British Airways zdjęła z pokładowego programu antypolski film produkcji niemieckiej


Radio WNET.pl

 

Sukces: British Airways ugięły się pod naciskiem Polaków

 

Protest Reduty Dobrego Imienia.  Fot. Radio Wnet.pl
Protest Reduty Dobrego Imienia.
Fot. Radio Wnet.pl

Polacy osiągnęli sukces. Niemiecki film „Nasze matki, nasi ojcowie”, który wyświetlano na pokładach samolotów linii British Airways nie będzie więcej puszczany

Wpływ na zachowanie brytyjskich linii miały listy wysyłane z inicjatywy Reduty Dobrego Imienia. – Wezwaliśmy British Airways do bojkotu filmu, który jest oszczerstwem Armii Krajowej. Dostaliśmy maila zwrotnego z potwierdzeniem, że British Airways zaprzestała wyświetlania tego filmu. Globalna firma uznała polskie racje! Jak widać presja ma sens. Angielska, państwowa firma uznała polskie, a nie niemieckie racje. Brytyjczycy stwierdzili, że niemiecki film jest zagrożeniem dla czci narodu polskiego – mówił w Poranku WNET, Maciej Świrski z Reduty Dobrego Imienia.

W liście do British Airways nie zapomniano oczywiście o udziale polskich lotników, którzy za wolność Anglii przelewali, podczas II Wojny Światowej, krew.

Maciej Świrski mówił również o sprawie, która dotyczy znieważenia żołnierzy Armii Krajowej w obrazie „Nasze matki, nasi ojcowie”. Na jakim etapie jest postępowanie?

Posłuchaj rozmowy na Radio Wnet.pl!

mu

Źródło: http://www.radiownet.pl/#/publikacje/sukces-british-airways-ugiely-sie-pod-naciskiem-polakow , 25 lutego 2014

POLISH CLUB ONLINE, 2014.02.25

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek