Sąd zlitował się nad bandziorem z UB ze względu na jego wiek!


Ubecki oprawca skazany na dwa lata więzienia

Funkcjonariusz UB, Jerzy Kędziora został skazany na dwa lata więzienia za zbrodnie komunistyczne przeciwko ludzkości. 

Jerzy Kędziora, bandzior z UB.  Fot. niezalezna.pl
Jerzy Kędziora, bandzior z UB.
Fot. niezalezna.pl

Kędziora był oprawcą komunistycznym, znęcał się nad przeciwnikami komunizmu. Dręczył m.in. ppłk Łukasza Cieplińskiego, mjr. Hieronima Dekutowskiego „Zaporę”, płk. Franciszka Niepokólczyckiego czy Józefa Rybickiego.

W poniedziałek Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów orzekł o winie Kędziory i skazał go na dwa lata więzienia. Prokurator z pionu śledczego IPN domagał się dla niego czterech lat więzienia. Sąd jednak nie zdecydował się na taki wymiar kary, motywując to podeszłym wiekiem i stanem zdrowia oskarżonego. W tym konkretnym przypadku, w którym orzekał sąd, chodziło o znęcanie się Kędziory nad Józefem Kwasiborskim, członkiem Stronnictwa Pracy.

Kędziora rozpoczął już odbywanie kary, bo pierwszy wyrok otrzymał w 2012 roku za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad członkami organizacji niepodległościowych, Wacławem Sikorskim i Władysławem Jedlińskim. Sąd potwierdził, że polegało to na ich wielokrotnych i wielogodzinnych przesłuchaniach, biciu gumą i żelazem owiniętym w ręcznik, przypalaniu włosów, skuwaniu na noc kajdankami, zamykaniu w karcerze, nakazywaniu przysiadów, przyciskaniu głowy do ściany, kopaniu, ubliżaniu i grożeniu – w celu zmuszenia ich do przyznania się do rzekomego szpiegostwa.

Źródło: niezależna.pl
ged

Za:  http://www.pch24.pl/ubecki-oprawca-skazany-na-dwa-lata-wiezienia,19550,i.html , 2.12.2013

Przeczytaj więcej o funkcjonariuszu UB Jerzym Kędziorze i innych komunistycznych zbrodniarzach tych formacji  >   >   >  TUTAJ.

POLISH CLUB ONLINE, 2013.12.26

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek