Franciszek podziękuje w polskim kościele św. Stanisława w Rzymie za dar kanonizaji Jana Pawła II.


NASZ DZIENNIK

 

Papieska Eucharystia dla Polaków

 

Kościół św. Stanisława, Rzym, polska parafia. (Fot. za DPR)
Kościół św. Stanisława, Rzym, polska parafia. (Fot. za DPR)

Podczas uroczystej Eucharystii w polskim kościele św. Stanisława w Rzymie Ojciec Święty Franciszek podziękuje za dar kanonizacji Jana Pawła II.

– Ojciec Święty będzie przewodniczył Mszy Świętej o godz. 9.30. Następnie spotka się z wiernymi i z grupami duszpasterskimi zgromadzonymi na dziedzińcu i w auli Jana Pawła II. Potem powróci do Watykanu na modlitwę „Regina Coeli” – wyjaśnia w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl ks. Paweł Ptasznik, rektor kościoła św. Stanisława w Rzymie i odpowiedzialny za duszpasterstwo Polaków w diecezji rzymskiej.

Kościół św. Stanisława w Rzymie i przyległe do niego hospicjum służy jako centralne miejsce duszpasterstwa polskiego w Rzymie.

Jak wyjawia ks. prałat Ptasznik, zaproszenie do odwiedzenia wspólnoty polskiej przy kościele św. Stanisława skierował już do Papieża Benedykta XVI i on to zaproszenie przyjął, jednakże  rezygnacja uniemożliwiła mu realizację tej wizyty.

– Zatem gdy tylko ogłoszono termin kanonizacji bł. Jana Pawła II, skierowałem zaproszenie do Papieża Franciszka. Zaproponowałem, aby w tydzień po kanonizacji zechciał dziękować Bogu razem z nami podczas Eucharystii sprawowanej w naszym kościele. Data niedzieli, 4 maja, wydawała mi się najodpowiedniejsza również z tego względu, że następuje po uroczystości Matki Bożej Królowej Polski i przed uroczystością św. Stanisława. Ojciec Święty chętnie przyjął zaproszenie i proponowaną datę – relacjonuje ks. prałat Paweł Ptasznik.

Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika przy via delle Botteghe Oscure w Rzymie jest najstarszym i najcenniejszym polskim zabytkiem poza krajem. Inicjatorem i fundatorem kościoła był kard. Stanisław Hozjusz.

 Marta Milczarek

Źródło: http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-na-swiecie/74661,papieska-eucharystia-dla-polakow.html ,  15 kwietnia 2014

POLISH CLUB ONLINE, 2014.04.15