Zabytkowe klasztory w Małopolsce


zabytkowe_klasztory_w_malopolsce_maxNakładem wydawnictwa Jedność ukazał się bogato ilustrowany 272 stronicowy przewodnik „Zabytkowe klasztory w Małopolsce” przybliżający bogactwo żywego dziedzictwa zakonnego katolicyzmu w Małopolsce.

Przewodnik „Zabytkowe klasztory w Małopolsce” pozwala na poznanie historii i dnia dzisiejszego zabytkowych klasztorów, będących ośrodkami kulturo i narodowo twórczymi w Małopolsce. W przeciwieństwie do znanych klasztorów z Europy Zachodniej, opisane w przewodniku polskie klasztory do dziś tętnią życiem katolickim.

Na kartach przewodnika opisane są opactwa w Tyńcu, Miechowie, Hebdowie (gdzie co roku z organizowane są konferencje o najważniejszych wyzwaniach stojących przed Polską), Staniątkach, Tarnowie, Tychowie, Zakliczyniu nad Dunajcem, Bieczu, Starym Sączu, Szczyrzycu, Wieliczce, Kalwarii Zebrzydowskiej, Zebrzydowicach, Kętach, Alwerni, Czarnej, Imbramowicach.

Każdy rozdział zawiera informacje adresowe i kontaktowe do klasztoru, historie zgromadzenia, historie klasztoru, opis całego klasztoru i kościoła, poszczególnych pomieszczeń klasztornych i kościelnych, opisy zabytków, fotografie całych budynków i poszczególnych pomieszczeń, zdjęcia zabytków.

Jan Bodakowski

Źródło: http://jan.bodakowski.salon24.pl/579700,zabytkowe-klasztory-w-malopolsce, 14.04.2014

Więcej artykułów i recenzji Jana Bodakowskiego >   >   >   > TUTAJ

POLISH CLUB ONLINE, 2014.04.21

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek