Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński – Komunikat 1/14


Rajd-Karynski-logo1

 

„Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński”

Warszawa 00-270, ul. Krzywe Koło 30/3,
tel. (0-22) 635 0671, 506 284 816

e-mail. [email protected] www.rajdkatynski.com

 

Warszawa, 24 stycznia 2014 roku

Przyjacielu,

KOMUNIKAT 1/14

29 lat temu, na obczyźnie, zmarł ŚP Józef Mackiewicz, wielki polski pisarz. Antykomunista. W dniu 31 stycznia 2014 roku (piątek) o godz. 20:00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy, przy ul. Świętojańskiej 10, na Starym Mieście w Warszawie, będzie odprawiona Msza Św. Przewodniczył będzie ks. płk Sławomir Żarski. Kazanie wygłosi ks. Stanisław Małkowski.

Józef Mackiewicz jest pisarzem w Polsce nieznanym. Ciągle niebezpiecznym dla tej władzy. Świadek Katynia i Ponar.

Był pisarzem, o którym myślałem, że gdybym go czytał przez cały powojenny czas, nie popełniłbym hańbiącego etycznie akcesu politycznego. Wiedziano, dlaczego go odcinano od Polski. (Prof. Jacek Trznadel)

Zachęcam do odwiedzenia stron:

  • http://tylkoprawda.akcja.pl/ http://www.youtube.com/watch?v=uodwYqABdHg

a także przeczytania Jego wstrząsających tekstów na naszej stronie „Widziałem na własne oczy” –

  • http://rajdkatynski.com/historia/zbrodnia-katynska.html „ Ponary – Baza” – http://rajdkatynski.com/historia/ponary.html

Koniecznie przeczytaj: „Droga do nikąd” i „Zwycięstwo prowokacji” – to lektura obowiązkowa.

JASNA GÓRA 2014 – Radosne rozpoczęcie sezony motocyklowego im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego odbędzie się w dniach 12 – 13 kwietnia. Rozpoczynamy w sobotę:
18:00 – spotkanie motocyklowe w sali O. Kordeckiego
21:00 – Apel Jasnogórski

W Niedzielę Palmową:
Od świtu zbieramy się na Górce Przeprośnej, przed Sanktuarium Ojca Pio.
10:00 wyruszamy na Jasnogórskie Błonia
12:00 – Msza Święta.
Gościem Jasnogórskiego Zlotu będzie Maciej Wróblewski – (Zaszum nam Polsko)
Zlotowi patronują: ks. abp. Wacław Depo i przeor Jasnej Góry o. Roman Majewski.

UWAGA OSZUŚCI

Po prowokacjach Pana Prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka (SLD) w latach 2012 – kiedy zmuszeni byliśmy przenieść Zlot Jasnogórski do Sanktuarium w Gietrzwałdzie i w roku 2013 kiedy musieliśmy zmienić termin Zlotu, w tym roku obserwujemy kolejną prowokację. To samo środowisko rozpowszechnia „informację” jakoby zlot Gwiaździsty na Jasnej Górze „Jasna Góra 2014”, miał się odbyć w święto Wielkiejnocy. Przestrzegam przed oszustami, którzy podszywając się pod nasze Stowarzyszenie, próbują Was oszukać.

Angelina Baraniuk, polska dziewczynka z Nowej Uszycy, na kresowym Podolu, która jeszcze kilka miesięcy temu, witała XIII Rajd Katyński, jeździła z nami na motocyklu – zachorowała. Ostra białaczka. Lekarze w szpitalu w Chmielnickim są bezradni. Dzięki pomocy Dobrych Ludzi (księdza Marka z Nowej Uszycy, Konsula Generalnego RP w Winnicy – Krzysztofa ŚŚwiderka, ks. Henryka Błaszczyka – kapelana Rycerzy Maltańskich, Fundacji Expatria) ta siedmioletnia dziewczynka trafiła do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 24. Jest szansa – potrzebne są tylko pieniądze.

Jeżeli możesz pomóc tej dziewczynce nawet najmniejszą sumą – zrób to, każda złotówka jest ważna.
Pieniądze można wpłacać na konto Szpitala z dopiskiem: „Na pomoc dla Angeliny Baraniuk. Na stronie szpitala są podane konta złotówkowe i dolarowe:

  • http://www.litewska.pl/index.php/kontakt

Bóg zapłać za Twoje serce.

Litewskie „resortowe dzieci” rabują Polaków. Za dwujęzyczne napisy na prywatnych polskich domach, dyrektor administracji samorządu rejonu solecznickiego, Bolesław Daszkiewicz po raz kolejny został ukarany grzywną, tym razem aż 14.000,00 euro.

Jak można pomóc prześladowanym Polakom – szczegóły na stronie:

  • http://www.naszdziennik.pl/polska-kresy/65254,polacy-na-litwie-potrzebuja-wsparcia.html

Napisałem „resortowe dzieci”, bo przypuszczam że mechanizm pierestrojki litewskiej był podobny do naszego, nie można też wykluczyć że to dzieci szaulisów. Ich nienawiść do wszystkiego co polskie o tym świadczy.
Szulisi przy pracy: http://rajdkatynski.com/historia/ponary.html

25.01.14 o godz. 16:00 – XI Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz pomocy Rodakom na Ukrainie i Białorusi. SYCÓÓW 2014. Po koncercie spotkanie opłatkowe.
W niedzielę Msza Święta w intencji Ojczyzn – Polski, Ukrainy i Białorusi.
Wystąpią polskie zespoły z Kresów Rzeczypospolitej. Kuchnia Kresowa.

Organizatorzy: Burmistrz Miasta i Gminy Syców – Sławomir Kapica i nasz Przyjaciel – Konsul Generalny RP w Winnicy – Krzysztof Świderek.
Uczestniczyłem kilkakrotnie w tym koncercie. Wzruszające spotkanie Przyjaciół. Zachęcam.

26.01.14 o godz. 14:00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego – Msza Święta w 70 rocznicę utworzenia 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK i rozpoczęcia Akcji Bura na Wołyniu. Rajd Katyński wystawia sztandar.

1.02.14 o godz. 11:00 w siedzibie Stow. Dziennikarzy Polskich przy ul. Foksal – konferencja „Akcja Burza na Kresach Wschodnich – jej specyfika i znaczenie” z udziałem uczestników wydarzeń oraz historyków. Pokaz filmów dokumentalnych z archiwów prywatnych, pokazywanych po raz pierwszy publicznie. Pokaz pamiątek z muzeum Lwowa i Kresów. Niezwykła lekcja historii.

(…)

Wiktor

Całość na: http://rajdkatynski.com/

POLISH CLUB ONLINE, 2014.01.29

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek