Totalitaryzm w mediach!


POSŁUCHAJ AUDIO (kliknij w tytuł):

Wypowiedź o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, założyciela i dyrektora Radia Maryja:

O. dr Tadeusz Ryszyk CSsR, założyciel i dyrektor Radia Maryja. Fot. Mateusz Marek / Nasz Dziennik
O. dr Tadeusz Ryszyk CSsR, założyciel i dyrektor Radia Maryja. Fot. Mateusz Marek / Nasz Dziennik

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica!

Kochana Rodzino Radia Maryja i Telewizji Trwam! Nie mogłem być na wczorajszym posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury i Środków Społecznego Przekazu, ale oglądałem je w Telewizji Trwam i słuchałem w Radiu Maryja. To, co się stało, bardzo jasno pokazuje, że sprawa wejścia Telewizji Trwam na MUX-1 jest pod znakiem zapytania. Widać wyraźnie manipulacje i dlatego apeluję zarówno o dalszą modlitwę, jak i o staranie się o wejście na multipleks.

Kochani! Sytuacja jest taka, że zamyka się system lewicowo-liberalny w mediach. Wszystkie miejsca na multipleksie, a ma być ich 56, są w rękach liberalno- lewicowych. Walczymy o jedno miejsce dla telewizji katolickiej – dla katolików!

Zapłaciliśmy już za koncesję 1 350 000 zł, ale miejsca nie dostajemy. To jest celowe odkładanie. Widać, że szukają pretekstu, by nie dać nam tego miejsca. Jaki to jest system? Czy to nie jest totalitaryzm w mediach? To jest totalitaryzm w mediach! Jedna strona lewicowa ma wszystkie media, bo jak widzimy – PO też jest poglądowo lewicowa. Popatrzmy, jak traktuje społeczeństwo. To jest bardzo poważny i niepokojący sygnał dla nas wszystkich. To ciągły niepokój – nie mieć mediów! Kochani, oni zmiażdżą cały Naród. Kto ma media, może robić to, co chce. Może mówić prawdę, ale może kłamać!

Bardzo dziękujemy tym posłom i senatorom, którzy stoją po naszej stronie. Tym posłom, którzy wywalczyli także tę komisję. Widzieliśmy, co robiła na początku pani przewodnicząca. Nie chciała dopuścić do głosu przedstawiciela nadawcy Fundacji Lux Veritatis. Pamiętamy, co zrobił później wiceprzewodniczący Fedorowicz – aktor z Krakowa!

Zerwał posiedzenie komisji, gdy obecni chcieli podjąć dezyderat. Takie zachowania świadczą o tym, że nie ma demokracji, liczy się tylko siła. Nie wiem, czy większość społeczeństwa zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji. Jeszcze raz powtarzam: zapłaciliśmy za koncesję. Płacisz i nie dostajesz towaru – czy to jest normalne? Mówią, że taka jest ustawa. W takim razie niech zrobią sprawiedliwe ustawy. Systemy totalitarne tworzyły ustawy niesprawiedliwe, wbrew człowiekowi. Trzeba to nazwać po imieniu. Jak możemy się odwoływać? Przede wszystkim do Pana Boga, a więc prosimy o modlitwę, i idźcie do ludzi – jeden drugiemu niech mówi, jaka jest sytuacja. To jest próba zamknięcia ust. Tylko jedna strona mówi.

Popatrzmy na sprawę atakowania Kościoła. Tysiące księży, gdzieś coś niby się zdarzyło, przyjechała niby-dziennikarka z Dominikany i relacjonuje, ale nie ma żadnych dowodów! W normalnym kraju są sądy, w których pracują uczciwi adwokaci, i jest domniemanie niewinności. Najpierw trzeba udowodnić. A oni co robią? My nie mamy możliwości wypowiedzenia własnej opinii. Popatrzcie, jacy dziennikarze się tym zajmują – wystarczy spojrzeć na ich rodziców, jakimi byli funkcjonariuszami w komunizmie – i już jest jasne.

Nie wolno zapominać o przeszłości, jeżeli myślimy o przyszłości. Trzeba te sprawy widzieć i walczyć o media. Musi być dialog i prawo zabierania głosu. Mamy głosić Ewangelię, a nie ideologię gender. Na całym świecie lewica propaguje gender. Polski rząd 0,5 mln zł daje na ćwiczenia genderowe w szkołach, a wcześniej minister spraw zagranicznych przeznaczył na to prawie 90 tys. zł.

Niech minister spraw zagranicznych da pieniądze na szkoły polonijne czy na media polonijne – na Ukrainie, na Białorusi, na Litwie. Niech da na książki do szkół polskich. Na to nie da, ale finansuje zgorszenie. To jest właśnie ideologia lewicowa. Musimy mieć jakieś media, więc je wspierajmy. Wspierajmy każde pismo prawicowe, patrząc, czy rzeczywiście takie jest. Lewicowcy są często mistrzami manipulacji. Będą mieć usta pełne Polski, będą się pokazywać w kościele po to, by manipulować. Dlatego należy wnikliwie obserwować, być bardzo roztropnym.

Jeszcze raz dziękuję z całego serca tym, którzy byli na posiedzeniu komisji, którzy tę komisję stworzyli. Dziękuję za Waszą postawę patriotyczną, demokratyczną, prawdziwie obywatelską, a widzę, że także katolicką. Wszystkim, którzy o to walczą, z całego serca dziękujemy. Do tych natomiast, którzy są po tamtej stronie, a nazywają się katolikami, apeluję: zastanówcie się, kochani. Zastanówcie się, po której stronie stoicie i czy to nie jest strona kłamstwa. Kiedyś staniemy przed Panem Bogiem – tu nie ma żartów.

Do niewierzących zaś mogę powiedzieć: po Panu Bogu jest Ojczyzna. Nasza Ojczyzna, budowana od ponad 1000 lat. Nie możemy tego zmarnować. Tu właśnie niezwykle ważne są media – środki, dzięki którym możemy się komunikować, prowadzić dialog, rozmawiać siłą argumentu prawdy, dobra wspólnego. Możemy rozmawiać o poszanowaniu człowieka. Każdego człowieka, od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Prawa wszystkich ludzi, nie tylko tych, którzy się dorwą do władzy, będą bogaci lub silni. Bo tak się buduje jedną, dobrą rodzinę. Zastanówmy się dzisiaj, przy tej okazji. Takie refleksje to bardzo poważne sprawy.

Sprawa Telewizji Trwam idzie w bardzo złym kierunku. Ma być 56 miejsc na multipleksie. Otrzymaliśmy koncesję, zapłaciliśmy, a swojego nadal nie mamy, i nie wiemy, kiedy będziemy mieć. To nie jest normalne. Apeluję do pana Juliusza Brauna, szefa TVP: Panie Przewodniczący, Panie Prezesie, Pan też jest człowiekiem wierzącym. Pan w czasach trudnych miał schronienie w Kościele. Był Pan redaktorem „Tygodnika Katolickiego Niedziela”. Pańska rodzina również była bardzo patriotyczna. Był Pan też internowany. Liczę na to, że Pan podejmie słuszną decyzję.

Z całego serca dziękuję jeszcze raz wszystkim, w tym całej naszej Telewizji. Serdeczne Bóg zapłać!

Źródło: Radio Maryja

Za:  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/56264,totalitaryzm-w-mediach.html , 9.10.2013

POLISH CLUB ONLINE, 2013.10.10

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek