Dr Jerzy Jaśkowski: Politycy w biznesie. Czyli „powstanie” na Ukrainie.


Współczesny świat znajduje się w stanie tak daleko posuniętego rozkładu, 
iż nie powinniśmy się obawiać, że się nie zawali – N.G.D.

 

Media dezinformacji a rzeczywistość.

 

za: grenkazimierz.info
za: grenkazimierz.info

Jak podają media głównego nurtu dezinformacji, toczy się otwarta wojna w okręgach donieckim, czy słowiańskim. Oczywiście, prasa zagramaniczna dla tubylczej ludności, podaje tylko informacje o złym KGB-iście Putinie i jego chęci dorównania innym tego typu osobnikom. A Ty, głupi ludku nad Wisłą, słuchaj i potakuj, a w razie czego wyślemy Ciebie w korpusie pokojowym, za 1000 dolarów, w taką akcję.

Tak proste wyjaśnienie oczywiście nic nie zobrazuje. Prawda jest o wiele bardziej ciekawa, aniżeli prezentowane w mass mediach, gonienie BMW przez całą warszawską policję, łącznie z aktorami, tj. chciałem napisać, komentatorami telewizyjnymi.

Jak ktoś obserwuje ten teatr marionetek zwany polityką, to za żadne skarby logiki tam znaleźć nie może. Ci sami osobnicy raz mówią to, a raz tamto, i to nie zawsze zgodnie z obowiązującą poprawnością polityczną. Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że o pieniądze. Ale jeżeli politycy zaczynają oficjalnie brać, to się to nazywa łapówką i raczej, przynajmniej od pewnej wielkości, jest karalne.

Na marginesie, ostatnio sądy w Polsce uznają łapówkę rzędu 50 000 za drobne wykroczenie.

Przypatrzmy się więc zaangażowaniu personalnemu ludzi uchodzących za polityków, w akcji zwanej „Ukraina”.

Przypomnę tylko, że poprzedniczka Sekretarza Stanu USA, Johna Kerrego, kobieta tak walcząca o „wolność Kosowa”, pani Madelaine Albright [Marie Jana Korbel – ur.1937, Czechy] dochrapała się w tym „niezależnym” Kossowie własnej firmy. Oprócz tego, ma udziały w firmie Rothschilda – Helios.

Natomiast były Wiceprezydent USA w latach 2001 – 2009 Richard Bruce Cheney, znany jako Dick Cheney – „Dick”, oraz pani Condoleezza Rice, była Sekretarz Stanu USA, mają swoje firmy w irackich zasobach energetycznych, o które przecież tak walczyli. „Dick” był dyrektorem generalnym Halliburton [1993 -2001] o kapitale 7 725 000 000 $, jednego z największych koncernów naftowych. Pani Rice stała na czele komitetu Chevron do 2001 r. czyli Pustynnej Burzy – ataku na Irak, kolejnego potentata naftowego o kapitale 149 113 000 000 $. Szukanie rzekomej broni masowego rażenia w Iraku co prawda nie powiodło się, ale zdobycie firm, przy pomocy armii, udało się. Przecież bez tej armii, w chwili obecnej jedynej liczącej się na świecie, a opłacanej przez amerykańskiego podatnika, nie byłoby to możliwe. [ Fair Games 2010]

To, że armia USA jest jedyną liczącą się siłą, świadczą liczby, np USA ma ok. 17 000 samolotów, z tego część latającą już z prędkością 13.000 mil/h, a Rosja ok. 2000, z prędkościami rzędu 3000 km/h. USA posiada siły specjalne tzw. Space Forse, których nie posiada żaden inny kraj, itd. itd.

Wracając do interesów. W  krajach zwanych Europą Wschodnią ci, co powinni, siedzą w holdingu zwanym Burisma Holdings Limited. W radzie nadzorczej tego Holdingu ręka w rękę działają np. Hunter Biden (syn Wiceprezydenta USA Joe Bidena) i Aleksander Kwaśniewski alias …..alias………?,. Już sam musisz się domyśleć Szanowny Czytelniku, za jakie to usługi otrzymali takie stanowiska!

Burism Holdings jest w całości kontrolowana przez cypryjską spółkę Brociti Investments Limited, która należy do Mykoły Złoczewskiego, byłego ministrem ds. ekologii i zasobów naturalnych Ukrainy. Bursima Holding posiada jedno z największych pól gazu  – Yuzivska – właściciel Royal Dutch Shell.

Shell otrzymał obszar Słowiańki, część Kramatorskiego oraz miasta Krasnyj Łucz i Swatogorsk w regionie Donieckim, a także obszar Balakey i Izum w regionie Charkowa.

Shell ma olbrzymie doświadczenie w podpisywaniu takich umów. Przypomnę, że Shell na Podolu i Wołyniu siedzi od początków XX wieku. Umowa o eksploatacji wymienionych obszarów jest tak skonstruowana, że rząd Ukrainy, czyli  obecna hunta, musi na siłę odebrać grunty prawowitym właścicielom.

Walki w Słowiańsku są prowadzone dlatego tak zaciekle, ponieważ ten rejon został wybrany jako pierwszy do eksploatacji, a mieszkańcy dowiedzieli się o wywłaszczeniach. Innymi słowy bronią swej ojcowizny.

JAK WIĘC WIDZIMY, TERENAMI O KTÓRYCH MOWA, ZAINTERESOWANI SĄ BARDZO  OBECNI „POLITYCY”.

Politycy wysokiego szczebla, tacy, co to mogą wysłać szefa CIA, Johna O. Brennan do Kijowa, w celu koordynacji działań z wykorzystaniem tzw. Prawego Sektora, czy Majdanu, z regularnymi oddziałami strielców. Jak podała oficjalnie prasa i potwierdzili wysokiej rangi politycy Unii,  zwanej europejską, wydano na ten cel ponad 5 miliardów dolarów z kieszeni podatnika. Tzw. przemiana ustrojowa w Polsce w 1990 roku, czyli zniszczenie polskiego przemysłu, było znacznie tańsze, kosztowało tylko 100 milionów dolarów. Do niszczenia Ukrainy zaangażowano zaprzyjaźnione rządy. Podano oficjalnie, że szkolono np. tych „ochotników” w siedzibie policji polskiej w Legionowie pod Warszawą. Byli to tzw. studenci – stypendyści rządowi.

Do akcji używa się prywatnych ochraniarzy niejakiego  Igora Kolomojskiego i najemników Blackwater [150 najemników z filii Academy – Greystone], czy z Polski. Stąd być może oferowanie leczenia poszkodowanym w szpitalach MSW w Polsce, chociaż cywilne były znacznie bliżej granicy i są znacznie tańsze.

Chcąc wysiedlić mieszkańców np. Słoweńska, armia hunty użyła helikopterów, pojazdów opancerzonych, hałubic 122 mm, oraz słynnych wyrzutni Grad – nowoczesnej odmiany dawniejszych katiusz. Obszar rażenia tych wyrzutni, to 14,5 ha. Trudno się więc dziwić, że zabitych cywilów było znacznie więcej aniżeli wojskowych.

Do ostrzeliwania miast używano moździerzy, co także służyło powiększaniu strat wśród ludności cywilnej i sianiu grozy, zmuszającej do ewakuacji.

Używano snajperów do ostrzeliwania miast, tj. ludności cywilnej, w tym dzieci i kobiet.

Do bombardowania używano helikopterów z oznakowaniem ONZ, np. lotniska Kramatorsk. Prasa zachodnia podaje, że te helikoptery były pilotowane przez polskich najemników, ponieważ piloci ukraińscy odmówili latania w misjach bojowych  helikopterami z oznakowaniem ONZ.

Mamy więc odpowiedź, jakie to ładunki przewożono na Ukrainę pod osłoną polskich najemników, kierowanych przez amerykańskie służby wywiadowcze.

Wyjaśnia to także obecność np. A. Kwaśniewskiego w radzie  nadzorczej. Niestety wieści z zachodniej prasy nie są najlepsze. Podobno najemnicy uczestniczyli także w rozpylaniu gazów bojowych w Syrii, czy Iraku.

18.06.2014

Rozpowszechniane wszelkimi możliwymi sposobami jak najbardziej wskazane.

Dr Jerzy Jaśkowski
kontakt:  jerzy.jaś[email protected]

Więcej opracowań dr. Jerzego Jaśkowskiego na naszym portalu > > > > TUTAJ .  

Wybór zdjęcia wg/PCO.

POLISH CLUB ONLINE, 2014.06.18

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek