Waldemar Jan Rajca: „Przeciwko biedzie, przeciwko korupcji”


„Przeciwko biedzie, przeciwko korupcji”

Waldemar Jan Rajca
Waldemar Jan Rajca

– będzie walczył propagandowo pan Jarosław Kaczyński ze swoim gangiem – pardon – ze swoją partią polityczną i demokratyczną – o nazwie Prawo i Sprawiedliwość. Zbliżają się kolejne bachanalia wyborcze – trzeba znowu zacząć mamić ludowych wyborców bo do maja niedaleko.

W maju wybory do Europarlamentu. Biedy coraz więcej, korupcji coraz więcej.. Biedy dużo – bo systematycznie rosną podatki i parapodatki.. Korupcja – bo powiększa się udział państwa w gospodarce i władza urzędników..

Czy pan Jarosław Kaczyński, socjaldemokrata nazywający się prawicą, gdyby doszedł do władzy obniży wszelkie podatki i uwolni „obywateli” polskich od biurokracji i od rządów biurokracji? Myślę, że wątpię.. Co prawda mając pełnię władzy demokratycznej w latach 2005-2007 zniósł podatek od spadków i darowizn dla najbliżej rodziny.. Podatek VAT i akcyzę – podniósł.! Podatków pośrednich demokratyczny wyborca na ogół nie widzi.. Czego oczy demokratycznego wyborcy nie widzą – tego sercu wybranego – nie żal..

Z biedą i korupcją nie będzie walczył pan Donald Tusk – on będzie walczył z bezrobociem(???) Jak? Właśnie zapowiedział, że zlikwiduje tzw. umowy śmieciowe, czyli umowy pomiędzy pracodawcą i pracobiorcą, w których to umowach nie ma udziału państwo socjalistyczne i biurokratyczne.. Jak zlikwiduje? Ano opodatkuje te umowy – podatkiem ZUS..(!!!)

Każdy podatek działa przeciwko pracującym ludziom, zwanych w demokracji pogardliwie ”obywatelami”. Bezrobocie oczywiście pośród ”obywateli” wzrośnie, w najlepszym przypadku czeka ich ucieczka w strefę wolności od państwa.. W kierunku konspiracji..

Demokratyczne gangi partyjne wczytują się w demokratyczne sondaże i tam wyczytują czego lud pragnąłby emocjonalnie.. I dlatego te ich programy się pokrywają.. Skoro sondaże wskazują na te same emocjonalne potrzeby demokratycznych wyborców.. To programy tych partii muszą być w gruncie rzeczy jednakowe..

Do tego dochodzą rozkazy z Unii Europejskiej które trzeba wykonywać w ramach „suwerennego” państwa demokratycznego.. Często są to sprawy niezgodne ze zdrowym rozsądkiem – jak na przykład zakaz wędzenia wędlin dymem – wtedy całość wprowadzanej głupoty trzeba nadrabiać propagandą.. Czyli celową i świadomą działalnością mającą na celu oszukanie ”obywateli”.

Będą też „darmow” podręczniki dla pierwszo-klasistów. ”Za darmo” – oznacza, że zapłacą za nie inni drożej, niż gdyby je kupili rodzice dzieci bezpośrednio w sklepie. Komuniści tak mają. Propagandowo rozdawać – a naprawdę musi za to rozdawnictwo zapłacić ktoś inny – niewinny..

Bo winy jest ktoś inny.. Nie pan premier Donald Tusk, o którym pan prezes Janusz Korwin – Mikke powiedział, że ”Wstyd mi za tego karła”(!!!) – w programie TVP INFO. Jakoś często go ostatnio zapraszają.. Mówiłem mu, ze powinien częściej straszyć telewizję państwową, że ją poda do sądu za naruszanie ustawy która nakłada na środki ”publicznej” komunikacji obowiązek pokazywania wszystkich ugrupować na scenie politycznej i demokratycznej.. Widocznie poskutkowało – bo ostatnimi czasy jest już trzeci raz.. Żeby było co dwa tygodnie – do samych wyborów. Byłoby zupełnie nieźle..

No i będzie premier walczył z kolejkami w komunistycznym modelu służby zdrowia.. Jak jest reglamentacja połączona z biurokracją – mszą być kolejki. To oczywiste dla wszystkich, którzy odrobinę rozumieją mechanizmy ekonomiczne.. Kolejek nie ma, jak jest rynek i konkurujące na nim podmioty gospodarcze. Jak rządzi biurokracja – nawet pana premiera – to kolejki muszą być.. Tak jak na g….e – mucha – w lecie.. I jak pan premier w tym systemie zamierza rozprawić się z biurokracją, która tworzy kolejki przy pomocy reglamentacji? Znowu rozprawę z kolejkami trzeba włożyć między bajki pana premiera..

Tych bajek już nam naopowiadał przez ostatnie lata rządów.. W PRL-u była reglamentacja i brak rynku – wszędzie były kolejki.. „Obywatele” miło spędzali czas w kolejkach. Omawiając różne bieżące sprawy satyrycznego państwa socjalistycznego bloku sowieckiego.. Dzisiaj w kolejkach do usług w państwowej służbie zdrowia robią to samo.. Ale nie w bloku sowieckim, ale socjalistycznym bloku europejskim..

Gdy ”obywatele” zagadują się na temat poprawy pracy w państwowej służbie zdrowia wystając w kolejkach, ”Europejczyk” pan Jarosław Gowin organizuje konferencję prasową na temat oczekiwanego zakazu od września bieżącego roku – wędzenia wędlin. Zawsze uważałem, a Komisja Europejska mi to uświadomiła, że dym szkodzi…. Szczególnie pod czaszką rasowego socjalisty. Pod czaszką im ciągle dymi.. I to musi w końcu zaszkodzić.. Ale, że dopiero teraz pan Jarosław Gowin – wielki euroentuzjasta – zorientował się, że socjalistyczna Unia jest biurokratycznym złem.. To znaczy on nadal jest euroentuzjastą – ale, żeby nie było zakazu wędzenia wędlin, bo w związku z tą decyzją zostaną uwędzone polskie wędzarnie..

Oczywiście, że upadną, tak jak poupadały mleczarnie, cukrownie, kopalnie, stocznie i tysiące gospodarstw rolnych które nie potrafiły przystosować się do wymyślonej teorii budowania realnego życia na bazie wtłaczania go w wymyślone rozporządzenia i dyrektywy..

I nie słyszałem, żeby protestował i organizował konferencje prasowe gdy powstawało i nadal powstaje bezrobocie w związku z przystosowywaniem się Polski do wymogów biurokratycznych Unii Europejskiej..

I oczywiście pan Jarosław Gowin nie widzi, że Polska nie jest już suwerennym państwem. .Jest jak najbardziej niezależnym, co widać na przykładzie obowiązkowego stosowania się do rozporządzenia o odymianych wędlinach.. Znowu bezrobocie wzrośnie..

Na konferencji pojawił się też pan Robert Makłowicz. Trzeba przyznać, że jak mało kto, zna się na jedzeniu… Mnóstwo lat przepracował w Gazecie Wyborczej (1993-2004), mam nadzieję, że od tego mu nie zadymi. Raz w życiu rozmawiałem z nim na gali wręczenia nagród w związku z konkursem na najlepszy blog internetowy. Zapytałem go wtedy, dlaczego trzy razy pod rząd, każdego roku przed Świętami Bożego Narodzenia twierdził, że ”karp jest przeżytkiem PRL-u”?. Powiedział, że tak nie twierdzi..(????)

Szanowni Państwo! Jak ja coś piszę na swoim blogu, posługując się cytatem kogoś, to tych wypowiedzi nie wymyślam.. Ja je zapisuję u siebie w zeszytach, a potem je Państwu cytuję.. Rzetelność wymaga, żeby nie przekręcać i cytować tak jak zostało powiedziane.. Mogę obśmiać, skomentować, pokręcić interpretacyjnie – ale oryginalna wypowiedź musi być przedstawiona oryginalnie..

Dlaczego pan Robert Makłowicz wyparł się tego, że twierdził iż ”karp jest przeżytkiem PRL-u”? Karp jest dla mnie częścią tradycji wigilijnego stołu, i tak jak pan Robert Makłowicz jest wiernym Kościoła Katolickiego obrządku ormiańskiego tak ja jestem wiernym Kościoła Rzymskokatolickiego.. I on się deklaruje jako monarchista i ja jestem zwolennikiem monarchii – precz z demokracją! Niebywałym ustrojem głupoty i nonsensu.. Braku jakiegokolwiek porządku i autorytetów.. Pominąwszy autorytety w dziedzinach nie związanych z władzą.. Pan Robert Makłowicz może być z powodzeniem autorytetem w dziedzinie jedzenia..

Już pan Paweł Kowal z dawnej Polski która Jest Najważniejsza złożył interpelację – jako europarlamentarzysta – w Parlamencie Europejskim, w sprawie zakazu wędzenia wędlin..

I znowu ten cyrk! Z tego kołchozu trzeba jak najszybciej wystąpić a nie ciągle reagować na kolejne nonsensy..

Po zakazie wędzenia wędlin, będzie zakaz wędzenia ryb, obierania ziemniaków -bo można się skaleczyć, patroszenia kur, bo prawa zwierząt,, mycia nóg, bo za dużo wody się zużywa, noszenia zegarków na rękach bo są niebezpiecznie, budowy kominów bo dymią, stawiania płotów bo odgradzają, czy rozmowy przez telefon podczas siedzenia w ubikacji. Człowiek się dekoncentruje.
Trzeba raz na zawsze skończyć z tym biurokratycznym wychodkiem.. A nie udawać, że coś się załatwia..
W wychodku można się co najwyżej- załatwić!

Polska potrzebuje zmiany ustroju i wystąpienia z Unii Europejskiej- jako państwa. Powinniśmy pozostać w Schengen i na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego – tak jak Norwegia czy Szwajcaria.

Polacy swoją biedę likwidują wyjeżdżając obecnie masowo do Norwegii.. Bogactwo powinni zdobywać u siebie – w swojej ojczyźnie.
A Norwegowie i Szwajcarzy powinni przyjeżdżać do nas do pracy… Ale w tym systemie to oczywiście marzenia ściętej głowy.

Zresztą trwa systematyczna likwidacja naszej ojczyzny.. A bieda i korupcja się rozszerza! Bo mamy ustrój do przysłowiowej d…y…


Waldemar Jan Rajca

Blog Orwell 2006

Źródło: http://waldemar-rajca.blog.onet.pl/2014/01/12/przeciwko-biedzie-przeciwko-korupcji/ , 12/01/2014

Przeczytaj więcej felietonów Waldemara J. Rajcy  >    >    >  TUTAJ .

POLISH CLUB ONLINE, 2014.01.12

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek