Waldemar Glodek: Jurgen, teraz już wiem…


Jurgen-Klopp-2

 

To było coś czego się nie zapomina. Oglądałem mecz Napoli – Dortmund. Jednak nie gra zespołów uwieczniła mi się z tego spotkania. Lewandowski grał jak mógł, Błaszczykowskiego zmieniono z konieczności. W zasadzie dla ich gry siadłem przed telewizorem.

 

Jurgen-Klopp

 

Widzialem moment w tv kiedy sędzia główny jak najbardziej prawidłowo wyrzucił z boiska bramkarza Borussii Romana Weidenfellera.

Widziałem również jak trener Niemców – Jurgen Klopp z wielką złością skoczył do jednego z sędziów, do którego miał najbliżej i z okropnym wyrazem twarzy coś wykrzykiwał, coś złego wstrętnie wykrzywioną gębą.

 

Za: YT – www.youtube.com/watch?v=LT7jzqJ-WdY

 

Dla mnie, człowieka urodzonego tuż po wojnie, znającego naszych zachodnich okupantów jedynie z opowiadań dziadków i rodziców, literatury i filmów, z tego meczu pozostał widok człowieka zza Odry uświadamiający mnie to co w dzieciństwie o przodkach Jurgena Kloppa opowiadali mi rodzice i dziadkowie, żołnierze i sieroty II wojny światowej, nawet jeżeli skręca się historię zwalając wszystko na nazistów.

 

Jurgen-Klopp-3

 

Tak, teraz wyobrażam sobie jak wyglądali zbrodniarze zza Odry, którzy nawiedzili nasz kraj podstępnie 1 września 1939 roku o świcie!

Juregen! Tobie do tej scenerii brakowało jedynie tego niemieckiego charakterystycznego hełmu bo zgrzyt zębów, który było słychać tutaj, nad Pacyfikiem w zupełności zastąpił serię z Machinen-pistolete!

Zdjęcia za: MailOnline

 

Waldemar Glodek
www.polishclub.org
Modesto, CA

POLISH CLUB ONLINE, 2013.09.19

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek