Jerzy Robert Nowak – CZERWONE DYNASTIE tom 3. już na półkach księgarskich


We wtorek, 13 maja br. o godz 16:30 księgarnia NASZEGO DZIENNIKA mieszcząca się w Warszawie przy al. Solidarności 83/89  zorganizowała spotkanie z prof. Jerzym Robertem Nowakiem. Miłośnicy książek Profesora z zainteresowaniem wysłuchali ciekawej informacji o kolejnym 3. już tomie 0pracowania pt. CZERWONA DYNASTIA.

iPhoto
Prof. Jerzy R. Nowak podpisuje 3. tom Czerwonych Dynastii. Fot. wg/PCO

Przypomnijmy, że prof. Jerzy R. Nowak jest autorem wielu artykułów i świetnych książek z najnowszej historii Polski. Szczególnie zdecydowanie na ich stronach walczy z przejawami antypolonizmu. Prezentowaną tego wieczoru książkę zaopatrzył „Uwagami wstępnymi” pt. Przeciw agresji antypatriotycznej i antyreligijnej.

Już na początku lat 90-tych w tekście „Dzieci Targowicy” w katolickim ŁADZIE zwróciłem uwgę na niezwykle duży wpływ b.  działaczy PZPR i ich potomstwa na przeróżne sfery życia w Polsce. – pisze prof. Nowak we wstępie.

Tematykę komunistycznego pochodzenia elit opisał w wydanej w 2004 roku publikacji, pierwszym tomie CZERWONYCH DYNASTII. A że czerwona rzeka w Polsce płynęła szerokim korytem tak też i jej zwalczenie okazało się ponad siły polskiego społeczeństwa. Stąd też mamy już trzeci tom tego cyklu traktującego o pociotkach czerwonych dynastii.

Prof. Nowak w Uwagach wstępnych przytacza słowa prof. Jadwigi Staniszkis, która w wydanej w 2005 roku książce pt. POSTKOMUNIZM podała dane z badań socjologicznych z których wynikało, że 82 proc. obecnych elit należało do elit już przed 1989 r. w PRL-u –  podkreślił prof. N0wak.

W innym miejscu zauważa, że:

Wpływy tej bardzo rozgałęzionej kasty „Czerwonych Dynastii” doprowadziły w efekcie do ogromnego zdeformowania świadomości Polaków. I to nie tylko przez zablokowanie dekomunizacji i lustracji, ale również przez ogromną nieustanną agresję antypatriotyczną i antyreligijną. „Łże – elity” zrobiły dosłownie wszystko, by podważyć, a nawet zniszczyć zasadność dawnego wielkiego hasła – symbolu „Bóg – Honor – Ojczyzna. Szczególnie mocno odbiło się to na stosunku do Narodu.  – zaznacza prof. Nowak

I może jeszcze jeden cytat z Uwag wstępnych, 

…bardzo wielka część naszych rodaków nie zdaje sobie sprawy z rozmiarów niszczenia polskiego patriotyzmu i religii na co dzień. Chciałbym, żeby ta moja książka pomogła jak najmocniej w budzeniu Nardu, zdradzonego przez przeważającą część „elit” i tak zwane „autorytety”. Obyśmy zdążyli się obudzić na czas w sytuacji, gdy Polska staje się coraz bardziej zagrożona wobec narastającej presji z zewnątrz i braku jakichkolwiek pewnych sojuszników! – tymi słowy prof. Nowak zakończył wstęp do 3. tomu CZERWONYCH DYNASTII.

Ostatni, V rozdział książki zatytułowany O pierwszeństwie „Czerwonych Dynastii” i wtórności „Resortowych dzieci” prostuje zapędy red. Danuty Kani, kłamliwie przechwalającej się jakoby przez 24 lata nie powstała taka książka jak jej, przy czym interesujące jest, że red. Bronisławowi Wildsteinowi (współtwórca TV Republika) nawet powieka nie drgnęła na te słowa.

Księgarnia NASZEGO DZIENNIKA stanęła na wysokości zadania zapewniając nabycie ostatniego tomu CZERWONYCH DYNASTII, jak również dwóch tomów poprzednich. Prof. Jerzy R. Nowak zaś wytrwał do końca dokonując dedykacji każdemu zgłaszającemu się z książką czytelnikowi.

Wśród obecnych na spotkaniu był również historyk Leszek Żebrowski, którego najnowszą książkę w najbliższym czasie wyda NASZ DZIENNIK.

Waldemar Glodek
www.polishclub.org

POLISH CLUB ONLINE , 13 maja 2014.

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek