Prof. Andrzej Zybertowicz: Mainstream a Radio Maryja


Zybertowicz.jpgWypowiedź  prof. Andrzej Zybertowicz dla Radia Maryja

Najpierw próbuje się przez lata psuć opinię o. Tadeuszowi Rydzykowi, a potem bada się opinię publiczną, przez siebie samą ukształtowaną uzyskując pewien określony wynik. Dodaje się do tego aurę obiektywności, tak aby powstał pewien „obiektywny” stan świadomości społecznej, która spontanicznie się formuje.

Jeżeli chcesz wysłuchać wypowiedzi prof. Zybertowieczą to ją POBIERZ TUTAJ

To jest pewna gra, w której z jednej strony ulepia się ciasto,  a potem się prosi kogoś z boku, żeby powiedział jaki kształt ma to ciasto. Na szczęście wpływ „Gazety Wyborczej” i zaprzyjaźnionych z nią środowisk na świadomość Polaków jest coraz mniejszy, tymi rezultatami więc nie należy się przejmować.

Zleceniodawca może zastrzec sobie poufność wyników badań, tzn. że gdy są dla niego niewygodne, to ich nie publikuje, albo publikuje wybrane fragmenty, te które pasują do interesów zleceniodawcy. Jedynym lekarstwem jest pluralizm ośrodków badawczych i możliwość zamówienia innych badań. Jestem przekonany, że gdyby odpowiednio skonstruować badania nt. postrzegania premiera Tuska, czy prezydenta Komorowskiego, a przedtem zrobić np. kampanię dezinformacji, lub tylko odsłaniania prawdy o ich życiu i działaniu to byśmy uzyskali wyniki nie mniej przykre dla tych osób niż te, które omawiamy.

Po to ludzie mają rozum, żeby wybierać czas, w którym przekazują opinii publicznej pewne komunikaty. Kiedy trzeba wypromować kogoś, to się puszcza informacje dla niego przyjazne, a kiedy trzeba zmniejszyć czyjś autorytet, to się puszcza informacje krytyczne. Sądzę, że sposób, w jaki media głównego nurtu traktują Radio Maryja i o. Tadeusza Rydzyka, po prostu pokazuje, że redemptorysta z Torunia odniósł sukces.

Prof. Andrzej Zybertowicz

RIRM

Źródło: http://www.radiomaryja.pl/polecamy/mainstream-a-radio-maryja/ , 11 września 2013.

POLISH CLUB ONLINE, 2013.09.12

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek