Waldemar Jan Rajca: „Patrole satysfakcji”


Waldemar Jan Rajca
Waldemar Jan Rajca

– będą sprawdzać czystość wagonów w spółce kolejowej Intercity, która ma 1700 wagonów satysfakcji i będą mieli satysfakcję ci wszyscy, którzy załapią się na etat do patroli satysfakcji. Satysfakcja będzie tym większa, im więcej pieniędzy przeznaczonych zostanie dla „patroli satysfakcji”, bo w minionym roku 2012 – od stycznia do listopada- spółka, których na państwowym PKP jest wiele – przeznaczyła na czyszczenie wagonów, 36,9 miliona złotych. Niezły grosz – przyznacie Państwo.. Warto brać się za sprzątanie.. Ale podejrzewam, że zarabiają głównie ci wszyscy, którzy organizują zagospodarowanie tych 36,9 miliona złotych.. A teraz jeszcze dojdą ”patrole satysfakcji”, które za kolejne miliony złotych będą sprawdzały, czy satysfakcjonujący jest stan posprzątanych wagonów.. No cóż.. Każdy pomysł biurokracji na zagospodarowanie pieniędzy skażony jest błędem nieprawidłowości..

Ja myślę, że już najwyższy czas wprowadzić ”darmowy” transport kolejowy. Nie bójmy się tego – niech cała socjalistyczna Europa patrzy na nas. Bądźmy na pierwszej linii postępu. W latach siedemdziesiątych budowy socjalizmu na Kubie, towarzysz Fidel Castro wprowadził ”darmowy” transport – to się nie sprawdziło, ale co szkodzi spróbować jeszcze raz.. Na Kubie się nie sprawdziło – ale w Europie może się sprawdzić! W końcu tam jest klimat gorący – u nas umiarkowany.. Może się sprawdzić.. Spróbujmy! Nie bójmy się..

Państwo – z podatków – niech finansuje transport „publiczny” wszelaki, a pasażerowie niech sobie swobodnie wsiadają i wysiadają gdzie im pasuje – będzie można zaoszczędzić na druku biletów i na kontrolujących.. Nie będzie potrzeba sprawdzających bilety, a pełna satysfakcja osiągnięta przez pasażerów niech zrekompensuje ewentualne starty finansowe.. Zresztą komunizm nie jest taki zły, byleby nie mordował potencjalnych pasażerów, bo wtedy środki publicznej satysfakcji przemieszczałyby się na pusto.. No i co z tego, że komunizm skażony jest grzechem pierworodnym nieprawidłowości? ”Trzeba głosić pewne rzeczy jeśli partia każe”- twierdził pan profesor Leszek Kołakowski – filozof. Twierdził – jak żył – w czasach swojej młodości…

Powróćmy jak najszybciej do tego co było – choć się nie sprawdziło.. ”Patrole satysfakcji”?? Pilotażowy program europejski jeśli chodzi o sprzątanie taboru trwa już od ubiegłego roku. Teraz dodatkowo dojdzie jeszcze zmiana klasyfikacji rodzaju brudu w pociągach(???) i oddelegowanie wyszkolonych pracowników do kontroli porządku. Będą i ”odbiorcy czystości” i „patrole satysfakcji”. Ja uwielbiam – nie wiem jak Państwo – te orwellowskie nazwy, które wymyślają różnego rodzaju socjaliści, którzy przy pomocy zbitek słownych chcą nam zrobić dobrze i satysfakcjonująco. Przy ustalaniu tych przepięknych nazw też muszą być ”patrole satysfakcji”. Patrole orwellowskiej satysfakcji… A może Ekologiczne Patrole Satysfakcji i Ekologiczni Odbiorcy Czystości?

Według nowych kwalifikatorów brudu będzie brud ”tygodniowy” i brud ”trzymiesięczny”(???) Do stu tysięcy beczek brudu! Zła jest zawsze więcej, a dobra jak na lekarstwo.. Brudu – szczególnie w socjalizmie biurokratycznym – jest znacznie więcej niż czystości.. Powinien być jeszcze kwalifikowany brud ”godzinny:” i ”dniowy”. Brud ”dekadowy” i brud ”miesięczny”. Dlaczego organizatorzy kwalifikacji brudu ominęli godziny, dni czy miesiące? Z brudem trzeba walczyć zawsze – tak jak z antysemityzmem, rasizmem czy ksenofobią.. Nie wolno spocząć nawet na sekundę.. Bo zaraz się nabrudzi.. tak jak z budową socjalizmu. Nie wolno spocząć nawet na sekundę.. Socjalizm głupoty należy budować permanentnie – w końcu rewolucja trwa permanentnie – i tak ma być. „Permanentna rewolucja” – jak przykazał towarzysz Lew Trocki.. Permanentny burdel- jak twierdzę ja i że go Stalin kazał zaczekanować tak późno – bo w roku 1940.. Zatrute owoce trockizmu – budowy wielkiego biura – spożywamy dziś.. I tych zatrutych owoców coraz więcej socjaliści rzucają nam na stół.. Armagedon – to jest miejsce gdzie spotykają się wrogowie Boga.. Socjalizm to jest miejsce gdzie spotykają się wrogowie normalności..

Będą czy już są: ”Karty Kontroli Czyszczeń”(???) Wszystko biurokracja spisze i zaksięguje, żeby tylko plan wielkiego biura został zrealizowany, a pieniądze wyciągnięte.. A ”patrole satysfakcji” będą lotne.. nawet podczas lotnej jazdy Intercity- czystość będzie sprawdzana.. Ulotne patrole satysfakcji – tak jak jest ulotna satysfakcja z socjalizmu.. Ile to złego można zrobić na ciele socjalizmu kolejowego? Ile można zmarnować pieniędzy pochodzących z dotacji państwowych? Ile fikcyjnych spółek wyfutrować? Ilu działaczy wiązkowych nakarmić? To wielkie marnotrawstwo rozlazłe po całej Polsce od lat.. A teraz jeszcze kolejna biurokracja w postaci ”patroli satysfakcji”.. I to nie jest odwaga leku przed niczym..

Szukałem tej informacji, o wartości wszystkiego co znajduje się w Polsce – wartości szacunkowej – którą podał niedawno GUS.. Dla mnie informacja ta jest przerażająca i porażająca.. Chciałem się dowiedzieć – o czym co jakiś czas pisałem, a nie wiedziałem – ile jest wart cały majątek wszystkiego w Polsce? Zarówno państwowy jak i prywatny.. No i taką informację podał GUS za rok 2012. I wiecie Państwo ile wszystko w Polsce jest warte? 2 biliony 880 miliardów złotych(????) Sam państwowy majątek wyliczono na 1 bilion 100 miliardów złotych.. Reszta to majątek prywatny.. Co to oznacza? Że nasze długi przekroczyły już dwukrotnie majątek posiadany w mostach, drogach, budynkach.. Pan „profesor” Leszek Balcerowicz wściekły na obecną ekipę, że likwiduje mu OFE, czyli żerowisko dla tzw. przedstawicieli rynków finansowych i sute wynagrodzenia za obsługę: on nie wrzeszczy w obronie przyszłych emerytów, tylko w obronie firm, które czerpią z obsługi przymusowego filara ubezpieczeniowego – wielkie pożytki.. On się nie domaga oddania ludziom ich pieniędzy, tylko, żeby OFE pozostało i żeby za obsługę tego filara firmy wyciągały kolejne miliardy.. W końcu był twórcą tej ”reformy” w roku 1999.. I on twierdzi, że długów mamy na 3 biliony złotych. Nie wlicza w to długów ZUS i Funduszu Drogowego oraz długów prywatnych, które „obywatele” mają pomiędzy sobą / i firmy pomiędzy sobą.. Czyli mamy ponad 7 może 8 bilionów(!!!!) I ten dług ciągle narasta..

Stosunek majątku jaki jest – do zaciągniętych długów- jest miernikiem stanu finansowego państwa. W tej chwili jest on dwa do jednego – na pewno, na korzyść długu.. A być może zbliża się do stosunku 3 do 1, Czyli bankrutem już jesteśmy – a będziemy jeszcze większym.. Cała ta III Rzeczpospolita to jeden wielki przekręt zorganizowany przy Okrągłym Stole – tam napisano prawdziwą Konstytucję III Rzeczpospolitej.. Prawdziwa filozofa istnienia III Rzeczpospolitej to dojenie nas z pieniędzy.. Nie tylko bezpośrednio przez socjalistyczne państwo w interesie biurokracji – ale przez tzw.. rynki międzynarodowe – moim zdaniem zorganizowane grupy finansowo-przestępcze, które na nas napadły w roku 1989, przy pomocy tubylczych urwisów..

„Posiadanie broni jest jednym z warunków obrony obywateli przed rządem”- twierdził Tomasz Jefferson. Rząd to wie i dlatego tak utrudnia dostęp do broni ludziom, którzy chcieliby się przed rządem bronić..
…w końcu nie pójdą na niego z gołymi rękoma.
Nawet gdy niszczy kraj niemiłosiernie.. I żadne ”patrole głupoty” już nie pomogą..
Właśnie syn sąsiada zabrał

Waldemar Jan Rajca
Blog Orwell 2006

Źródło: http://waldemar-rajca.blog.onet.pl/2014/01/06/patrole-satysfakcji/ , 06/01/2014

Przeczytaj więcej felietonów Waldemara J. Rajcy  >    >    >  TUTAJ .

POLISH CLUB ONLINE, 2014.01.06

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek