Radio Watykańskie: Konsekracja biskupia ks. prał. Wiesława Szlachetki w Gdańsku-Oliwie.


Konsekracja bp. Wiesława Szlachetki.  fot. ks. R. Starkowicz/GN
Konsekracja bp. Wiesława Szlachetki.
fot. ks. R. Starkowicz/GN

W bazylice archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie odbyła się 4 stycznia uroczystość konsekracji biskupiej ks. prał. Wiesława Szlachetki. Papież Franciszek mianował go 21 grudnia biskupem pomocniczym arch. gdańskiej.

Głównym konsekratorem nowego biskupa był abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce.

Bp Szlachetka zapewnił, że chce swoją posługą zachęcać wszystkich do wychwalania Boga. Jego zawołaniem biskupim są słowa z Psalmu 34: „Wysławiajcie razem ze mną Pana”.

„To zawołanie przyjmuję jako program mojej posługi. Pragnę razem z psalmistą i Maryją, Matką Słowa Wcielonego i Matką Kościoła, swoją posługą zapraszać wszystkich do wychwalania Boga w Trójcy Jedynego za wielkie dzieła, które uczynił dla naszego zbawienia” – mówił bp Szlachetko.

Bp Wiesław Szlachetka ma 54 lata. Seminarium duchowne ukończył w Pelplinie, gdzie w 1986 r. przyjął święcenia kapłańskie. Jest wykładowcą egzegezy Starego Testamentu w Wyższym Seminarium Duchownym w Oliwie i Kolegium Teologicznym w Gdyni.

R. Łączny, KAI

Tekst pochodzi ze strony http://pl.radiovaticana.va/news/2014/01/05/gda%C5%84sk:_%C5%9Bwi%C4%99cenia_biskupie_ks._szlachetki/pol-761458
strony Radia Watykańskiego

Wybór zdjecia wg/PCO

POLISH CLUB ONLINE, 2014.01.06

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek