Józef Wieczorek: Profanacja Skały Papieskiej na Krakowskich Błoniach


Sprofanowana Skała Papieska na Krakowskich Błoniach, 23 kwietnia 2014 r.  Fot. Jozef Wieczorek / nfajw
Sprofanowana Skała Papieska na Krakowskich Błoniach, 23 kwietnia 2014 r.
Fot. Jozef Wieczorek / nfajw

Skała Papieska na Krakowskich Błoniach, symboliczna pamiątka po kilku Mszach św. jakie odprawił  tam Jan Paweł II  podczas pielgrzymek do Polski, została sprofanowana 23 kwietnia 2014 r. Smarem na skale namalowano wielką gwiazdę Dawida.

Tak na kilka dni przed kanonizacją Wielkiego Papieża i Polaka przypomniano o tej symbolicznej Skale – miejscu gdzie gromadzą się krakowianie ( i nie tylko), palą znicze, składają kwiaty,  którymi dekorują też napis ‘ Ty jesteś skała’.  Po śmierci Jana Pawła II nieraz odbywały się przy Skale nabożeństwa,  często wierni się tu modlą, a potem można spotkać obraźliwe wpisy internetowe , że zapewne są to poganie,  bo modlą się do kamienia !

O symbolice Skały informuje stosowna tablica umocowana na osobnym bloku granitowym .

Profanacja zapewne nastąpiła w nocy, bo w dzień jest to miejsce często uczęszczane przez pieszych i rowerzystów.

Tablica obok Skały Papieskiej.  Fot. Józef Wieczorek / nfajw
Tablica obok Skały Papieskiej.
Fot. Józef Wieczorek / nfajw

Smar przypomina ten, którym niedawno nieznani sprawcy  sprofanowali pomnik pułkownika Kuklińskiego w pobliskim Parku Jordana. Rejon Skały Papieskiej, położonej naprzeciw stadionu Wisły nie jest objęty monitoringiem.

Trudno nie wiązać tego haniebnego wydarzenia z tym co dzieje się w Polsce, także w Sejmie, który nie jest w stanie przyjąć przez aklamację uchwały stwierdzającej m.in., że kanonizacja“będzie dla wszystkich Polaków okazją do radosnego i solidarnego świętowania, a także zachętą do głębszego poznania Jego intelektualnej i duchowej spuścizny oraz do podejmowania i kontynuowania Jego dzieła”. 

Wielu nie chce i nie  jest w stanie poznać ani intelektualnej, ani duchowej spuścizny Największego z Polaków, niszcząc w miarę swych nikczemnych możliwości to co  jest z Nim związane.

23 kwietnia 2014 r.

Józef Wieczorek
nfajw

Źródło: http://wkrakowie2014.wordpress.com/2014/04/23/profanacja-skaly-papieskiej-na-krakowskich-bloniach/ , 23 kwietnia 2014

Przeczytaj więcej artykułów i opracowań Józefa Wieczorka >   >   >  TUTAJ .     

POLISH CLUB ONLINE, 2014.04.23

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek