Andrzej Kumor: Na Ukrainie namierzają telefonami


Andrzej Kumor. Fot. Goniec.net
Andrzej Kumor. Fot. Goniec.net

Na wstępie spóźnione podziękowania za wspaniały kombo-prezent, jaki w okresie świąt Bożego Narodzenia dostałem od p. dr. Macieja Zająca! “Kombo”, czyli butelka Jacka Danielsa i trzy księgi “Baśni jak niedźwiedź, Polskie historie” Gabriela Maciejewskiego, ergo popularnego blogera Coryllusa. 

Powiem, że są to książki dzisiaj bezcenne i wielce bym się uradował, gdyby ktoś obeznany i utalentowany przetłumaczył je na angielski, choćby z myślą o polskich latoroślach chowanych za granicą, które po polsku dukają z trudem.

Baśń to zbiory opowiadań o historiach, w których Polska i Polacy błyszczą, intrygują, ciekawią. Maciejewski niczym współczesny Sienkiewicz pokazuje w aurze sprawnie opowiadanej powieści sensacyjnej, dlaczego warto być Polakiem, dlaczego ta zszargana kultura warta jest odrodzenia, dlaczego wychowanie dzieci po polsku w naszej tradycji to nie kula u nogi, lecz zaopatrzenie na całe życie.

Czytane, gdy za oknem “zima zła”, w towarzystwie Jacka Danielsa, historie te błyszczały niczym odkryte w kominie rodowe klejnoty. Chwała Maciejewskiemu za podjęcie wysiłku i gratulacje za sukces wydawniczy. Widać, czego naród dzisiaj potrzebuje, widać, że nie wszystko stracone.

•••

Protesty na Ukrainie wyraźnie pokazują, że komuś zależy na destabilizacji tego kraju i sprowokowaniu czegoś na kształt arabskiej wiosny, nie tak dawno przetrenowanej w Basenie Morza Śródziemnego, być może prowadząc do podziału na wschodnią i zachodnią. Przy okazji wyszła na jaw ciekawa sprawa, otóż podczas zamieszek osoby znajdujące się w okolicach zajść otrzymały na telefony komórkowe smsa treści mniej więcej takiej: Drogi abonencie, informujemy, że zostałeś zarejestrowany jako uczestnik nielegalnego protestu. Piękne! W końcu dzisiejsze komórki są z łatwością lokalizowane i identyfikowane. Wystarczyło tylko pomyśleć!

•••

A gdy już jesteśmy przy monitoringu, to właśnie “Washington Times” informuje, że nad stanem Maryland w ramach programu pilotażowego zawiśnie na trzy lata balon helowy z podwieszoną aparaturą wszelakiej maści – od nasłuchu po radary, co pozwoli np. nakierowywać ogień, gdyby jacyś przebrzydli terroryści dokonali ataku na USA przy pomocy samolotów, albo samochodów, albo też pojazdów nawodnych. Oczywiście wszystko z myślą o bezpieczeństwie kraju i jego obywateli. Pokaźnych rozmiarów balon (80 m długości) będzie zawieszony na lince długości 10 tys. stóp, z której to wysokości ma widzieć w promieniu 340 mil i bujać się przez miesiąc. Wszystko co pod nim będzie policzalne, słyszalne i widoczne jak na talerzu. Dla tych zaś, którzy chcieliby zaszyć się gdzieś w głuszy – również w trosce o ich bezpieczeństwo – na głównych szlakach turystycznych montowane będą kamery. Dzięki temu bardzo łatwo wytropimy osobę, która zaginęła gdzieś w górach czy nad wodą. Nic nam nie umknie, mysz się nie prześlizgnie.

I o to chodzi! Program pilotażowy uruchamiają już niebawem w Kolumbii Brytyjskiej.

•••

Nasz premier Harper jako przyjaciel Żydów i Izraela brylował z wielką pompą. Argumenty, jakie wysunął dla poparcia sprawy żydowskiej, były mało logiczne i kupy się nie trzymały, a już uznanie Żydów za światową mniejszość to kompletny idiotyzm. Cóż, jak się chce, można wszystko tak przedstawić, że się będzie pięknie jawić. W każdym razie premier uznał, że wielokulturowość jednak nie stosuje się do każdego, a już z całą pewnością nie stosuje się do państwa żydowskiego…

Andrzej Kumor
http://www.goniec.net/

Za: http://wirtualnapolonia.com/2014/01/30/andrzej-kumor-na-ukrainie-namierzaja-telefonami/#respond , 30 stycznia 2014

POLISH CLUB ONLINE, 2014.01.30

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek