Ruch Narodowy w drodze do Parlamentu Europejskiego


Ruch Narodowy „idzie do PE”

Narodowcy.net

Zawisza - konferencjaWe wtorek odbyła się konferencja Ruchu Narodowego. Zostały na niej poruszone główne cele i postulaty jakie organizacja chce realizować w Parlamencie Europejskim. Wypowiedzenie Traktatu Lizbońskiego, promowanie polskiej polityki historycznej na forum unijnym oraz walka z „ideologią gender”, to jedne z wielu założeń na przyszłość.

Ruch Narodowy troszczyć się ma o polaków za granicami kraju. Duży nacisk iść ma za wschodnią granicę, szczególnie Polaków na Litwie. –Będziemy walczyli też o to, by nasza emigracja zarobkowa w krajach zachodnich miała godziwe warunki do funkcjonowania, na równych prawach w stosunku do innych grup – mówił Robert Winnicki.

Podczas konferencji stwierdził również, iż Ruch Narodowy w Parlamencie Europejskim będzie realizował dwa założenia. – Pierwsze, wewnątrzkrajowe, to dążenie, by zbudować jedyną antysystemową, najbardziej eurosceptyczną siłę polskiej polityki, która chce przemeblowania polskiej polityki. I właśnie to przemeblowanie rozpoczniemy w maju 2014 roku – wyjaśnił.

– Natomiast na forum PE, kiedy już w nim będziemy, stworzymy wraz z eurosceptykami, nacjonalistami z całej Europy sojusz, z takimi partiami jak Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa Nigela Farage’a z Wielkiej Brytanii, z Marin Le Pen z Frontu Narodowego, z Gaborem Vona z węgierskiego Jobbiku. Ten sojusz po najbliższych wyborach ma szansę być jedną z najsilniejszych grup w PE i zacząć dyktować warunki w Europie – dodał Winnicki.

Poinformował także – Ponadto powstał zespół ds. eurowyborów, a jego szefem został Krzysztof Bosak.

Według Bosaka w Polsce jest wielu młodych ludzi „o bardzo jednoznacznym radykalnym nastawieniu, chcących zmienić polską politykę i swój kraj”. Zaznaczył również, iż średnia wieku polskich europosłów jest najwyższa w stosunku do innych krajów Unii.– Mamy do czynienia ze swego rodzaju gerontokracją, podczas gdy młodzi ludzie są wypychani na emigrację; obecny układ nie ma dla nich nic do zaoferowania – stwierdził.

Laszlo

Źródło:  http://narodowcy.net/test1/8695-ruch-narodowy-idzie-do-pe , 7 stycznia 2014

POLISH CLUB ONLINE, 2014.01.07

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek