W rytmie Waltz’a ochroniono niedoskonałości metody in vitro.


NASZA POLSKA

 

Gronkiewicz-Waltz zwalnia prof. Chazana!

 

Prof. Bogdan Chazan. Fot. Nasza Polska
Prof. Bogdan Chazan.
Fot. Nasza Polska

Nieustająca nagonka na niezłomnego lekarza prof. Bogdana Chazana, dyrektora Szpitala Specjalistycznego Świętej Rodziny, który odmówił aborcji trwa. Dołączyła do niej prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, oświadczając w środę, że zamierza zwolnić z pracy prof. Chazana. Abp Henryk Hoser, ordynariusz warszawsko-praski apeluje o zamanifestowanie solidarnośći z atakowanym lekarzem.

 

Oświadczenie Biskupa Warszawsko-Praskiego

Arcybiskupa Henryka Hosera SAC

 

Odmowa pozbawienia życia niepełnosprawnego dziecka poczętego metodą in vitro ma być przyczyną zwolnienia z pracy lekarza o najwyższych kwalifikacjach, dyrektora Szpitala Świętej Rodziny, profesora Bogdana Chazana. Cieszy się on poparciem tysięcy kobiet, dzieci i rodzin, które okazywały i okazują mu swą wdzięczność i uznanie.  Profesor Chazan został nazwany przez swe pacjentki „Przyjacielem życia”.  Wspierają go również liczne środowiska lekarskie, wierne integralnie pojmowanej  Przysiędze Hipokratesa. Zobowiązuje ona lekarza do bezwarunkowej ochrony każdego życia ludzkiego.

Dziecko w okresie prenatalnym nie przestaje być człowiekiem i pacjentem, bez względu  na stan zdrowia i bez względu na czyjejkolwiek uznaniowe decyzje. Nikt nie jest panem życia drugiego człowieka i wszelkie inne dobra osobowe są drugorzędne i pochodne wobec faktu istnienia człowieka. Budzi zdumienie nadgorliwość władz wykonawczych, które nierzadko wykazują pobłażliwość i opieszałość w stosunku do nagannych czynów o dużo większym kalibrze, niż rzekome izolowanie pacjentki od informacji ogólnodostępnej, szczególnie w takim mieście, jakim jest Warszawa.

Kara wymierzona szpitalowi  w wysokości 70 000 zł i pozbawienie profesora Chazana stanowiska dyrektora szpitala jest etycznie nie do przyjęcia, nieuzasadniona i nieproporcjonalna. Jest niesprawiedliwa, absurdalna i wątpliwa prawnie. Zachęcam Kolegów Lekarzy i ludzi dobrej woli do zamanifestowania poparcia ściganemu profesorowi medycyny i do solidarności z nim. Wszystkich polecam Opatrzności Bożej.

Abp Henryk Hoser SAC
Biskup Warszawsko – Praski

Zródło: http://www.naszapolska.pl/index.php/categories/polska/18367-gronkiewicz-waltz-zwalnia-prof-chazana , 10.07.2014

POLISH CLUB ONLINE ,  2014.07.10

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci