Edukacja seksualna zagrożeniem dla dzieci


Fot. www.caritas.pl
Fot. www.caritas.pl

„Zapowiadana edukacja seksualna dzieci jest wielkim zagrożeniem dla ich prawidłowego harmonijnego rozwoju” – stwierdziła poseł Izabela Kloc, która wystosowała do minister Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas interpelację w tej sprawie.

Poseł Izabela Kloc dodaje, że edukacja ta jest pozbawiona odniesień do wartości; ciało sprowadza do przedmiotu użycia seksualnego oraz propaguje rozwiązłość i patologiczny model rodziny.

Niedawno pod auspicjami Ministerstwa Edukacji Narodowej odbyła się konferencja podczas, której namawiano do tego, aby wprowadzić edukację seksualną w szkołach, opartą o podręczniki wydawnictwa Czarna Owca. To, co się proponuje, to zwykła pornografia, a do tego jeszcze obrażanie uczuć religijnych. W jednym z tych podręczników jest podtytuł Jezus kobietą, zdjęcie krzyża i pod krzyżem naga kobieta. Po prostu jest to coś obrzydliwego – powiedziała poseł Izabela Kloc.

Poseł akcentuje, że w szkołach już odbywają się zajęcia w oparciu o podręczniki wydawnictwa Czarna Owca.

Te zajęcia są prowadzone przez edukatorów grupy Ponton, Jaskółka, Nawigator i inne organizacje. Myślę, że musimy bardzo mocno uczulać rodziców, którzy powinni wiedzieć, że ich dzieci w szkołach i przedszkolach narażone są na tego typu warsztaty, czy spotkania z edukatorami – podkreśliła poseł Izabela Kloc.

RIRM

Źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/edukacja-seksualna-zagrozeniem-dla-dzieci/ , 20 lipca 2013

POLISH CLUB ONLINE, 2013.07.20

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek