Zlikwidować przyczółek gender na KUL


kul-logoPracownicy naukowi polskich uczelni poparli w specjalnym stanowisku udostępnionym mediom biskupów, którzy przestrzegają przed ideologią gender. „Obserwujemy z niepokojem wprowadzanie tzw. studiów gender w polskich uczelniach, to ośmiesza polską naukę” – piszą sygnatariusze stanowiska.

Podpisani pod listem naukowcy podkreślili, że aby głos biskupów brzmiał wiarygodnie, muszą zadbać o zlikwidowanie przyczółka ideologii gender w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. „Fakt, iż takie przedsięwzięcie mogło w ogóle powstać, stanowi zgorszenie dla licznych wiernych Kościoła” – czytamy w piśmie.

/…/

Hierarchowie Kościoła słusznie wytknęli zagrożenia ideologii gender dla naszego życia. Zwolennicy tej ideologii próbują wprowadzać niezorientowanych w błąd tłumaczeniami, że nie ma czegoś takiego, jak ideologia gender. Według nich są tylko naukowe badania prowadzone na wyższych uczelniach.

Jako pracownicy naukowi polskich uczelni dopowiadamy za naszymi biskupami wprost: ideologia gender, o której mówią pasterze Kościoła i tzw. studia gender, są tym samym. Szerzyciele propagandy gender i wykładowcy na tych, rzekomo naukowych, kierunkach, to często te same osoby. Od dawna wprowadzanie tych tzw. „studiów gender” w polskich uczelniach obserwujemy z niepokojem. Jest to tak naprawdę ośmieszanie polskiej nauki. Obecna debata jest dobrym momentem, by powiedzieć, że te pseudonaukowe przedsięwzięcia powinny z polskich uczelni zniknąć.

Sprawiedliwość wymaga jednak uczciwego postawienia sprawy. Polscy biskupi, by ich głos brzmiał wiarygodnie, muszą przede wszystkim zadbać o zlikwidowanie przyczółka ideologii gender w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Fakt, iż takie przedsięwzięcie mogło w ogóle powstać, stanowi zgorszenie dla licznych wiernych Kościoła.

Warszawa, 1 stycznia 2014 r.

prof. dr hab. Anna Raźny
dr hab. Dariusz Magier
prof. UWM dr hab. Lech Mażewski
prof. AWF Ryszard Polak
prof. UPH dr hab. Adam Wielomski

za:www.pch24.pl/zlikwidowac-przyczolek-gender-na-kul,20233,i.html#ixzz2pGUquaA7
***

Beata Kempa: Zakładamy parlamentarny zespół „Stop ideologii gender!”

Beata Kempa zapowiedziała powołanie zespołu parlamentarnego, który miałby walczyć z „ideologią gender”. Zaapelowała także do rodziców, by zainteresowali się przedszkolami swoich dzieci.

Beata Kempa przekonywała w programie Tomasza Lisa, że przedszkola są „zainfekowane zajęciami w ramach ideologii gender”, które deprawują dzieci.

„Powiemy stop temu. Jutro składam u pani marszałek Sejmu pismo w sprawie zespołu parlamentarnego „Stop ideologii gender!” – zapowiedziała posłanka Solidarnej Polski. I dodała: „Apeluję do wszystkich rodziców odpowiedzialnych, żeby sprawdzali, co się dzieje w przedszkolach”.

Joanna Senyszyn oponowała, że „gender to najlepszy przyjaciel rodziny”. „W tej chwili kobiety nie rodzą dzieci, bo stereotypy nakazują kobiecie rezygnować z kariery zawodowej. A gender mówi, że mężczyzna też powinien się zajmować dzieckiem” – przekonywała

za:www.fronda.pl/a/beata-kempa-zakladamy-parlamentarny-zespol-stop-ideologii-gender,33106.html

www.katolickie.media.pl – 4 stycznia 2014

POLISH CLUB ONLINE, 2014.01.04

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek