Ks. dr Tadeusz Rydzyk: Telewizja Trwam otrzymała pisemną decyzję


Marsz wytrwamy w obornie TV Trwam i Radia Maryja. Fot. R. Sobkowicz / Nasz Dziennik
Marsz: Wytrwamy w obronie TV Trwam i Radia Maryja.
Fot. R. Sobkowicz / Nasz Dziennik

Fundacja Lux Veritatis otrzymała pisemną decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie rozszerzenia koncesji dla Telewizji Trwam na nadawanie cyfrowe naziemne w sygnale multipleksu pierwszego.

Zgodnie z procedurą 11 lipca Jan Dworak, przewodniczący KRRiT, przekazał do Magdaleny Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, uchwałę o przyznaniu Telewizji Trwam koncesji na nadawanie drogą cyfrową naziemną.

Do UKE trafiły informacje techniczne dotyczące możliwości umieszczenia Telewizji Trwam na MUX-1. Urząd wydał odpowiednie opinie w tej sprawie. Następnie 9 sierpnia KRRiT wydała decyzję o rozszerzeniu koncesji.

– Teraz czekamy na uprawomocnienie decyzji, po czym wystąpimy do UKE o rezerwację częstotliwości na nadawanie – powiedział na antenie Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk, założyciel i dyrektor rozgłośni.

Aby Telewizja Trwam mogła nadawać na multipleksie pierwszym, Telewizja Polska musi zwolnić miejsce.

– Czekamy na zwolnienie miejsca na pierwszym multipleksie przez Telewizję Polską. Po zwolnieniu tego miejsca będziemy mogli nadawać, ale nie później niż 28 kwietnia 2014 roku. Nie wiemy, kiedy Telewizja Polska zwolni miejsce i czy zwolni. Na razie możemy się cieszyć, bo jest to wielkie zwycięstwo, wielka sprawa. Jesteśmy wam niezwykle wdzięczni. To jest wielka modlitwa, łaska Boża. Bardzo wielu wątpiło, czy to wyjdzie. Jak dotąd wychodzi. Zobaczymy, co będzie dalej – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk.

Dyrektor Radia Maryja zaznaczył również, że wciąż potrzebna jest mobilizacja społeczeństwa.

– Jest to wielkie zwycięstwo. W dalszym ciągu idźcie do ludzi i zbierajcie podpisy. Trzeba ludziom otworzyć głowy. Zobaczymy, czy TVP zejdzie z tego miejsca – podkreślił o. dr Tadeusz Rydzyk.

Cały czas trwa akcja zbierania podpisów w obronie Telewizji Trwam. Jak do tej pory podliczono 2 mln 517 tys. 243 podpisów oraz odbyło się ponad 176 marszów przeciwko dyskryminacji tej katolickiej stacji.

28 września br., w rocznicę sławnego marszu, na który zjechało do Warszawy prawie pół miliona osób, ulicami stolicy znów przejdzie wielka, ogólnopolska manifestacja patriotyczna w obronie praw katolików i Telewizji Trwam.

MM

Źródło: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/50804,telewizja-trwam-otrzymala-pisemna-decyzje.html , 13 sierpnia 2013

POLISH CLUB ONLINE, 2013.08.14

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek