Waldemar Jan Rajca: „Jak najbardziej zgodna z Konstytucją”


– ma być ustawa dotycząca zwalnianych niedługo z więzień seryjnych morderców – twierdzi pan poseł Marek Biernacki z Platformy Obywatelskiej Unii Europejskiej i Rynków Finansowych oraz Zakazu Klapsów – jako przemocy w rodzinie.

Waldemar Jan Rajca
Waldemar Jan Rajca

Klaps jako przemoc w rodzinie — tak z kolei twierdzi pan premier Donald Tusk, który w dzieciństwie chyba żadnego klapsa nie dostał od ojca.. I to wyszło na starość.. Musiało się poprzewracać w głowie, tak jak próbuje się poprzewracać w życiu.. Ale za to będą leczyć seryjnych morderców- szykują ustawę..

Seryjny morderca – to nic takiego.. Ale co innego klaps dawany swojemu dziecku celem zdyscyplinowania go.. Nie ma żadnego porównania pomiędzy seryjnymi mordercami a dziecięcym klapsem.. Oczywiście przemoc jest większa ”społecznie”, gdy dziecko otrzymuje klapsa.. Dlatego potrzebna jest ustawa zaostrzająca prawo w obszarze rodzinnych klapsów, a liberalizowanie go w przypadku morderców..

„Jak najbardziej zgodna z Konstytucją”, a nie jak „najmniej”: czy ”częściowo” zgodna z Konstytucją i nie tylko z Konstytucją, bo również z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego – twierdzi pan poseł Marek Biernacki..

Już się przyzwyczaiłem, że ludzie – tzw. politycy mówią co im ślina na język przyniesie i coś, co pasuje do wszystkiego, na każdą okoliczność.. Jak pasowało politycznie był w Ruchu Społecznym Akcji Wyborczej Solidarność – tak tam był; jak pasowało być w Platformie Obywatelskiej Unii Europejskiej – to w niej jest.. Jak będzie pasowało – w Prawie i Sprawiedliwości – to też będzie dobrze.. To musi być bardzo ważny człowiek na scenie politycznej, bo był w swoim życiu ministrem spraw wewnętrznych oraz administracji, któremu podlegały służby specjalne – najważniejszy obszar działalności dla ludzi demokratycznego państwa prawnego – w rządzie pana profesora Jerzego Buzka, „charyzmatycznego premiera” twórcy czterech wiekopomnych reform z roku 1999, których celem było nabudowanie 50 000 nowych ”miejsc pracy” w administracji i samorządach – dodajmy – wesołych miejsc pracy. I skomplikowanie nam życia..

Na te cztery reformy wypiął gołe dupsko pan Krzystof Skiba podczas galowego koncertu, kiedy to pan premier siedział w pierwszym rządzie, pardon – rzędzie i obserwował co się działo na scenie – w ramach rozrywki. Bo całe to nasze państwo jedna wielka rozrywka, nic poważnego… Politycy – celebryci robią dla nas codziennie widowisko.. I nagle wstał i wyszedł, gdy pan Krzysztof Skiba zdjął spodnie i pokazał gołe dupsko.. Pan premier oczywiście tego nie widział, chociaż wszyscy widzieli, a dziennikarze pytali go, czy widział.. No nie widział, chociaż siedział w pierwszym rządzie, pardon – rzędzie.. Widocznie ktoś mu za-słonił.. Może słoń w składzie porcelany?

Pan Marek był likwidatorem majątku Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, przewodniczył Komisji Służb Specjalnych ( Oooo- to, to , to…!.), współtworzył Centralne Biuro Śledcze.., był wicemarszałkiem Województwa Pomorskiego.. Naprawdę kariera do pozazdroszczenia.. W roku 2009 był nawet przewodniczącym Komisji Śledczej do spraw zbrodni i okoliczności porwania Krzysztofa Olewnika.. I co wyjaśnił? Ano, specjalnie nic.. Ale hałasu narobił jako specjalista od służb specjalnych.. A nie wystarczyło Centralne Biuro Śledcze? Tak jak pani Joannie Szczepkowskiej nie wystarczyło, że ogłosiła iż w Polsce skończył się komunizm, to jeszcze się przypomniało na starość, że przed Pierwszą Komunią Świętą ksiądz wypytywał ją o różne rzeczy.. Nie było wtedy jeszcze sprawy księdza Gila z Dominikany.. Komunizm ”upadł” dwadzieścia lat temu, ale nagonka na Kościół – jest obecnie..

Pan Marek Biernacki był nawet ministrem sprawiedliwości, jako urodzony w Sopocie.. W latach 1985 – 89 pracował w Muzeum Historii Miasta w Gdańsku, w oddziale – Wieża Więzienna – Katowania..(??) Wieża Więzienna – Katowania? Może to mieć coś wspólnego ze służbami specjalnymi, pracą w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, czy przesiadywaniem w Komisji Służb Specjalnych – najważniejszym gremium w demokratycznym państwie prawnym..? Kto ma dojście do informacji niejawnych – to jest ktoś! – w demokratycznym państwie prawnym.. Reszta musi się zadowolić domysłami..

Prawo powinno być zgodne z Konstytucją, bądź – nie.. Nie może być ”najbardziej”, „bardziej”, „mniej” czy ”częściowo”. W ogóle prawo powinno być sprawiedliwe, a do tego wcale nie jest konieczna Konstytucja – tak jak w Wielkiej kiedyś Brytanii.. Tam nie ma Konstytucji – i Brytyjczycy żyją.. Trybunał Konstytucyjny też nie jest konieczny dla naszego życia, tym bardziej, że jego powołanie zapoczątkował w Stanie Wojennym towarzysz Jaruzelski.. Skąd wiedział, że w przyszłości będzie bardzo potrzebny do blokowania wszelkich ustaw, które chciałyby naruszyć naprawdę ustrój panujący w Polsce?

Trybunał Konstytucyjny jest naprawdę czwartą izbą parlamentu – najważniejszą.. Rząd (ciało wykonawcze!) projektuje ustawy, kierując je do Sejmu – ciała ustawodawczego, stamtąd do Senatu – ciała nadustawodawczego, a potem już tylko do Trybunału, który decyduje, czy daną ustawę przyjąć, czy nie.. Decyduje większością głosów.. Zabawa w demokrację trwa.. I wszystko co nie służy demokracji – na przykład przywrócenie kary śmierci dla morderców – jest odrzucane.. Nawet gdy przejdzie przez Sejm i Senat.. Nie dość, że prawica powinna mieć większość w Sejmie i Senacie, to powinna opanować politycznie Trybunał Konstytucyjny, który ”nie jest polityczny”, ale zasiadają w nim ludzie- obywatele, o określonych poglądach politycznych.. Na ogół lewicowych i demokratycznych oraz europejskich..

Czy może być ustawa ”jak najbardziej” zgodna z Konstytucja, która z kolei jest sprzeczna sama ze sobą, pełna ogólników i pobożnych życzeń, sprzecznych ze zdrowym rozsądkiem, których tam nadpisywali pan Kwaśniewski z Kaliszem, a lud przyjął w referendum – w ciemno – jej nie czytając. Ciemny lud przyjął w ciemno.. Nie znam nikogo, kto czytał Konstytucję, oprócz pana Michalkiewicza i Janusza Korwin – Mikke…  Z tak zwanych ”zwyczajnych ludzi”, których często pytam przy każdej okazji – nie czytał nikt.. To nad czym głosował? Referendum w sprawie Konstytucji było wcześniej niż przyjęcie Traktatu Lizbońskiego, na mocy którego Polska została pozbawiona suwerenności.. Wtedy pan Donald Tusk powiedział, że go nie czytał, ale popierał – jak najbardziej..

Trybunał Konstytucyjny jest ciałem jak najbardziej politycznym i powinien być zlikwidowany jako szkodliwy.. Tak jak Rada Polityki Pieniężnej.. Ustala ręcznie stopy procentowe.. To kompletny nonsens! Niech banki same ustalaja sobnie swoje własne stopy procentowe? Kiedyś robił to prezes Narodowego Banku Polskiego???? Dzisiaj potrzeba jest cała rada, która się przegłosowuje.. I wynika z tego wyłącznie bałagan.. Przeciw rynkowi – jako naturalnemu regulatorowi cen i popytu bądź – jego braku.

Może jak panu Lechowi Wałęsie uda się stworzyć globalny rząd i Ministerstwo Obrony Globalnej – coś nareszcie drgnie ….w rajstopach.. Będzie walczył z rasizmem i antysemityzmem.. Antysemityzm jako najważniejszy problem świata.. Czy to nie ciekawe? Razem z panią Stone, będą rozbrajać świat.. Trzymając się za ręce – tak jak podczas konferencji „pokojowej” w Warszawie.. Co na to żona Danusia?
A co nowotworem – jakim jest nasze państwo socjalistyczne? Nie czas zająć się jego usuwaniem, a nie wygadywaniem bzdur o pokoju światowym?
Zamiast szykować się do wojny..

Waldemar Jan Rajca
Blog Orwell 2006

Źródło: http://waldemar-rajca.blog.onet.pl/2013/10/25/jak-najbardziej-zgodna-z-konstytucja/ , 25/10/2013

Przeczytaj więcej felietonów Waldemara J. Rajcy  >    >    >  TUTAJ

POLISH CLUB ONLINE, 2013.10.27

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek