Poznań: 5 października Marsz pamięci Bohaterów Września’39


Stowarzyszenie Wielkopolscy Patrioci zaprasza:

 

Dnia 5 Października, ulicami Poznania przejdzie Marsz Bohaterów Września’ 39.

Image 9-30-13 at 11.18 AMW rocznice zakończenia Kampanii Wrześniowej pragniemy oddać hołd wszystkim polskim żołnierzom, którzy dla ratowania ojczyzny przed nazistowskim oraz komunistycznym wrogiem, oddali najcenniejszą rzecz, jaką jest własne życie.

Tego dnia wszyscy razem podziękujemy naszym Bohaterom, którzy mimo znacznej przewagi wroga dumnie stanęli z nim do walki.

Choć wrzesień 1939 roku zapisał się w kartach historii, jako jeden z najtragiczniejszych okresów dla naszego kraju, to Polski Żołnierz porzucony przez swoich sojuszników spełnił swój patriotyczny obowiązek, zachowując honor i dumę.

Pamiętajmy, że Polacy walczyli na wszystkich frontach II wojny światowej, nieraz zmieniając losy największych bitew. Pokażmy, że są jeszcze ludzie, którzy pamiętają i doceniają poświęcenie naszych pradziadów. Oddajmy Im należny szacunek!

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

Pozdrawiam,
Maciej WitzbergStowarzyszenie Wielkopolscy Patrioci

Za:  https://www.facebook.com/events/552047254869246/?ref_dashboard_filter=upcoming

Od redakcji PCO:

Mniej zorientowani w historii mogą być w kłopocie z jakiego kraju byli naziści i komuniści, którzy napadli na Polskę we wrześniu 1939 roku.

Wrzesien-1939-najazd-na-PolskeBez przymiotnika jacy można dojść do błędnego wniosku, że dla przykładu naziści włoscy czy też hiszpańscy a komuniści chińscy czy też angielscy, a może nawet amerykańscy bo takowi również byli i są nadal aktywni.

Szczególnie środowiska patriotyczne nie mogą sobie pozwolić na pominięcie tak ważnej kwestii. Nawet jeżeli są to regionalni patrioci, czyli jak w tym przypadku Stowarzyszenie Wielkopolscy Patrioci.

Dlatego nie pisać Niemcy? Przecież to państwo napadło na Polskę, fakt że ostatni raz w czasie kiedy rządzili w Niemczech naziści. Nie mniej sami niemieccy naziści bez szerokiego poparcia mieszkańców czyli Niemców nic by nam nie zrobili. Nie tylko naziści niemieccy mieli apetyty na osiedlanie się na Wschodzie.

To samo dotyczy komunistów, których krajem był Kraj Rad czyli ZSRR (CCCP) powstały na gruncie carskiej Rosji. Aczkolwiek rosyjscy komuniści często nie byli rodowitymi Rosjanami, ich pochodzenie było z wielu krajów i nacji, to jednak na Polskę napadł ZSRR, który utworzyli i w którym rządzili komuniści i właśnie Rosja Sowiecka zaatakowała nas od wschodu w imie realizacji internacjonalistycznych haseł.

Czcząc zasługi naszych Żołnierzy, oddając Im cześć i chwałę nie utrudniajmy poznania historii młodszym a szczególnie obcokrajowcom. 

Dla przybliżenia okoliczności mapa z września 1939 roku. (Za: Tomasz Kowalski)

wg/PCO

POLISH CLUB ONLINE, 2013.09.30

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek