Izabela Brodacka Falzmann: O wyższości 11 listopada nad 13 października


Izabela Brodacka Falzmann Fot. naszeblogi.pl
Izabela Brodacka Falzmann
Fot. naszeblogi.pl

Referendum przegrane. Warszawa, na którą zwrócone były oczy całej Polski zawiodła. Teraz trwa rozdzieranie szat i rozdrapywanie ran oraz poszukiwanie winnych metodą wskazywania palcem.
Warszawiacy mieli okazję osobiście, legalnie i formalnie załatwić pewną ważną dla nich i dla całej Polski sprawę. Nie załatwili. Natomiast 11 listopada będą zapewne kolejny raz manifestować, śpiewać, maszerować, a może nawet dla dobra sprawy dadzą się pobić i potraktować gazem.

Marsze to przecież rodzaj ludowego święta. Kiedyś ludzie chodzili manifestować 1 maja, potem – nie wiedzieć czemu- wybrali 3 maja, a teraz upodobali sobie 11 listopada. Kiedyś podczas święta Trybuny Ludu rozdawano kiełbaski i baloniki ( dokładnie nie wiem, bo nigdy nie byłam), teraz z okazji dnia Owsiaka ludzie pędzą oglądać światełko do nieba, podczas  Sylwestra Bufetowa funduje sztuczne ognie- można stracić oko albo palce, a gdy do Warszawy przyjadą związkowcy, wyją syreny , płoną kukły i opony. To wszystko jest fascynujące, a odśpiewawszy na koniec   „Ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie” można iść do domu w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku.

Referendum to zupełnie co innego. Przede wszystkim jasne jest, że ponieważ 95% obecnych przy urnach żądało odwołania HGW, lista obecnych zostanie dobrze przeanalizowana , a nazwiska odnotowane. Więc po co było się narażać? To nie to samo co patriotyczne śpiewy. Tu ryzyko jest znaczne.

Poza tym Guział jest zbyt młody i nosi szalik Legii, Bielecki jest z Eskimosów, więc zamiast domów będzie budował  igloo,  a Kaczyński ma kota. Niedoczekanie kociarzom. Niech nie myślą, że po naszych plecach dojdą do władzy.

Przecież nie można tak zaufać byle komu. Trzeba sprawdzać rozporki, świadectwa bierzmowania, rodowody i herby. Trzeba wykluczyć wszystkich, którzy są z rodziny fornalskiej- co się chamstwo będzie panoszyć w Warszawie? Z rodziny Małgorzaty Fornalskiej też – komuchy przeklęte.

Przed nami taki ogrom patriotycznej pracy, że nic dziwnego, że nie znaleźliśmy czasu na głupie referendum.

Izabela Brodacka Falzman

Źródło: http://naszeblogi.pl/41692-o-wyzszosci-11-listopada-nad-13-pazdziernika , 18 października 2013

Przeczytaj więcej tekstów pani Izabely Brodackiej Falzmann >   >   >   TUTAJ

POLISH CLUB ONLINE, 2013.10.20

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek