Dr Jerzy Jaśkowski: Autyzm pokonany!!! Kolejne zwycięstwo wakcynologów!


imagesJak donosi prasa zachodnia, uczeni amerykańscy dokonali kolejnego, rewelacyjnego odkrycia w dziedzinie wakcynologi. Zdziwienie budzi fakt, że tak doniosłe odkrycie zostało całkowicie przemilczane w polskiej prasie. Nawet lokalni wakcynolodzy nie chwalą sie odkryciem swoich starszych kolegów. A przecież jest to odkrycie doniosłe, pozwalające na spokojny sen wielu tysięcy matek i ojców, obawiających sie, że po szczepieniu, szczególnie MMR, u ich pociech może wystąpić tak straszne powikłanie, jakim jest autyzm, czyli przewlekły stan zapalny mózgu.

To powikłanie jakim jest autyzm, wzbudziło uzasadniony niepokój wielu milionów rodziców na całym świecie. Szczególnie zaniepokoili się rodzice, kiedy ujawniono, że autyzm występuje głównie u dzieci szczepionych szczepionką MMR tzn. przeciwko odrze, różyczce i śwince, wirusowym chorobom, o stosunkowo łagodnym przebiegu nie wymagającym leczenia. Okazało się bowiem, że u dzieci Amiszów, nie szczepionych tą szczepionką, praktycznie nie występuje autyzm. Może czasami raz na 10 000 porodów. Natomiast u dzieci szczepionych, szczególnie u chłopców, autyzm stwierdza sie raz na 56 porodów. Jak to  próbował udowodnić  dr Wakefield,  występowanie autyzmu było związane ze szczepieniem przeciwko: odrze, różyczce i śwince.

Na całe szczęście okazało się to twierdzenie nieprawdziwe.

Uczeni amerykańscy z prestiżowego Uniwersytetu Medycznego udowodnili ponad wszelką wątpliwość, że autyzm występuje głównie u dzieci, których nazwiska zaczynają sie na literę D, K i P, oraz jeżeli urodzą się we wtorek lub czwartek.

Jak podano w ogólnie szanowanym, fachowym, medycznym serwisie, badania finansowane przez rząd i przemysł obejmowały ponad 12476 dzieci urodzonych w roku 2008 i 2009. W grupie tej zanotowano wzrost autyzmu aż o 38%, w porównaniu z dziećmi urodzonymi we wcześniejszej dekadzie. Jednak dokładna, komputerowa analiza tych urodzeń, udowodniła ponad wszelką wątpliwość, że ten wzrost zanotowano głównie u dzieci, których nazwiska zaczynały się na D, K i P. Częstotliwość autyzmu zwiększa się do 57%,  jeżeli jest to chłopiec urodzony we wtorek lub czwartek.

2408232Jak powiedział na konferencji prasowej prof. dr James Forrester MD PhD, dyrektor Centrum Badań Medycznych MCwDbP, członek wielu międzynarodowych stowarzyszeń, uznany ekspert od spraw szczepień: „Jeszcze nie wszystko jest zrozumiałe w tym procesie występowania tego stanu zapalnego, ale dalsze badania na pewno pozwolą na udzielenie prawidłowej odpowiedzi na wszelkie wątpliwości w tym zakresie” oraz dokończył: „Rodzice mogą spać spokojnie, szczepionki są naprawdę najlepiej przebadanymi preparatami, my się o to staramy”.

Aby nie niepokoić rodziców podam, że wątpliwości nasze dotyczą szerokości geograficznej, na której urodziły sie dzieci. Większość bowiem urodziła się  w obszarze pomiędzy 102 – 112 stopniem szerokości geograficznej. Ale grupa badana jest zbyt mała, aby można było wyciągnąć stuprocentowo pewne wnioski. Statystyki są jednak  niepodważalne.

Prof. James Forrester powiedział także, że ewentualne działania rodziców co do zmiany nazwiska, powinny być przyjmowane ze zrozumieniem przez odpowiednie urzędy administracyjne.

Badania Centrum MCwDbP będą popierały swoimi badaniami takie postanowienia rodziców.

Wydaje się również możliwe takie kontrolowanie porodów, aby dzieci rodziły się w poniedziałki, środy, piątki, soboty i niedziele, a nie w dni feralne.

Współpracownica  i wicedyrektor Centrum MCwDbP,  prof. Susan Mahoney wyjaśniła z kolei, że wszelkie opowieści i straszenie rodziców tym, że autyzm jest spowodowany błędem genetycznym, czy też skażeniem chemicznym, rozwiały się z prawdpodobieństwem graniczącym z pewnością. To nowe, rewolucyjne odkrycie, pozwoli spać spokojnie wielu milionom przyszłych rodziców. Pozwoli także wielu setkom naukowców połączyć wysiłki, nie wspominając już o pieniądzach, w celu ostatecznego rozwiązania problemu autyzmu.

Ciekawe dlaczego polska prasa medyczna, np. Medycyna Praktyczna, finansowana głównie przez przemysł szczepionkarski, nie informuje na swoich łamach o tym rewolucyjnym wydarzeniu PT Kolegów Lekarzy?

Na podstawie prasy amerykańskiej. Dedykuję głownie: Polskiemu Towarzystwu Wakcynologow i Narodowemu Instytutowi Zdrowia Publicznego.

Rozpowszechnianie wszelkimi możliwymi sposobami, szczególnie w dniu dzisiejszym,  jest jak najbardziej wskazane.

Dr Jerzy Jaśkowski
kontakt: [email protected]
01.04.2014

POLISH CLUB ONLINE, 2014.04.01

Aktualizacja: 2 kwiecień 2014

  • Powyższy felieton jest żartem Prima Aprilisowym dr. Jerzego Jaśkowskiego i tak prosimy traktować jego treść.  

Redakcja PCO

POLISH CLUB ONLINE, 2014.04.02

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek