi, palące się koła, satanistyczne znaki – to wszystko potrzebne jest mieszkańcom Klwowa – jak psu piąta noga, albo jak jeszcze jedna dziura w moście. Wiem, bo bywam w Klwowie raz w tygodniu od kilkunastu lat. I protestują przeciwko Dodzie zbierając podpisy do władz, żeby się władza wycofała z tego pomysłu.. Można przecież zaprosić kogoś innego, a nie akurat Dodę?..  Chyba, że wójt Klwowa, pan Piotr Papis, bardzo lubi satanistyczne popisy pani Dody i ma dużo pieniędzy podatników klwowskich – i żona o tym nie wie. A żyje w środowisku katolickim, a jeszcze nie satanistycznym..  W 2005 roku, podczas sporządzania rankingu ”Samorządowych Liderów Funduszy Strukturalnych” gmina Klwów zajęła 1317 miejsce na 1591 startujących gmin.. To dobrze o niej świadczy: wójt nie preferuje żebractwa,

Ciekawe, czy pani Doda – „Dorota”- jak ją nazywa pieszczotliwie jej przyjaciel pan redaktor Roman Czejarek – segreguje śmieci? A powinna – bo najbardziej zaśmieca nasze życie, nawet gdy nie naprała się ziołami.. Może by dziennikarze sprawdzili co wyrzuca do śmieci pani Doda, tak jak to zrobili z wiceministrem ochrony środowiska, panem…. NO właśnie – jak on się nazywa. Nie pamiętam nazwiska bo tak szybko się zmieniają.. Co jeden posiedzi – zaraz odchodzi zabierając ze sobą odprawę. I następny! Do koryta! „Kochajmy ludzi bo tak szybko odchodzą” twierdził ksiądz Twardowski, którego – wbrew jego woli – pochowano w Świątyni Opatrzności Bożej.. Dlaczego nie chciał w tej masońskiej „świątyni”? Wolał u siebie na wsi.. Ale pochowali nie szanując woli zmarłego.. Ale ja nie kocham wszystkich ludzi.. A za co mam ich kochać? Gdy budują dla mnie piekło na Ziemi..?

Wiceminister propaguje segregowanie śmieci, choć to zupełny idiotyzm, żeby miliony ludzi przymuszać do mycia słoików po musztardzie, po oleju czy po majonezie. Sam wiceminister tego nie robi, bo nie jest idiotą, żeby swoje życie – gdy istnieje już dawno podział pracy – sprowadzać do mysia słoików po musztardzie. Sam wrzuca normalnie do jednego pojemnika. Ale propaguje nienormalność, za którą mu państwo zapłaciło. Sam nie – ale inni – tak! Najgorzej będzie z myciem puszek po rybach i puszek konserwowych. Jak się zaczną zmasowane kontrole słoików, puszek czy butelek w śmietnikach. Jak zaczną pisać protokoły, ci z Inspekcji Puszek po Śledziach, czy z Państwowej Inspekcji Słoików po Musztardzie i Majonezie. Na razie będzie to jedna Inspekcja, pod jednym kierownictwem – ale po reformie następców profesora Buzka– będą dwie.. Prokuratura będzie miała wiele do roboty – a i tak już się nie wyrabia w ściganiu „przestępców”. Statystyki co prawda poprawiły się jej, gdy ścigała chłopów pańszczyźnianych socjalizmu jeżdżących na pijanych rowerach.. i do tego po pijanemu.. Pozabierali rowery – i spokój!

Kto się w tym wszystkim połapie jak ta styropianowa banda nadal pozostanie przy władzy i będzie wykonywać te wszystkie nonsensy płynące z socjalistycznej Unii Europejskiej? Setki tysięcy pojemników w różnych kolorach- to wielkie marnotrawstwo. I będzie trzeba dostawić pojemniki dla tych, którzy segregować jeszcze nie muszą, bo nie chcą, i mają jeszcze wybór. Dopóki wyboru nie zlikwidują Wszyscy ci, którzy segregowanie zadekretowali, będą monitorowani.. Przez Krajową Inspekcję Pojemników na Śmieci Sortowane.. A wrzucają! Cwaniacy! Nie chcą płacić za sortowanie, ale chcą korzystać ze śmieci już posortowanych.. Nie ma tak! Dali ci jazda – do pojemników już posegregowanych. Tylko co zrobią niewidomi i daltoniści? Czerwony, zielony, czarny.. I jeszcze dostawią pojemnik dla niesegregujacych.. Nie będzie się można przecisnąć. To wszystko przez reżysera Krzysztofa Kieślowskiego – to on wymyślił te trzy kolory. Dobrze, że nie wymyślił więcej. Na przykład dwunastu!

Ci co będą chcieli wrzucać do pojemników opłaconych w ramach segregacji śmieci, a nie dostali ulgi za segregację, będą musieli wrzucać śmieci w….nocy(????) Póki nie ma dodatkowego pojemnika. Najlepiej nad ranem, bo wtedy jeszcze służby śpią – dopóki oczywiście nie ma jeszcze monitoringu śmieciowego. Jak będzie monitoring – umarł w butach. Już nic się nie da.. I jeszcze jak się ma nieprzyjacielskiego sąsiada, który doniesie w dobrej wierze..(???)

Ja jeszcze pamiętam „ tankowanie nocą”- benzyny, za poprzedniej komuny.. To znaczy, ja nie tankowałem – ale z opowieści, i piosenki pana Piotra Frączewskiego, który teraz wcielił się w rolę naganiacza naiwnych do banku.. Bierze za to pieniądze, a ludzie myślą, że on też pożycza w tym banku, tak jak wiceminister ochrony środowiska, który wszystkie śmieci wrzuca do jednego pojemnika. „ Dziennikarze” sprawdzili – zgadza się! Do jednego pojemnika! On też robi odwrotnie niż mówi.. Frączewski zagania do banku i nie pożycza, bo przecież nie jest głupi, a minister zagania do sortowania, a sam nie sortuje – bo przecież nie jest idiotą. Ale z nas robią idiotów!

A swoją drogą to wielki skandal, żeby wrzucać śmieci do jednego pojemnika.. Żarówka obok nieumytego słoika z dżemu, obok papier, na którym minister zapisał ile za tę głupotę zarobił, do tego niemyty słoik po musztardzie, butelka po oleju, z której jeszcze kapie olej, i puszka po sardynkach.. Ojjjj.. Jak te biedne sardynki muszą cierpieć! Gdzie obrońcy praw sardynek! i może jeszcze jakiś pet po papierosie, obok skórki po bananie.. Jak można tak bezuczuciowo obdzierać banana ze skóry.. Nie! Nie podoba mi się to! Wprowadzić pojemniki od wszystkiego. Wszystko osobno.. Albo…(????)
….zobowiązać użytkowników do zjadania śmieci.. Nareszcie problem by zniknął!
Tylko czy użytkownicy przeżyją(????)
Precz z komuną!

Waldemar Jan Rajca

Źródło: Orwell 2006 – Blog Waldemara Jana Rajcy , 4 lipca 2013

POLISH CLUB ONLINE, 2013.07.04

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek