JEDWABNE – pytania i wątpliwości. Spotkanie z historykiem Leszkiem Żebrowskim w Łomży.


Łomżyński Klub Myśli Patriotycznej

jedwabne-zebrowski-lomza-20140707

ŁOMŻA 10 lipca br. godz. 18.30

„JEDWABNE: PYTANIA I WĄTPLIWOŚCI”

Aula Szkół Katolickich.

WSTĘP WOLNY.

Serdecznie zapraszamy na kolejny w naszym mieście wykład Leszka Żebrowskiego, wybitnego badacza historii i pisarza. Pan Leszek jako znawca tego tematu postara się odpowiedzieć na szereg pytań związanych z tym tematem. Zostanie także wyświetlony film dokumentalny.

Łomżyński Klub Myśli Patriotycznej

* * *

 

Jedwabne: twarz mordercy

Hermann Schaper, członek elitarnej jednostki SS (nr 3484). To jest sadysta z Jedwabnego. Ale to polskim mieszkańcom miasta przypisał Gross autorstwo ohydnego mordu.

Akcją w Jedwabnem ( i w innych miejscach kaźni) kierował komisarz kryminalny Haupsturmführer Hermann Schaper, ur. 12 sierpnia 1911 roku w Strassburgu, w Alzacji. To jego, a nie bezimiennych Polaków, rozpoznali Chaja Finkelstein z Radziłowa i Izchak Feler z Tykocina. Haupsturmführer

Hermann Schaper

złożył czytelny podpis pod swymi zbrodniami w Wiznej, Wąsoszy, Radziłowie, Jedwabnym, Łomży, Tykocinie , Rutkach, Piątnicy, Zambrowie i gdzie indziej. Niepowtarzalny jak odcisk palca. Schemat ten SS powielało na krwawym szlaku od Bałtyku po Morze Czarne. Dlaczego postmoderniści i

Nowe Oświecenie

obarczają za tę zbrodnię Polaków? Nie, to nie tyle polakożerstwo (mieszkańcy Jedwabnego to w sporej części szlachta zagrodowa, patriotyczna, o ugrutowanym światopoglądzie narodowym, ofiara sowieckiej okupacji) co przygotowanie pola pod przyszłe żądania odszkodowawcze.

Powyższy tekst pochodzi z artykułu Jana BodakowskiegoJedwabne: twarz mordercy .

Przeczytaj więcej na naszym portalu na temat:  JEDWABNE .

POLISH CLUB ONLINE , 2014.07.07

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek