Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński – Komunikat 2/14


Rajd-Katynski-logo.jpg

„Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński”

 
Warszawa 00-270, ul. Krzywe Koło 30/3,
tel. (0-22) 635 0671, 506 284 816

e-mail:  [email protected]
strona internetowa: www.rajdkatynski.com

 

Warszawa, 24 marca 2014 roku

 

KOMUNIKAT 2/14

Przyjacielu,

Już w najbliższą środę, 26 marca o godz. 18:15 w TV TRWAM i w
Radiu Maryja, będzie audycja „Rozmowy Niedokończone” – spotkanie z Polskimi Motocyklistami.

Opowiemy o historii Jasnogórskich Zlotów Motocyklowych, o prowokacjach Pana Prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka z SLD (poprzednio PZPR) i próbach ukradzenia tego największego zlotu motocyklowego w Europie.

Opowiemy o naszych planach na nadchodzący sezon motocyklowy.

Zapraszam do telewizorów. Przypominam że TV TRWAM jest już na „multipleksie” i każdy posiadacz telewizora może ją oglądać.

*    *    *

 

JASNA GÓRA 2014, XI Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego odbędzie się w dniach 12 – 13 kwietnia na Jasnej Górze.
Zlotowi patronują: ks. abp. Wacław Depo i przeor Jasnej Góry o. Roman Majewski.

12 kwietnia (sobota)
18:00 – spotkanie motocyklistów w sali O. Kordeckiego. Wspomnimy ubiegłoroczny sezon
motocyklowy, porozmawiamy o tegorocznych planach. Podzielimy się jajkiem.
Zaśpiewa nam znakomity Maciej Wróblewski – „Zaszum nam Polsko …”
21:00 – Uczestniczymy w Apelu Jasnogórskim.
13 kwietnia (niedziela)
Od bladego świtu zbieramy się na Górce Przeprośnej (mapa dojazdu jest na stronie
www.rajdkatynski.com)
10:00 rusza parada motocyklowa z Górki Przeprośnej na Jasną Górę.
12:00 Msza Święta – poświęcenie motocykli i Palemek Wielkanocnych.
Kazanie wygłosi Ksiądz z Wilna, harcmistrz Dariusz Stańczyk.

“Ksiądz Stańczyk porywa za sobą młodzież, podróżują po całym świecie, jest inicjatorem wielu biegów  (np. Z Zułowa na Rossę 11-go listopada). dopiero co wrócili na rowerach z Wadowic, byli pod Grunwaldem, w Australii, obu Amerykach, całą Europę wielokrotnie. Polak Roku na LT. Był w Katyniu w pamiętnym tragicznym dniu 10 kwietnia zeszłego roku. Człowiek wielkiej energii, bystrości
umysłu, naturalnej charyzmy, zarażający młodzież tym co najlepsze , otwierający młodych na otaczający świat.”  Oto fragment listu który przyszedł z Wilna w 2011 roku.

Jak każdego roku, przywozimy ze sobą zabawki dla dzieci w sierocińcach, w Polsce i na Kresach Rzeczypospolitej i palemki – bo to przecież Niedziela Palmowa.
Podczas Jasnogórskiego Zlotu będzie przeprowadzona kwesta na rzecz Kresowian. Jeżeli dasz co najmniej 20 zł. – dostaniesz pamiątkowy znaczek, jako dowód że najbiedniejsi z nas, Polacy na Kresach – nie są Ci obojętni.

UWAGA OSZUŚCI
Po prowokacjach Pana Prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka (SLD) w latach 2012 – kiedy zmuszeni byliśmy przenieść Zlot Jasnogórski do Sanktuarium w Gietrzwałdzie i w roku 2013 kiedy musieliśmy zmienić termin Zlotu, w tym roku obserwujemy kolejną prowokację.
To samo środowisko rozpowszechnia „informację” jakoby zlot Gwiaździsty na Jasnej Górze „Jasna Góra 2014”, miał się odbyć w święto Wielkiejnocy. Przestrzegam przed oszustami, którzy podszywając się pod nasze Stowarzyszenie, próbują Was oszukać.

*    *    *
W tym samym terminie co nasz Jasnogórski Zlot Gwiaździsty, 12 – 13 kwietnia, w Merrillville, w Stanie Indiana w USA, nasz przedstawiciel na Stany Zjednoczone, Jacek Kawczyński organizuje V Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. Marka Kawczyńskiego:

MERRILLVILLE 2014

Zlotowi patronują Ojcowie Salwatorianie.
W ubiegłym roku w zlocie uczestniczyło 300 motocyklistów.
Więcej informacji na stronie www.rajdkatynski.com .

* * *

XIV MIĘDZYNARODOWY MOTOCYKLOWY RAJD KATYŃSKI odbędzie się w dniach 23 sierpnia do 14 września 2014 roku i potrwa 3 tygodnie.

W ramach przygotowań do obchodów 1050 letniej rocznicy Chrztu Polski, w porozumieniu z Episkopatem Polski, odwiedzamy pola bitewne, gdzie Polskie Rycerstwo obroniło Chrześcijańską Europę. W ubiegłym roku, w 340 rocznicę bitwy byliśmy pod Chocimiem i w 330 rocznicę byliśmy pod Wiedniem. W tym roku, w 570 rocznicę bitwy, namioty nasze rozstawimy pod Warną. Odwiedzimy potomków powstańców listopadowych w Adampolu i miejsce śmierci
Adama Mickiewicza w Istambule, w Turcji.

Rajd wystartuje 23 sierpnia o godz. 9:00 sprzed Grobu Nieznanego Żołnierza na Pl. Marszałka Piłsudskiego w Warszawie.
Już w pierwszego dnia namioty rozstawimy w Szostakowie, tam gdzie urodził się Romuald Traugutt, a potem poprzez Mereszowszczyznę – miejsce urodzenia Tadeusza Kościuszki, Mazurki nad Szczarą – miejsce urodzenia Krystyny Krachelskiej, Hruszówkę – miejsce urodzenia Tadeusza Rejtana i naszego Patrona ks. Sławomira Żarskiego, pojedziemy do Nieświerza, do Radziwiłłów. I dalej poprzez ziemię Kresową, która wydała tylu wielkich Polaków pojedziemy do Smoleńska i Katynia. A potem Moskwa, Kijów, Żytomierz, Berdyczów, Chmielnik, Winnica, Latyczów, Bar, Nowa Uszyca, Kamieniec Podolski, Chocim, Okopy Św. Trójcy, Czerniowce i 3 września przyjedziemy do Warny. I jeszcze skok do Istambułu i Adampola. Odwiedzimy potomków powstańców listopadowych i muzeum Adama Mickiewicza, tam gdzie zmarł Wielki Kresowianin. Powrócimy przez Sofię, Belgrad, Budapeszt, Wadowice, Jasną Górę i 14 września o godz. 14:00 zakończymy XIV Rajd Katyński przed Pomnikiem Katyńskim przy ul. Podwale w Warszawie.
Rajdowi Katyńskiemu będą towarzyszyć: III Zlot Motocyklowy w Ponarach i V Zlot Motocyklowy w Hucie Pieniackiej. Wszyscy startujemy razem 23 sierpnia, sprzed Grobu Nieznanego Żołnierza, ale już w Warszawie każdy rusza w swoim kierunku. W tym roku trasy nie pokrywają się, ale uczestnicy zlotu w Hucie Pieniackiej będą mogli dołączyć do drugiej części XIV Rajdu Katyńskiego na Podolu.
Więcej szczegółów w następnych Komunikatach.

* * *

Otrzymaliśmy zaproszenie od naszego przedstawiciela na Śląsku Cieszyńskim, inż. górnika Mirka Wenglorza.

Zaproszenie na VIII Spotkanie Motocyklistów na Śląsku Cieszyńskim
21-25.05.2014r.

Drogie Koleżanki i Koledzy motocykliści! Serdecznie zapraszam na VIII Spotkanie Motocyklistów na Śląsku Cieszyńskim. Jak co roku celem naszego spotkania, organizowanego pod patronatem Stowarzyszenia „Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński”, będzie:
– poznanie historii Śląska Cieszyńskiego rozdzielonego w 1918 roku między dwa państwa – Polskę i Czechosłowację,
– złożenie hołdu polskim żołnierzom poległym i pomordowanym w czasie wojny polsko-czeskiej w styczniu 1919 roku. W tym roku minęła 95 rocznica tych tragicznych wydarzeń,
– spotkanie z dziećmi w polskiej szkole w Jabłonkowie na Zaolziu,
– złożenie hołdu polskim lotnikom Żwirce i Wigurze w miejscu ich tragicznej śmierci w Cierlicku koło Cieszyna, we wrześniu 1932 roku oraz zwiedzenie wystawy lotniczej w Domu Polskim,
– poznanie atrakcji turystycznych Ziemi Cieszyńskiej, w tym zwiedzenie muzeum pisarki Zofii Kossak-Szczuckiej oraz poznanie zapomnianej dziś przedwojennej Stanicy Harcerskiej w Górkach Wielkich. To tam swoje ostatnie wakacje spędzili Alek, Zośka i Rudy – harcerze Szarych Szeregów, bohaterowie książki „Kamienie na Szaniec” Aleksandra Kamińskiego, przedwojennego kierownika Stanicy. Z ośrodkiem tym związana jest historia setek polskich harcerzy i harcerek kształtujących swój patriotyzm oraz zdobywających sprawności. Również patron naszego jasnogórskiego zlotu Śp. Ks. Prałat Zdzisław „Jastrzębiec” Peszkowski otrzymał tam w czerwcu 1938 roku stopień podharcmistrza, a ostatni raz miejsce to odwiedził w marcu 2004r. Dziś piękne modernistyczne budynki stoją puste, nieużytkowane od lat 90-tych. Z uwagi na swoją wartość historyczną i architektoniczną świadczą o wielkości myśli i ducha pokolenia młodych ludzi, z których wielu oddało życie za Polskę.

VIII Spotkanie Motocyklistów na Śląsku Cieszyńskim odbędzie się w dniach
21-25.05.2014r. Noclegi zostały zarezerwowane w Górkach Wielkich w hostelu Koss, mieszczącym się przy muzeum Zofii Kossak-Szczuckiej (ul. Stary Dwór 14) oraz w sąsiedztwie dawnej Stanicy Harcerskiej. Dokładny program tegorocznego spotkania zostanie przesłany do wszystkich zgłoszonych uczestników spotkania. W związku z koniecznością zarezerwowania dokładnej liczby noclegów oraz zamówienia wspólnych posiłków, zachodzi konieczność wcześniejszego przyjmowania zgłoszeń. Za zgłoszenie uznaję wpłatę na podane niżej konto, zaliczki w wysokości 100 zł od osoby, z dopiskiem SPOTKANIE MOTOCYKLISTÓW oraz przesłaną na mój email: [email protected] informacją zawierającą imię i nazwisko, nr telefonu, e-mail. Konto Getin Bank O/Jastrzębie Zdrój 26 1560 1094 0000 9320 0000 3003 (Mirosław Wenglorz, Kaczyce). Zgłoszenia przyjmowane będą do 11.05.2014 r. Zapraszam bardzo serdecznie,

Mirosław Wenglorz – Suzuki GS450L, tel. +48 604 862 304

Więcej informacji o naszych tego rocznych planach znajdziesz na www.rajdkatynski.com i w następnych komunikatach.

*   *   *

W 29 rocznicę śmierci Wielkiego Polaka – Józefa Mackiewicza, w Sanktuarium Matki Bożej  Łaskawej, Patronki Warszawy, przy ul. Świętojańskiej 10, na Starym Mieście w Warszawie,  odprawiona została Msza Św. za Jego Duszę. Mszy Przewodniczył ks. płk Sławomir Żarski,
kazanie wygłosił ks. Stanisław Małkowski.
Kazanie ks. Stanisława Małkowskiego jest tutaj:

Jedna z najpiękniejszych książek Józefa Mackiewicza „Droga do nikąd” jest tu. Można wysłuchać. Zachęcam wszystkich a szczególnie Pana Prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka – jest jeszcze młody, może się opamięta.

*   *   *

ZAPROSILI NAS

W dniu 3 kwietnia br. o godz. 18:00, w bibliotece miejskiej w Sochaczewie, przy ul. 1 maja 21 (przepraszam), będzie spotkanie z motocyklistami Rajdu Katyńskiego.
Biblioteka prowadzi zbiórkę darów dla Polaków na Kresach Rzeczypospolitej.

Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie.

W czas 4 rocznicy tragedii pod Smoleńskiem oraz w 74 rocznicy dokonania zbrodni
katyńskiej, w kościele św. Dominika w Płocku – „na Górkach”, dnia 6 kwietnia 2014 r.
– w niedzielę – o godz. 12:30 zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji
pomordowanych i naszej Ojczyzny.
Zapraszają Parafianie i proboszcz Ks. Tadeusz Łebkowski.

W kościele, w pamiątkowej tablicy „Golgoty Wschodu” jest wmurowana urna z ziemią z miejsc kaźni, przywiezioną przez motocyklistów, uczestników Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego z Ponar, Miednoje, Bykowni, Lasu Katyńskiego, Tunki k/Irkucka, Tomtoru (Kołyma), Magadanu, Oziornoje, Serpentynki-Jagodno, Kujbeme, Wasiliewki, Czity, Jekaterynburga, Permu 36, Jarosławia, Butowa i Moskwy.
Nasze Stowarzyszenie wystawi Sztandar Rajdu Katyńskiego.
Wszystkich motocyklistów jadących do Płocka proszę o kontakt 506 284 816

*    *    *

PRZYPOMINAMY
Tegoroczny, II Zlot Jesienny, zakończenie sezonu motocyklowego w Gietrzwałdzie odbędzie się w dniach 4 – 5 października. To piękne spotkanie motocyklowe jest ubogacone Festiwalem Krótkiego Filmu Motocyklowego – MOTO-FILM
Zapraszamy wszystkich motocyklistów do pokazania – gdzie byłeś?, co zobaczyłeś?
Symboliczne nagrody fundują: Metropolita Warmiński – Ks. Abp Wojciech Ziemba, Komendant  Wojewódzki Policji w Olsztynie – gen. Józef Gdański, Rektor Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej – ks. Marcin Chodorowski, Dyr. Gminnego Ośrodka Kultury w Gietrzwałdzie – Pan Paweł Jarząbek.
Zgłoszenia filmów do dnia 20 września 2014 roku:
[email protected] (+48 601 22 30 37)
Robert Karlak jest przewodniczącym jury festiwalowego i organizatorem festiwalu.

KOLEJNE WŁAMANIE NIEZNANYCH SPRAWCÓW DO MOJEJ POCZTY
Od pewnego czasu dostaję informację, że nieznani sprawcy wysyłają z mojego adresu  [email protected] listy. Nie mam na to wpływu. Jedynie co mogę zrobić to po pierwszym sygnale, zmienić hasło i to robię. Widać że komuś bardzo przeszkadza Rajd Katyński.

*    *    *

Wysłuchaj, przeczytaj – tego nie dowiesz z telewizora.

Fotografie ministrów obrony państw NATO i Rosji – zobacz koniecznie.

Wywiad z mną:

TYLKO DLA ZMOTORYZOWANYCH (katamarany też)
sprawdzić granice swoich możliwości percepcyjnych
AMERYKAŃSKI TEST – ZNAKI I NIEBEZPIECZEŃSTWO

Najserdeczniej Was pozdrawiam
Paniom rączki całuję a Panom mocno prawicę ściskam

Wiktor
 http://rajdkatynski.com/

POLISH CLUB ONLINE, 2014.03.24

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek